Informacje5 września 2017, 06:00,

Gmina Piaseczno przejęła grunt pod nowy obiekt sportowy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


9 hektarów pod usługi sportu i rekreacji otrzymała gmina Piaseczno od Agencji Nieruchomości Rolnej. 31 sierpnia 2017 r. gmina na podstawie umowy zawartej w formie aktu notarialnego nabyła nieodpłatnie od Agencji Nieruchomości Rolnej działkę nr 3/45 obręb 28 przy ul. Chyliczkowskiej, przeznaczoną w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod usługi turystyki i rekreacji z zielenią towarzyszącą.

GMINA PIASECZNO PRZEJĘŁA GRUNT POD NOWY OBIEKT SPORTOWY

Nieruchomość przekazana gminie na podstawie „Ustawy o zagospodarowaniu nieruchomościami rolnymi skarbu państwa” przeznaczona została na cele związane z realizacją inwestycji infrastrukturalnych służących wykonywaniu zadań własnych gminy w zakresie kultury i kultury fizycznej.

GMINA PIASECZNO PRZEJĘŁA GRUNT POD NOWY OBIEKT SPORTOWY

Zgodnie z aktem notarialnym nabywca będzie miał 10 lat na realizację inwestycji zgodnej z powyższym celem. – Chcemy wykorzystać tę nieruchomość pod budowę nowego kompleksu sportowego, z wyczekiwanym przez mieszkańców nowoczesnym krytym basenem – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Wpisaliśmy to zadania do przyjętej niedawno zaktualizowanej strategii rozwoju gminy oraz projektu strategii rozwoju sportu – dodaje burmistrz.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

GMINA PIASECZNO PRZEJĘŁA GRUNT POD NOWY OBIEKT SPORTOWY

W najbliższym czasie gmina planuje przeprowadzenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego tego terenu, aby dostosować teren do swoich potrzeb i stworzyć miejsce pod zaplanowany obiekt. Niezbędna będzie także rezerwacja środków w budżecie na przygotowanie koncepcji zabudowy – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

GMINA PIASECZNO PRZEJĘŁA GRUNT POD NOWY OBIEKT SPORTOWY

Wraz z 9 hektarową nieruchomością, której wartość szacuje się na ponad 10 mln zł, gminie przekazano lokale mieszkalne wraz z budynkami przynależącymi i udziałami w gruncie. Są to nieruchomości położone w Głoskowie PGR, Wólce Pęcherskiej, Runowie, Pęcherach Łbiskach PGR i Piasecznie. Niestety lokale te są w większości w bardzo złej kondycji, a do tego zamieszkałe przez lokatorów. Gmina będzie musiała w nie zainwestować i zaopiekować się mieszkańcami, jednak taki był warunek Agencji Nieruchomości Rolnej, która przekazała samorządowi swój majątek na terenie gminy Piaseczno.

GMINA PIASECZNO PRZEJĘŁA GRUNT POD NOWY OBIEKT SPORTOWY

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 września 2017, 13:00,

Narodowe Czytanie Wesela w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

3 września 2017 roku o godzinie 13.00 zapraszamy na Narodowe Czytanie. Miejsce: Rynek w Piasecznie. W tym roku wspólnie przeczytamy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka.

NARODOWE CZYTANIE WESELA W PIASECZNIE

Polacy wybrali Wesele w internetowym głosowaniu. Prezydent, Andrzej Duda, ogłaszając wyniki tego głosowania, powiedział: „(…) warto po raz kolejny, mam nadzieję – bo jestem przekonany, że każdy już czytał w swoim życiu Wesele ‒ tę piękną pozycję naszej literatury przeczytać. Przeczytać ją razem, przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla właśnie fundamentów tego, co nazywamy polskością, te niezwykle ciekawe wersy dramatu, arcydramatu Stanisława Wyspiańskiego”. Więcej informacji na temat Narodowego Czytania znajdziecie na stronie Prezydenta RP www.prezydent.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie