Informacje31 października 2013, 00:00,

Gminny etap konkursu Młodzi widzą więcej

19 października 2013 r. w Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie odbył się gminny etap konkursu M£ODZI WIDZ¡ WIęCEJ, czyli jestem kreatywnym mieszkańcem naszej gminy, potrafię mądrze wykorzystać fundusze unijne. Konkurs pod patronatem europosłanki pani prof. Danuty Hübner oraz Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno pana Zdzisława Lisa był skierowany do uczniów gimnazjów z terenu Miasta i Gminy Piaseczno i obejmował dwie kategorie: makieta oraz prezentacja multimedialna. Młodzi uczestnicy konkursu mieli za zadanie pokazać w swoich pracach możliwe i oczekiwane przez mieszkańców gminy Piaseczno efekty wykorzystania funduszy unijnych.

RELACJA Z GMINNEGO ETAPU KONKURSU M£ODZI WIDZ¡ WIęCEJ

W jury konkursu zasiadali: pan Zdzisław Lis - Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, pan Piotr Obłoza - przewodniczący Rady Miasta i Gminy Piaseczno oraz pani Edyta Woźniak - dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Piasecznie. Poziom zgłoszonych prac konkursowych był bardzo wysoki. Uczestnicy konkursu znakomicie wywiązali się z podjętego zadania, a zaproponowane przez nich zmiany zasługują na realizację w praktyce. Aby wybrać najciekawsze propozycje, jury może mieć „twardy orzech do zgryzienia”.

RELACJA Z GMINNEGO ETAPU KONKURSU M£ODZI WIDZ¡ WIęCEJ

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez panią prof. Danutę Hübner - wyjazd do Brukseli wraz z opiekunami dla laureatów pierwszych miejsc – oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Urząd Miasta i Gminy Piaseczno – pozostałe nagrody. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród dla wszystkich jego uczestników nastąpi w dniu 6 listopada podczas spotkania z panią profesor Danutą Hübner w ramach Forum Młodych Europejczyków „Unijne barwy naszego regionu” w Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie. Inicjatorem konkursu oraz spotkania z panią profesor jest Klub Młodego Europejczyka działający w Gimnazjum nr 1 dopiero od roku.

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje31 października 2013, 00:00,

RUSZY£A AKCJA ŚWI¡TECZNA CEGIE£KA

Fundacja CMP "Czy Mogę Pomóc?" – 26 października 2013 r. po raz pierwszy wystartowała z AKCJ¡ ŚWI¡TECZNA CEGIE£KA! Przyłącz się i Ty! Pomóż potrzebujących dzieciom! TAK £ATWO ZOSTAć ANIO£EM – to główne hasło Fundacji! W tym roku w okresie przed świątecznym postanowiliśmy pokazać mieszkańcom gminy Piaseczno i nie tylko jakie to proste… Każdy najmniejszy gest znaczy wiele, przez wspólne zaangażowanie całej społeczności możemy przenosić góry i przełamywać bariery i to dzięki każdemu z nas te Święta mogą być wyjątkowe i nie zapomniane dla małych Podopiecznych naszej Fundacji.

TYTU£

Inauguracja Akcji "Świąteczna Cegiełka" odbyła się w Centrum Konferencyjnym DeSilva Plaza w Piasecznie. Zaprezentowane zostały wszystkie cegiełki: kartki namalowane przez Podopiecznych Fundacji, aniołki z masy solnej będące symbolem Fundacji oraz kalendarze z naszymi dziećmi, które wzięły udział w sesji fotograficznej.

Zbudowaliśmy wspólny mur, niech w te Święta sięgnie nieba! Pierwszą symboliczną cegiełkę postawił Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis, który obijał akcję honorowym Patronatem. Kolejne cegły zostały postawione przez Pawła Walickiego Prezesa Centrum Medycznego CMP - Fundatora Fundacji i Partnerów projektu m.in. Drukarnie Viw Studio, Agencję Kreatywną Okuba, Fotografa Małgorzatę Wielicką, firmę Tape’a L’oeil – odzież dla dzieci. Dziękujemy również Drukarni Braci Grodzickich, za wydruk kalendarzy.

RUSZY£A AKCJA ŚWI¡TECZNA CEGIE£KA

Dodatkową atrakcją podczas Konferencji był pokaz mody francuskiej firmy odzieżowej Tape’a L’oeil a, jako mali modele wystąpili Podopieczni Fundacji. Pokaz poprowadzili znani aktorzy: Magdalena Wójcik i Tomasz Ciachorowski. Na pamiątkę dzieci otrzymały zdjęcia z sesji.

STAń SIę CZęŚCI¡ NASZEJ AKCJI! Zapraszamy osoby indywidualne, firmy oraz instytucję do składania zamówień – ZAKUP CEGIE£Kę DLA SIEBIE, NA PREZENT DLA SWOICH BLISKICH LUB SWOICH KLIENTÓW!

Wejdź na www.czymogepomoc.pl/swiateczna-cegielka/ i złóż zamówienie.

Zgromadzone środki ze sprzedaży cegiełek zostaną przekazane na realizację potrzeb Podopiecznych Fundacji CMP – "Czy Mogę Pomóc?".
autor/źródło: Fundacja CMP "Czy Mogę Pomóc?"
Tematy: