Informacje5 września 2017, 06:00,

Gmina Piaseczno przejęła grunt pod nowy obiekt sportowy

9 hektarów pod usługi sportu i rekreacji otrzymała gmina Piaseczno od Agencji Nieruchomości Rolnej. 31 sierpnia 2017 r. gmina na podstawie umowy zawartej w formie aktu notarialnego nabyła nieodpłatnie od Agencji Nieruchomości Rolnej działkę nr 3/45 obręb 28 przy ul. Chyliczkowskiej, przeznaczoną w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod usługi turystyki i rekreacji z zielenią towarzyszącą.

GMINA PIASECZNO PRZEJĘŁA GRUNT POD NOWY OBIEKT SPORTOWY

Nieruchomość przekazana gminie na podstawie „Ustawy o zagospodarowaniu nieruchomościami rolnymi skarbu państwa” przeznaczona została na cele związane z realizacją inwestycji infrastrukturalnych służących wykonywaniu zadań własnych gminy w zakresie kultury i kultury fizycznej.

GMINA PIASECZNO PRZEJĘŁA GRUNT POD NOWY OBIEKT SPORTOWY

Zgodnie z aktem notarialnym nabywca będzie miał 10 lat na realizację inwestycji zgodnej z powyższym celem. – Chcemy wykorzystać tę nieruchomość pod budowę nowego kompleksu sportowego, z wyczekiwanym przez mieszkańców nowoczesnym krytym basenem – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Wpisaliśmy to zadania do przyjętej niedawno zaktualizowanej strategii rozwoju gminy oraz projektu strategii rozwoju sportu – dodaje burmistrz.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

GMINA PIASECZNO PRZEJĘŁA GRUNT POD NOWY OBIEKT SPORTOWY

W najbliższym czasie gmina planuje przeprowadzenie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego tego terenu, aby dostosować teren do swoich potrzeb i stworzyć miejsce pod zaplanowany obiekt. Niezbędna będzie także rezerwacja środków w budżecie na przygotowanie koncepcji zabudowy – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

GMINA PIASECZNO PRZEJĘŁA GRUNT POD NOWY OBIEKT SPORTOWY

Wraz z 9 hektarową nieruchomością, której wartość szacuje się na ponad 10 mln zł, gminie przekazano lokale mieszkalne wraz z budynkami przynależącymi i udziałami w gruncie. Są to nieruchomości położone w Głoskowie PGR, Wólce Pęcherskiej, Runowie, Pęcherach Łbiskach PGR i Piasecznie. Niestety lokale te są w większości w bardzo złej kondycji, a do tego zamieszkałe przez lokatorów. Gmina będzie musiała w nie zainwestować i zaopiekować się mieszkańcami, jednak taki był warunek Agencji Nieruchomości Rolnej, która przekazała samorządowi swój majątek na terenie gminy Piaseczno.

UMiG Piaseczno

Informacje1 września 2017, 16:00,

78. rocznica wybuchu II Wojny Światowej - uroczystość w Skolimowie

Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Zarząd Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Konstancinie-Jeziornie zapraszają 1 września 2017 roku na obchody 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Spotykamy się o godz. 16.00 na Cmentarzu Parafialnym w Skolimowie.

78. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ - UROCZYSTOŚĆ W SKOLIMOWIE

Uroczystości rozpocznie msza św. w intencji poległych i pomordowanych podczas II Wojny Światowej. Następnie władze gminy, kombatanci, poczty sztandarowe z konstancińskich szkół i zaproszeni goście przejdą przed kwaterę żołnierzy poległych za Ojczyznę w 1939 r. Odczytany zostanie Apel Poległych oraz zostaną złożone kwiaty w hołdzie ofiarom i bohaterom.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie