Informacje22 marca 2007, 00:00,

Gimnazja w Gminie Prażmów są dobrze postrzegane


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Trójki Giertycha (zespół złożony z przedstawiciela kuratorium, policji i urzędu Gminy) wizytowały gimnazja w Prażmowie: 23 lutego i 13 marca. Po przeprowadzonych spotkaniach okazało się, że zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele postrzegają szkoły w Gminie Prażmów jako bezpieczne. Uczniowie chętnie do nich uczęszczają, rodzice podkreślają wysoki poziom nauczania, dobrze postrzegają zaplecze szkół i współpracę z pedagogiem i dyrekcją.

Zjawiska negatywne wśród młodzieży to wulgaryzmy i słowna agresja, nieposzanowanie mienia szkolnego, przypadki naruszenia nietykalności osobistej i kradzieży. Nauczyciele życzyliby sobie, aby rodzice więcej czasu poświęcali dzieciom i zauważali ich przewinienia (np.: palenie papierosów).

źródło informacji: Głos Prażmowa
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Prażmów
Tematy:Prażmów

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Informacje23 marca 2007, 00:00,

Sukces kick boxerów KS Piaseczno w Dublin Irish Open


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Kolejne sukcesy naszych kick boxerów KS Piaseczno, tym razem w Dublin Irish Open. Zawody odbyły się 3 i 4 marca 2007 roku. Dublin Irish Open to największy europejski turniej w formułach semi i light-contact. Udział w nim wzięli reprezentanci ponad 30 państw między innymi: USA, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Norwegia Anglia, Irlandia, Grecja i Belgia, które słyną z wysokiego poziomu zawodników. Nasza reprezentacja wystawiła 22-osobową drużynę, która zdobyła aż 8 medali.

W formule light-contact Nie zawiedli nas starzy mistrzowie - Mistrz Europy Przemysław Ziemnicki i V-ce Mistrz Świata Mariusz Niziołek. Przemysław Ziemnicki nie dał szans swoim przeciwnikom, niemal z marszu zdobywał złoty medal w kategorii wagowej -70kg pokonując w finale reprezentanta USA. Mariusz Niziołek, który dzięki swym umiejętnościom i doświadczeniu równie łatwo znalazł się w finale kategorii wagowej -85kg musiał niestety zrezygnować z walki z powodu kontuzji, zdobywając tym samym srebrny medal.

kick boxerzy

Pierwsze miejsce kategorii +65 kg w Turnieju Zielonych Pasów zajęła zdobywczyni Pucharu Świata Juniorów Anna Słowik. W light-contacie świetnie zawalczyła także Katarzyna Bucholc, która choć nie przywiozła medalu to zyskała bardzo wiele cennego doświadczenia. W fomule semi-contact w Turnieju Czarnych Pasów najbliżej pozycji medalowej znalazł się Piotr Bąkowski przegrywając pojedynek ćwierćfinałowy z reprezentantem Anglii. Dobrą formę zaprezentował także Robert Szcześniewski ustępując jednym punktem w kategorii wagowej -74 V-ce Mistrzowi Świata Kristianowi Boujibarowi.

W turnieju drużynowym nasza reprezentacja w składzie Krzysztof Zakrzewski, Przemysław Ziemnicki, Mariusz Niziołek, Robert Szczesniewski i Krystina Szytenchelm zmierzyła się z amerykańską, niepokonaną US All Star, która jak zwykle dotarła do finału zdobywając złoty medal.

W rywalizacji Zielonych Pasów w kategorii wagowej -65kg brązowy medal wywalczyła Dominika Apanasewicz (zawodniczka kategorii -50kg), która na tym turnieju łącznie stoczyła aż 10 pojedynków. W Turnieju Zielonych Pasów Mężczyzn najlepiej wypadł Rafał Prażmo, który zdobył srebrny medal w kategorii wagowej -70kg. Trzecie miejsce tej samej kategorii zajął także nasz zawodnik Tomasz Gmurzyński.

Turniej Irish Open był drugim startem międzynarodowym naszej drużyny w tym sezonie i jest zapowiedzią dalszego wzrostu formy przed nadchodzącymi turniejami. Jeszcze w marcu nasi zawodnicy wezmą udział Otwartym Pucharze Austrii i Mistrzostwach Polski Light-contact.

źródło informacji: www.kspiaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie