Informacje20 czerwca 2012, 00:00,

Gminna Olimpiada Młodzieży Szkolnej GOMS

W miniony piątek 15 czerwca po raz szósty Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie zorganizował Gminną Olimpiadę Młodzieży Szkolnej w wieloboju sportowym Szkół Podstawowych kl. I – III. Impreza spotkała się z bardzo dużym uznaniem zarówno wśród startujących dzieci jak rodziców i nauczycieli, którzy przybyli na zawody. W Olimpiadzie brało udział 8 szkół podstawowych tj. SP 2 Piaseczno, SP 3 Gołków, SP Chylice, SP Głosków, SP Zalesie Górne, SP Złotokłos, SP Jazgarzew, SP Józefosław.

GMINNA OLIMPIADA M£ODZIEżY SZKOLNEJ  - GOMS 2012

Uczestnicy zmagali się w pięciu konkurencjach: strzał na bramkę, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, sztafeta wahadłowa oraz tor przeszkód. Mając na celu zintegrowanie środowiska i obycie dzieci ze zdrową rywalizacją sportową w zawodach brali udział także opiekunowie grup. Swą sportową postawą wzbudzali wielki podziw i szacunek wśród dzieci. Dla każdej szkoły czekał puchar a dla pierwszych trzech drużyn medale. Honorowymi gośćmi imprezy byli Krzysztof Dudek Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej w Piasecznie oraz Piotr Obłoza Przewodniczący Komisji £adu Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Piasecznie.

Klasyfikacja generalna GOMS 2012

I miejsce Szkoła Podstawowa Zalesie Górne 82 pkt.
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 Piaseczno 80 pkt.
III miejsce Szkoła Podstawowa Józefosław 73 pkt.
IV miejsce Szkoła Podstawowa Złotokłos 66 pkt.
V miejsce Szkoła Podstawowa Jazgarzew 44 pkt.
VI miejsce Szkoła Podstawowa Chylice 34 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 3 Gołków 34 pkt.
VII miejsce Szkoła Podstawowa Głosków 32 pkt.

GMINNA OLIMPIADA M£ODZIEżY SZKOLNEJ  - GOMS 2012

Najlepsze szkoły w strzale na bramkę
I m ex aequo - SP Zalesie Górne, SP Złotokłos, SP Józefosław
Najlepsze szkoły w skoku w dal
I m - SP 2 Piaseczno, II m - SP Zalesie Górne, III m - SP Głosków
Najlepsze szkoły w rzucie piłką lekarską
I m - SP 2 Piaseczno, II m - SP Zalesie Górne, III m - SP Chylice
Najlepsze szkoły w torze przeszkód
I m - SP Złotokłos, II m - SP Józefosław, III m - SP2 Piaseczno, SP Zalesie Górne
Najlepsze szkoły w sztafecie wahadłowej
I m ex aequo - SP 2 Piaseczno, SP Józefosław, SP Jazgarzew
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie

Informacje20 czerwca 2012, 00:00,

Turniej piłki nożnej - zmagania samorządowców

Piaseczyński Orlik był 16 czerwca areną sportowych emocji dla pięciu drużyn. W sobotę przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji rozegrano Turniej Piłkarski towarzyszący Mistrzostwom Euro 2012. Udział w nim wzięły reprezentacje Gminy Piaseczno, Powiatu Piaseczyńskiego, Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, GOSiR Piaseczno oraz firmy Sportika.

Turniej piłki nożnej - zmagania samorządowców

Turniej rozpoczęto od wspólnej rozgrzewki w rytmach zumby prowadzonej przez Izabelę Wojcieską z klubu SMECZ, dzięki której do rozgrywek przystąpiono w wesołych nastrojach.

Turniej piłki nożnej - zmagania samorządowców

Mecze rozegrano systemem każdy z każdym po piętnaście minut. Po walecznych zmaganiach najlepsza okazała się reprezentacja firmy Sportika wygrywając wszystkie mecze i tracąc tylko jedną bramkę. Być może dlatego, że w niej stanął sam Grzegorz Szamotulski, były zawodnik m.in. Legii Warszawa i reprezentacji Polski.

Turniej piłki nożnej - zmagania samorządowców

Na drugim miejscu uplasował się zespół GOSiR Piaseczno, na trzecim Straż Pożarna. Organizatorem turnieju piłki nożnej był GOSiR Piaseczno.