Informacje30 maja 2015, 13:00,

GEOPIKNIK W JÓZEFOSŁAWIU 2015

30 maja 2015 roku odbędzie się GeoPiknik w Józefosławiu, organizowany przez studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie będzie miało miejsce w Obserwatorium Astronomiczno- Geodezyjnym Politechniki Warszawskiej przy ul. Ogrodowej 2 w Józefosławiu. Wstęp wolny! Organizatorzy serdecznie zapraszają studentów, mieszkańców Gminy Piaseczno oraz wszystkich zainteresowanych - zabierzcie swoje rodziny!

GEOPIKNIK W JÓZEFOSŁAWIU 2015

Harmonogram GeoPikniku 2015
13:00 - Oficjalne rozpoczęcie GeoPikniku
13:30 - 15:30 Kwalifikacje piłkarskie do meczu z pracownikami GiK
14:00 - 18:00 Paintball laserowy
14:30 - 15:30 Pokaz sprzętu geodezyjnego
15:30 - 16:00 Konkurs centrowania
16:00 - 18:00 Gra terenowa
16:00 - 18:30 GeoOlimpiada
18:30 - 19:00 Mecz pracownicy GiK-zwycięscy studenci
19:00 - 19:30 Ogłoszenie wyników konkursów i rozdanie nagród
19:30 - 20:30 Koncert zespołu utworzonego przez studentów wydziału GiK
21:00 - 1:00 Zabawa nakręcana przez DJ Woncky'ego
1:00 Odjazd Autobusu do Warszawy.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=8591
Informacje15 maja 2015, 19:45,

Odpracowanie długu czynszowego

7 maja 2015 r. weszło w życie zarządzenie burmistrza, które ułatwi mieszkańcom spłatę zaległości czynszowych za używanie gminnych lokali mieszkalnych i socjalnych.

Wszyscy zainteresowani odpracowaniem długu powinni wypełnić wniosek - dostępny w formie elektronicznej w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.piaseczno.eu w zakładce Wydziału Polityki Mieszkaniowej lub w kancelarii urzędu złożyć wypełniony wniosek papierowy. Wniosek i szczegółowe informacje dostępne są również w pokoju nr 61. Po pozytywnej weryfikacji wniosku zostanie zawarte porozumienie pomiędzy gminą a wnioskodawcą, na mocy którego w zamian za świadczenie pracy na rzecz gminy odpracowujący zmniejszy swoje zadłużenie czynszowe.

Odpracowanie długu czynszowego

Rozliczenie pracy będzie następować w systemie godzinowym, w którym przyjęto stawkę 10 zł brutto za godzinę wykonanego świadczenia. Praca powinna być wykonana rzetelnie i sumiennie, co będzie potwierdzać swym podpisem osoba nadzorująca.

Charakter wykonywanej pracy będzie uzależniony od aktualnych potrzeb gminy. Przeważnie będą to drobne prace porządkowe, zamiatanie, koszenie trawy, itp.

- Mam nadzieję, że taka forma współpracy poprawi choć trochę sytuację ściągalności opłat za korzystanie z lokali mieszkalnych i socjalnych. W chwili obecnej zadłużonych jest ponad 250 lokali na łączną kwotę ponad 2,3 mln zł. Sądzę że warto podjąć dialog i dać ludziom będącym w ciężkiej sytuacji finansowej jakąś alternatywę, która choć w minimalnym stopniu przyczyni się do poprawy ich losu – motywuje swą decyzję Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019