Informacje8 października 2016, 18:00,

Genowefa Pigwa Kabaret Pigwa-Show


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


8 października 2016 roku w godz. 18:00-20:00 wystąpi Kabaret Pigwa-Show - Genowefa Pigwa. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Wstęp 30 zł. Bilety do nabycia w kasie Domu Kultury. Zapraszamy na występ Genowefy Pigwy.

GENOWEFA PIGWA KABARET PIGWA-SHOW

Genowefa Pigwa to postać kabaretowa wykreowana przez Bronisława Opałko. Już trzeciemu pokoleniu przypomina "jak prawdę mówić, na cudzych nie zarabiać i przekrętów nie robić". Komentuje rzeczywistość i wyśmiewa absurdy tego świata. Przyciąga tłumy i występuje wszędzie tam, gdzie są Polacy. "Urodziła się" w głębokim PRL-u na studenckich festiwalach, przeżyła różniste zakręty dziejowe w wielu swoich wcielaniach. Była więc chłoporobotnikiem, Para-Noją - postacią z łódzkiej rewii: łódzką włókniarką Retkini, Lukrecją Pigwą w rzymskim "Spotkaniu z Balladą", u boku Gargamela grała wiedźmę straszącą dzieci, była policjantką z Maiami (Hańkiem i Cześkiem), przewodniczącą Związku Buraków Kiszonych, sprzątaczką w instytucie jądrowym w Moskie, w Zespole Adwokackim, grała wiele ról i rólek. Jednak najlepiej Genowefa czuje się w świętokrzyskiej zapasce. Jak dobre wino i Pigwa im starsza tym lepsza. Od 8 lat na antenie Radia Kielce co niedziele po kościele komentuje rzeczywistość w "Radio Pigwa", inkrustując satyryczne teksty świętokrzyską muzyką. Nigdy nie mówi tak czy tak, tylko mówi jak jest.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Kabaret Pigwa-Show występował dla Polonii niemal na całej Kuli Ziemskiej. Genowefa Pigwa jest laureatką wielu nagród m.in. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Famy w Świnoujściu, Festiwalu Piosenki w Opolu. W kabarecie „Pigwa-Show” występują: Pigwa „Panna dziennikarka” (Irena Opałko, muzyk „Jan Kozioł-Kozłowski”, a także Bronisław Opałko jako niespodzianka – wykonawca piosenek kabaretowych. . Od sześciu lat na antenie Radia Kielce 101.4 FM „co niedziele po kościele”, od 16.00 do 17.00 emitowana jest audycja „Radio Pigwa”, która cieszy się ogromną popularnością. Bronisław Opałko skomponował muzykę do wielu programów kabaretowych, spektakli teatralnych i recitali. Genowefa Pigwa to postać kabaretowa wykreowana przez Bronisława Opałko. Będzie bawić satyrycznym tekstem i piosenką.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 października 2016, 15:00,

Klubowe Bajeczki bajki wyświetlane z kliszy Klub Kultury Józefosław


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

8 października 2016 roku w godz. 15:00-16:00 zapraszamy na bajki wyświetlane z kliszy i czytane przez chętnych rodziców - Klubowe Bajeczki. Miejsce: Klub Kultury Józefosław, ul. Urocza 14. Wstęp wolny. Zapraszamy na Klubowe Bajeczki do Józefosławia.

KLUBOWE BAJECZKI BAJKI WYŚWIETLANE Z KLISZY KLUB KULTURY JÓZEFOSŁAW

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie