Informacje30 sierpnia 2008, 00:00,

Gminne Dożynki w Brześcach tereny Wspólnoty Gruntowej

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria poinformował, że Gminne Dożynki Święto Plonów, organizowane tradycyjnie w Górze Kalwarii, 31 sierpnia 2008 roku zagości w Brześcach na terenie Wspólnoty Gruntowej. Dożynki w Brześciach rozpoczną się od godziny 14:00 i potrwają do godziny 24:00. Organizatorzy zapraszają na Gminne Dożynki do Brześca.

Dożynki w Brześcach program niedzielnej imprezy:

14:00 Msza Św. Polowa na terenie Klubu Rolnika w Brześcach.
14:45 Przemarsz korowodu dożynkowego na plac dożynkowy.
15:00 Uroczystości obrzędowe w tym: 15.15 powitanie gości, godz. 15.30 dzielenie chleba, 15:45 Przemówienia okolicznościowe.
16:00 Rozstrzygnięcie konkursów.
16:00-18:00 Zorganizowana zostanie (na boisku szkolnym) przez Wejchert Golf Club - Akademia Golfa - Odrobina teorii, trochę praktyki i mini turniej z nagrodami!
17:00 występ Zespołów Ludowych z Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii.
18:00 Występ kapeli Stanisława Wielanka.
19:00 Zabawa taneczna.
24:00 Zakończenie imprezy.

Podczas Gminnych Dożynek odbędą się bezpłatne badania. Początek badań godz. 11:00. Mammografia dla wszystkich chętnych ( mammografię wykonuje się po 40 roku życia), Cytologia dla wszystkich chętnych, Densytometria rentgenowska dla wszystkich chętnych, zwyczajowo raczej po ok. 45 roku życia, Spirometria- wszyscy chętni, ale szczególnie osoby palące, pracujące w trudnych warunkach. UWAGA: Osoby z nieprawidłowymi wynikami badań zostaną zaproszenia do Centrum Zdrowia w Piasecznie na ul. Czajewicza na bezpłatną konsultacje lekarską, dalszą diagnostykę, czy dobranie aparatu słuchowego i in. w zależności od potrzeb.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje30 sierpnia 2008, 00:00,

31 sierpnia Gminne Dożynki Święto Rolników w Czarnowie

Przewodniczący Rady Miejskiej Ignacy Gołębiowski oraz Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Marek Skowroński serdecznie zapraszają na uroczystość dożynkową. Dożynki Święto Rolników w Gminie Konstancin-Jeziorna odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia 2008 roku w Czarnowie. Uroczystość rozpocznie się jak zawsze korowodem i prezentacją wieńców dożynkowych. W tym czasie przygrywać będzie orkiestra RONDO. W programie Dożynek, przewidziano różne występy, m.in. koncert zespołu BOYS oraz zabawę taneczną. Ponadto w programie: loteria fantowa, zabawy różne dla dzieci i młodzieży, jadło domowe, grochówka gratis oraz wiele innych atrakcji.

Święto Rolników Dożynki w Czarnowie szczegóły imprezy:

12:00 Korowód i prezentacja wieńców dożynkowych we wsi Czarnów - przygrywa konstancińska orkiestra RONDO.
12:30 Msza polowa na placu dożynkowym.
14:00 Przemówienia okolicznościowe, wręczenie dyplomów, kwiatów. Występ grupy tanecznej - dzieci z Zespołu Szkół nr 1 Konstancin-Jeziorna.
16:30 Koncert Zespołu BOYS.
od 18:00 Zabawa taneczna.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin