Informacje31 maja 2014, 11:08,

Gminny Dzień Dziecka w Konstancinie-Jeziornie

Spektakle teatralne, pokazy cyrkowców, warsztaty artystyczne, animacje oraz dmuchane zabawki - to tylko niektóre atrakcje na jakie mogą liczyć najmłodsi mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna w dniu ich święta. W niedzielę 1 czerwca 2014 roku od godz. 12.00 zapraszamy do Parku Zdrojowego na Gminny Dzień Dziecka. Będzie kolorowo i wesoło. Wstęp wolny. Zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka w Konstancinie-Jeziornie!

GMINNY DZIEŃ DZIECKA W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Godz. 12.00-13.00, plener przy amfiteatrze
Spektakl „Podróż do wnętrza Smoka” - Teatr Plac Zabaw scenariusz: Izabela Mikrut muzyka: Gabriel Menet Scenografia: Marcin Skurowski Lalki: Małogrzata Tarasewicz-Wosik Choreografia: Michał Zawadka „Smoka boli brzuch, ładne rzeczy… czy znajdzie się zuch, co go wyleczy?.” Tak zaczyna się historia chorego smoka, która przeplata się ze światem obwoźnej teatralnej trupy i telewizyjnego reality show. Zwariowana i niezwykle zabawna grupa wędrownych komediantów, zaprosi młodych widzów na interaktywną opowieść o tym, co kryje w sobie wnętrze smoka. Będzie wielki turniej rycerski, wybór miss połkniętych przez Smoka królewien, a specjalna ekipa remontowa pod okiem Budowlańca – rapera spróbuje naprawić wnętrze smoka. Czy się uda? Czy widzowie wraz z aktorami uratują chorego Smoka? Czy wędrowni komedianci poradzą sobie z chorobą Smoka? Przekonacie się o tym już w niedzielę 1 czerwca! Spektakl utrzymany w konwencji teatru współuczestnictwa – widzowie aktywnie uczestniczą w akcji przedstawienia, odgrywają wraz z aktorami sceny, śpiewają wspólnie piosenki i biorą udział w konkursach przeprowadzanych przez postaci.

13.00-14.20, scena amfiteatru
Świat i magia Cyrku pokaz w wykonaniu grupy akrobatycznej KLAUNIK.
W programie:
- salta, kaskady i ewolucje na dętce-odskoczni;
- repryzy i prześmieszne scenki klaunowskie;
- ekwilibrystycznie zakręcone popisy z kółkami hula hop;
- roztańczony w rytmie “Disco Dance” pluszowy zwierzyniec;
- popisy siłaczy czyli jak podnieść 230 kg żywych mięśni oraz wiele innych atrakcji.

14.20-15.00, scena amfiteatru
Muzyczna chwila z piosenką” program muzyczny dla dzieci w wykonaniu Pauliny Malinowskiej Dynamiczny program estradowy dla najmłodszych oparty na muzyce, tańcu i śpiewie. Całość obfituje w taneczne rytmy samby, polki, rock’d rolle , w którą wplecione zostaną konkursy, stanowiące chwile wytchnienia od zabawy. Zapraszamy na fantastyczną zabawę integrującą dzieci i rodziców.

15.00-17.00, plener przy amfiteatrze
Warsztaty i animacje cyrkowe Konkursy i warsztaty cyrkowe, prowadzone przez profesjonalnych aktorów cyrkowych, podczas których młodzi widzowie zobaczą:
-zamianę dzieci w postaci bajkowe za sprawą znakomitego malarza buziek Pablo Pokrasso ;
- zaczarowane zwierzątka z balonów w wykonaniu klauna Jacusia;
- kolorowy świat olbrzymich baniek mydlanych;
- bociani gaj czyli jak chodzić na cienkich szczudlatych nogach;
-zwariowana kuchnia cyrkowa z nauką kręcenia talerzami;
- zabawy z chustą klanza;
- “Disco dance”, “Boogie dance”i “Hip Hop” czyli nauka tańca z TYGRYSKIEM.

15.00- scena amfiteatru
Pokaz grupy tanecznej Słodziaki z Przedszkola Samorządowego w Wilczynku. Dzieci z przedszkola w Wilczynku zaprezentują Państwu swoje taneczne talenty. W przedszkolu prowadzone są zajęcia taneczne przez utalentowaną kadrę pedagogiczną we współpracy z zaprzyjaźnionymi aktorami, tancerzami i wokalistami teatrów scen warszawskich. Pokaz przygotowały p. Małgorzata Jonczyk i p. Emilia Lubańska.

Informacje1 czerwca 2014, 11:11,

Spływ kajakowy Jeziorką w Dzień Dziecka

Dobrym pomysłem na atrakcyjną wycieczkę na Dzień Dziecka może być spływ kajakowy Jeziorką. Aktywne Chwile ze Złotokłosu organizują 1 czerwca 2014 roku spływ dla załóg z dziećmi. Warto wykorzystać okazję i pokazać swojemu dziecku dziką przyrodę, ofiarowując mu w prezencie czas i przygodę w kajaku. Organizatorzy szczególnie zapraszają załogi w składzie ojciec i dziecko - bez względu na wiek. Zgłoszenia należy kierować na adres: biuro@aktywnechwile.pl Trasa spływu: Łoś - Leśniczówka Bogatki. Start imprezy godz.: 10.30. Czas płynięcia: od 2 do 4 godzin, w zależności od kondycji płynących. Trudność: 2 w skali do 5. Cena: 40 pln (opłata tylko za Tatę). Szczegółowe informacje: www.aktywnechwile.pl

DZIEŃ DZIECKA NA JEZIORCE - ZAPROSZENIE NA SPŁYW