Informacje15 maja 2018, 06:00,

Głosuj na projekty społeczne w Piasecznie, Górze Kalwarii i okolicach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Grójecki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Cendrowianki oraz Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna.

GŁOSUJ NA PROJEKTY SPOŁECZNE W PIASECZNIE, GÓRZE KALWARII I OKOLICACH

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności. Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens. W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja 2018 roku klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Piasecznie oraz w Górze Kalwarii i okolicach rywalizują ze sobą:

- Grójecki Ośrodek Kultury
Celem projektu będzie zorganizowanie 3 bezpłatnych występów w Grójeckim Ośrodku Kultury dla lokalnej społeczności „Teatru Rodzinnego TR”, który tworzyć będą mieszkańcy gminy Grójec. Lokalna społeczność będzie mogła poszerzyć swoje horyzonty kulturowe, spędzić czas w gronie rodzinnym nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Osoby biorące udział w projekcie będą mogły m.in. współpracować z doświadczonym reżyserem, uczyć się ruchu scenicznego i odpowiedniej intonacji oraz przełamać swoją nieśmiałość.

- Stowarzyszenie "Cendrowianki"
Celem Cendrowickiego Letniego Dnia Seniora jest zwrócenie uwagi na sytuację seniorów i poznanie, a następnie realizację ich oczekiwań w lokalnym wiejskim środowisku. Seniorzy często pełnią rolę stróżów naszych posesji. Wykluczeni z różnych powodów z życia towarzyskiego, kulturalnego i społecznego. Stowarzyszenie chce zaktywizować seniorów, wyciągnąć ich z domów, wykorzystać drzemiące w nich możliwości i umiejętności. Zintegrować wielopokoleniowe środowisko od dziadka do wnuka.

- Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna
„Eko-niedziela” to warsztaty sportowo-ekologiczne, odbywające się na Rynku w Piasecznie. Umożliwią wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami na ciekawych grach, warsztatach tanecznych, zajęciach sportowych oraz edukacyjno-ekologicznych, pozwalających młodzieży na rozwój zdolności i zainteresowań. Upowszechnią wśród dzieci i młodzieży nawyki zdrowego stylu życia oraz pozwolą kształtować aktywną postawę wobec przyrody poprzez edukację ekologiczną.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Góra Kalwaria, Piaseczno, Białobrzegi, Grójec.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w PiasecznieRazem możemy więcej! W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje12 maja 2018, 16:00,

Grafika i nie tylko… wystawa Andrzeja Kujawy w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zapraszamy na wystawę Grafika i nie tylko… Andrzeja Kujawy. Wernisaż tejże wystawy odbędzie się 12 maja 2018 roku o godz. 18.00 w holu Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Regionalny artysta z przyjemnością powita Państwa na otwarciu swojej wystawy.

GRAFIKA I NIE TYLKO…WYSTAWA ANDRZEJA KUJAWY W TARCZYNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie