Informacje28 marca 2015, 18:00,

Gdzieś wystawa fotografii Małgorzaty Mikołajczyk

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Mikołajczyk "Gdzieś", który odbędzie się w sobotę 28 marca 2015 roku o godzinie 18:00 w siedzibie Galerii Pi w Zalesiu Górnym przy ul. Pionierów 11/13. Wystawa czynna będzie do 2 maja w piątki i soboty od 15.00 do 20.00

Gdzieś wystawa fotografii Małgorzaty Mikołajczyk

Małgorzata Mikołajczyk to artystka pochodząca ze Zduńskiej Woli. Swoją przygodę z fotografią zaczęła od przymusowego kolokwium w ramach studiów. Nieoczekiwanie przymusowo nabyta umiejętność przerodziła się w hobby. Za namową przyjaciół wysłała swoje pierwsze duże powiększenia z negatywów naświetlonych jeszcze kultowym aparatem Smiena 8M na Biennale Fotografii Górskiej, gdzie zostały wystawione obok prac uznanych mistrzów fotografii. To wydawałoby się przypadkowe wydarzenie zapoczątkowało zmiany w życiu magistra fizyki. Poznani na Biennale w Jeleniej Górze pasjonaci fotografii przekonali ją, by zmieniła swoje dotychczasowe plany zawodowe i zajęła się fotografią. Zanim jednak zdecydowała się przestawić na zawodowstwo, musiała się upewnić, czy to rzeczywiście jest jej przeznaczenie. Jej pasją był krajobraz, więc I nagrody na kolejnym Biennale Fotografii Górskiej i Biennale Krajobrazu Polskiego były naturalną konsekwencją jej poszukiwań. Uzyskawszy taką akceptację środowiska dla swojej pracy, uczyniła z fotografii także zawód.

Ciągle poszukuje nowych tematów i eksperymentuje z formą. Znajduje własne pejzaże w miejscach zupełnie nieoczekiwanych. Szuka raczej skojarzeń i wrażeń niż perfekcyjnego odwzorowania rzeczywistości. Ważne dla niej jest również nauczanie – wychowała pokolenie fotografów i operatorów filmowych – z których jest dumna. Obecnie prowadzi zajęcia w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej. Nagrody: Kampania społeczna „Dzieciństwo bez przemocy“ – Warszawa 2010 – II nagroda; XIII Biennale Fotografii Krajoznawczej „Zabytki“ – ZAMOŚĆ 1991 – II nagroda; X O.P.K.F.G „Krajobraz Górski“ Nowy Targ 1990 – II nagroda; XII Biennale Krajobrazu Polskiego – Kielce 1990 – I nagroda; VI Biennale Fotografii Górskiej – Jelenia Góra 1990 – I nagroda; XII Biennale Fotografii Krajoznawczej „Zabytki“ 1989 – I nagroda. Wystawy indywidualne: 2014 Galeria Dzwonnica – Warszawa; 2013 Cyjanotypie –Kawiarnia KAFKA - Warszawa; 2012 Cyjanotypie – Warszawska Szkoła Fotografii - w ramach festiwalu Noc Muzeów w Warszawie; 2010 Fotografie z podróży – Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola; 2006 Cyjanotypia – Traffic Club - Warszawa; 2005 Fotografie – Hotel HADES Zduńska Wola; 1994 Linia życia - Mała galeria ZPAF-CSW, Warszawa; 1993 Transformacje – Teatr Miejski – Sieradz; 1992 Pejzaże nieprawdziwe – Galeria Antygen – Łódź, Galeria Fotografii ZPAF Okręg Śląski w Katowicach; Wystawy zbiorowe: 2013 Fotografia prasowa prezentacje - Fotoreporterki - Klub Fotografii Prasowej SDP - Warszawa.

Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=9462
Martin, 16 lipca 2019
Wątek wystaw: http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=43&t=2410&start=90
Informacje21 marca 2015, 08:30,

IV Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych w Piasecznie

21 marca 2015 roku w Gimnazjum nr 1 w Piasecznie odbędzie się IV Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych. Zadaniem drużyn, które zgłosiły się z obszaru całego kraju, było zbudowanie modelu maszyny przetwarzającej energię potencjalną wody na energię mechaniczną. W trakcie finału będą miały miejsce próby maszyn na specjalnym stanowisku pomiarowym. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis. Jednym z fundatorów nagród jest Gmina Piaseczno.

IV Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych w Piasecznie

Harmonogram turnieju:
Sobota, 21 marca 2015 r., Gimnazjum Nr 1 w Piasecznie (wejście od Alei Róż).
8:30 – 9:30 - rejestracja drużyn i ustawianie turbin w Parku Maszyn
9:30 – 10:00 - rozpoczęcie turnieju:
- powitanie gości i drużyn
- przedstawienie Komisji nadzorującej przebieg turnieju
- oficjalne otwarcie turnieju
- losowanie kolejności startu drużyn
10:00 - start pierwszej turbiny
13:00 - prelekcja przedstawiciela firmy KREVOX
13:30 - warsztaty firmy Kombi3D na temat technologii druku 3D
17:00 – 18:00 - zakończenie testów turbin
18:00 - ceremonia wręczenia nagród.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6400&start=15