Informacje9 lipca 2008, 00:00,

Gmina Piaseczno - będą kolejne utrudnienia w poborze wody

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno www.piaseczno.eu poinformował, że zgodnie z informacją otrzymaną z MPWiK SA Warszawa Zakład Eksploatacji Sieci Wodociągowej - od dnia 11 lipca 2008 roku od godz. 8:00 do dnia 13 lipca 2008 roku do godz. 12:00, może nastąpić znaczny spadek ciśnienia wody dostarczanej do Piaseczna. Możliwe utrudnienia w poborze wody, spowodowane są koniecznością usunięcia awarii na sieci w Warszawie. Może to spowodować spadki ciśnienia w miejskiej sieci. Urzędnicy przepraszają mieszkańców!
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje9 lipca 2008, 00:00,

Pijany kierowca wykoleił pociąg - wypadek w Nowej Iwicznej

Komenda Powiatowa Policji Piaseczno kpppiaseczno.policja.waw.pl poinformowała, że policjanci z piaseczyńskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę, który w Nowej Iwicznej na niestrzeżonym przejeździe kolejowym zderzył się z pociągiem osobowym. W wyniku zdarzenia wykoleił się jeden wagonów i uszkodził peron. Na szczęście nikt z podróżujących pociągiem jak i stojących na peronie nie ucierpiał. Kierowca pojazdu 32-letni Robert B. miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

PIJANY KIEROWCA WYKOLEI£ POCI¡G W NOWEJ IWICZNEJ

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 lipca 2008 roku, około godz. 23:55 w Nowej Iwicznej k. Piaseczna na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierowca pojazdu marki Volvo nie zastosował się do znaku STOP i doprowadził do zderzenia z pociągiem osobowym relacji Warszawa Wschodnia - Warka. W wyniku tego zdarzenia jeden z wagonów pociągu wykoleił się i uszkodził znajdujący się niedaleko peron. Na szczęście nikt z osób stojących na peronie jak i podróżujących pociągiem nie ucierpiał.

Kierowca samochodu 32-letni Robert B. z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Po przebadaniu krwi na zawartość alkoholu okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu. Wkrótce Robert B. zostanie przesłuchany przez policjantów z sekcji dochodzeniowej piaseczyńskiej komendy. Grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. Reportaż po wypadku, po tytułem "Wypadek na przejeździe Nowa Iwiczna", możecie obejrzeć na stronie internetowej iTV Piaseczno: www.itvpiaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola