Informacje30 stycznia 2013, 00:00,

Gmina Prażmów - Mazowiecka Gmina na 5


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W raporcie z niezależnego badania „Gmina na 5!” przeprowadzonego w 2012 roku, Gmina Prażmów została odznaczona tytułem „Mazowiecka Gmina na 5!”. Kolejny raz doceniona została witryna internetowa gminy, która zdobyła 8 lokatę spośród 314 mazowieckich gmin.

Badanie przeprowadzone przez Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych przy Instytucie Przedsiębiorczości SGH w Warszawie oceniło gminy w województwie mazowieckim pod kątem ich polityki informacyjnej sprzyjającej rozwojowi przedsiębiorczości. Badacze przeprowadzili audyt stron internetowych gmin oraz ocenili jakość ich korespondencji elektronicznej w języku polskim i angielskim metodą „tajemniczego klienta”.

Gmina Prażmów - Mazowiecka Gmina na 5

Grzegorz Pruszczyk Wójt Gminy Prażmów nie ukrywa satysfakcji z wyników rankingu. „Jestem zadowolony, że po raz kolejny wyniki niezależnego badania wykazały, iż strona internetowa naszej gminy jest na bardzo wysokim poziomie. Fakt, iż nasza witryna została oceniona najwyżej w powiecie piaseczyńskim i pozostawiła w tyle nawet stronę m.st. Warszawy, bardzo mnie cieszy. Cieszę się, że nasze starania w kierunku lepszego informowania opinii publicznej o działalności gminy zostały zauważone.”- powiedział.

Ranking stron internetowych gmin tworzony był w oparciu o 13 kryteriów. Poza estetyką strony oceniano posiadanie wersji obcojęzycznych serwisu oraz nawigacji przyjaznej użytkownikowi. Aby zdobyć wysoką lokatę witryna musiała posiadać mapę serwisu i funkcję wyszukiwania informacji na stronie. Sprawdzano czy dane kontaktowe są łatwe do odnalezienia i czy podana jest struktura organizacyjna z telefonami do poszczególnych wydziałów. Punktowana była częsta aktualizacja strony oraz posiadanie konta w serwisie społecznościowym. Ocenie podlegało także posiadanie galerii zdjęć, informacji o wolnych terenach inwestycyjnych oraz ułatwień dotyczących rejestracji działalności gospodarczej.
autor/źródło: Urząd Gminy Prażmów
Tematy:Prażmów

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Informacje30 stycznia 2013, 00:00,

Ambasador Urugwaju odwiedził Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

23 stycznia 2013 roku, na zaproszenie lokalnej szkoły językowej do Piaseczna przyjechał Carlos Brugnini - Ambasador Urugwaju wraz z małżonką oraz Carlos Quirogo - Konsul Urugwaju. Wizyta reprezentanta Urugwaju była częścią organizowanego przez szkołę języków obcych MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE Karnawału Języków, którego celem było przybliżenie kultur i języków krajów wywodzących się z różnych kręgów.

AMBASADOR URUGWAJU ODWIEDZI£ PIASECZNO

Pan Ambasador powitany przez Monikę Ferreira - założycielkę szkoły, został mile zaskoczony przygotowanym występem artystycznym. Piosenkę w języku hiszpańskim zaśpiewali najmłodsi Słuchacze naszej szkoły. Z uwagi na fakt, że ambasador biegle włada językiem hiszpańskim, angielskim, włoskim, francuskim i angielskim, to uczestnicy spotkania mogli sprawdzić swoją umiejętność komunikacji, zadając pytania reprezentantom Urugwaju. Ambasador opowiadał skąd wzięła się nazwa Urugwaju, jak wygląda urugwajski karnawał, który jest najdłuższy na świecie oraz o entuzjazmie i radości życia swoich rodaków. Ambasador podkreślał konieczność nauki języków obcych, które są nie tylko środkiem komunikacji, ale sposobem na poznanie innych kultur, narzędziem wymiany myśli, idei, wykorzystywanym do poznawania przedstawicieli innych kultur.

AMBASADOR URUGWAJU ODWIEDZI£ PIASECZNO

Carlos Brugnini - Ambasador Urugwaju oraz Carlos Quirogo - Konsul Urugwaju podkreślali, że Polacy mają wiele do przekazaniu światu w kontekście swoich doświadczeń historycznych, zwłaszcza wydarzeń II wojny światowej. Uwagę reprezentantów Urugwaju zwrócił brak napisów w językach obcych w muzeach, galeriach i innych instytucjach kultury, zwłaszcza w instytucjach, które upamiętniają holocaust. W czasie trwania Karnawału Języków MA£A LINGUA prezentowaliśmy ciekawostki o Hiszpanii, Rosji, Francji, Niemczech i Japonii.

AMBASADOR URUGWAJU ODWIEDZI£ PIASECZNO
autor/źródło: ANITA KOZ£OWSKA - MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie