Informacje29 lipca 2018, 14:00,

Gershwin czyli klasyka i jazz - Musica da Camera w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


29 lipca 2018 roku o godz. 16.00 zapraszamy na koncert Gershwin czyli klasyka i jazz, w ramach cyklu Musica da Camera w Konstancinie. Miejsce: Amfiteatr, Park Zdrojowy w Konstancinie. Wstęp wolny. Cykl, w którym prezentujemy przeboje muzyki klasycznej, folkowej, filmowej i jazzu w wykonaniu artystów Szkoły Muzycznej w Konstancinie. W pierwszym z cyku dwóch tegorocznych koncertów usłyszymy najpiękniejsze kompozycje Georga Gershwina, muzyka klasyczna pełna jazzowych inspiracji. Wystąpi Bożena Zalewska z zespołem.

GERSHWIN CZYLI KLASYKA I JAZZ - MUSICA DA CAMERA W KONSTANCINIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje31 lipca 2018, 08:00,

Święto Policji i piknik rowerowy pod nazwą Piaseczno Kocha Rower


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W sobotę 28 lipca 2018 roku na Placu Stefana Kisielewskiego w Piasecznie odbył się apel w ramach obchodów Święta Policji. Współgospodarzem tegorocznych uroczystości był Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis. Na uroczystość przybyli przedstawiciele lokalnych samorządów i instytucji na co dzień współpracujących z Policją, rodziny policjantów oraz mieszkańcy powiatu.

ŚWIĘTO POLICJI I PIKNIK ROWEROWY POD NAZWĄ PIASECZNO KOCHA ROWER

Podobnie jak w ubiegłym roku, także tegoroczne obchody Święta Policji w powiecie piaseczyńskim rozpoczęły się o godz. 10.00 od uroczystej mszy świętej w kościele św. Anny w Piasecznie.

Następnie o godz. 12.00 na nowo zbudowanym Placu Stefana Kisielewskiego odbył się uroczysty apel. Złożony został meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji inspektorowi Robertowi Chmielewskiemu przez dowódcę uroczystości nadkomisarza Jacka Anczarskiego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ŚWIĘTO POLICJI I PIKNIK ROWEROWY POD NAZWĄ PIASECZNO KOCHA ROWER

Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie inspektor Robert Chmielewski powitał zgromadzonych gości oraz mieszkańców. Pogratulował policjantom wyników ich często trudnej służby. Pan Komendant przypomniał szczególnie istotne z punku bezpieczeństwa wydarzenia, jakie miały miejsce w minionym roku.

Odczytano też list Komendanta Stołecznego Policji nadinspektora Pawła Dobrodzieja (…) Dziękuję za ofiarną służbę i pracę. Doceniam Wasz wysiłek i zaangażowanie wkładane w realizację codziennych obowiązków, budowanie pozytywnego wizerunku Policji oraz wytrwałość i skuteczną reakcję na naruszenia prawa.

ŚWIĘTO POLICJI I PIKNIK ROWEROWY POD NAZWĄ PIASECZNO KOCHA ROWER

Głos Zabrali również również Starosta Powiatu Piaseczyńskiego Pan Wojciech Ołdakowski, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Pan Zdzisław Lis, a także st. bryg. Mirosław Bosiek. Prelegenci w swoich słowach wyrażali uznanie dla policyjnej służby za codzienny trud, profesjonalizm i zaangażowanie.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne . Medalem srebrnym „Za Długoletnią Służbę” odznaczeni zostali: Pani kom. Barbara Wojtoń- Malicka, podkom. Piotr Wcisło, asp. szt. Albert Frydrykiewicz oraz naczelnik wydziału wspomagającego Pani Ewa Ołdakowska.

W tym roku awanse otrzymało łącznie 78 policjantów:
- 2 w korpusie oficerów starszych,
- 4 w korpusie oficerów młodszych,
- 35 w korpusie aspirantów,
- 36 w korpusie podoficerów,
- 1 w korpusie szeregowych.

ŚWIĘTO POLICJI I PIKNIK ROWEROWY POD NAZWĄ PIASECZNO KOCHA ROWER

Po zakończeniu uroczystego apelu na pobliskim Placu Piłsudskiego rozpoczął się współorganizowany przez policjantów Festyn Miejski pod nazwą „Piaseczno Kocha Rower”. Dla najmłodszych, jak również dla dorosłych przygotowano szereg atrakcji związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i zabawą.

Policjanci przygotowali specjalne stoiska, w których można było między innymi poznać kulisy pracy techników kryminalistyki, policjantów z ruchu drogowego, czy też oznakować swój rower przez piaseczyńskich dzielnicowych.

Za pomoc w organizacji naszego święta oraz festynu dziękujemy władzom samorządowym Miasta i Gminy Piaseczno.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie