Informacje1 stycznia 2014, 00:00,

GARMIN IRON TRIATHLON W PIASECZNIE

Ruszyły zapisy do organizowanych po raz pierwszy w Piasecznie zawodów triathlonowych z cyklu Garmin Iron Triathlon, których Gmina Piaseczno jest współorganizatorem. Cykl zawodów rozpocznie sie w dniach 24-25 maja 2014 roku właśnie w naszej gminie, a zawodnicy bedą mieli do pokonania popularny dystans 1/4 Ironman. W Piasecznie rozegrane zostaną również zawody dla dzieci i młodzieży w aquathlonie.

GARMIN IRON TRIATHLON W PIASECZNIE

Wielkie sportowe emocje, czołowi polscy zawodnicy, wspaniała atmosfera, atrakcyjne nagrody, klasyfikacja drużynowa oraz wyzwanie dla całej rodziny – tak w skrócie można powiedziea o cyklu Garmin Iron Triathlon 2014, który bedzie jedyny w swoim rodzaju. Na starcie bedą mogły stanąa całe rodziny, ponieważ organizatorzy oprócz tradycyjnej „awiartki” przewidzieli starty dla najmłodszych, którzy mogą zmierzya sie w zawodach biegowych lub w aquathlonie.

„Obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania sportem przez naszych mieszkanców i dlatego postanowiliśmy urozmaicia oferte sportową poprzez organizacje triathlonu w Piasecznie” – powiedziała wiceburmistrz Piaseczna Pani Honorata Kalicinska. Start do cześci pływackiej odbedzie sie w sztucznym zalewie, który znajduje sie na terenie rekreacyjnym „Górki Szymona”. Zawodnicy bedą mieli do pokonania w wodzie 0,95 km. Nastepnie na 2 petlach po 22,5 km rozegrany zostanie wyścig kolarski w formule bez draftingu, a bieg odbedzie sie na dystansie 10,55 km.

GARMIN IRON TRIATHLON W PIASECZNIE

W sezonie 2014 cykl Garmin Iron Triathlon zostanie rozegrany tradycyjnie na dystansie ¼ Ironmana, a klasyfikacją generalną cyklu bedzie suma czasów czterech „awiartek”. Ci wszyscy, którzy ukonczą dystans Ironmana na raty, mogą staa sie właścicielem samochodu osobowego - głównej nagrody cyklu.

Start cyklu odbedzie sie w dniach 24-25 maja w podwarszawskim Piasecznie. Drugi etap zostanie rozegrany dwa tygodnie pó1niej (07-08.06.2014) w Ślesinie, gdzie w sezonie 2013 odbył sie niezwykle udany finał cyklu Garmin Iron Triathlon. Trzeci etap ruszy 21-22 czerwca w „Krainie Gór Stołowych” w Radkowie na malowniczej i górzystej trasie. Czwarty etap (05-06.07.2014) to nowa i przepiekna lokalizacja na triathlonowej mapie Polski czyli Gołdap. Finał cyklu odbedzie sie w dniach 19-20 lipca w Górznie, w którym od ponad 25 lat corocznie rozgrywane są zawody triathlonowe.

Rejestracja do całego cyklu rozpoczeła sie 2 stycznia 2014 roku o godzinie 12 na oficjalnej stronie zawodów www.irontriathlon.pl. Zapraszamy także na facebookowy profil imprezy www.facebook.com/irontriathlon

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje24 stycznia 2014, 00:00,

O słowiku i cesarzu Pik Piku - Bajkowa Niedziela

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na spektakl pt. O słowiku i cesarzu Pik Piku, w wykonaniu teatru Kuffer, który będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę 26 stycznia 2014 roku o godz. 15.00 w Domu Ludowym w Słomczynie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy najmłodszych widzów na adaptację bajki Andersena mówiącej o tym, że czasem to, co małe i niepozorne okazuje się najbardziej wartościowe.

O słowiku i cesarzu  Pik Piku - Bajkowa Niedziela

O słowiku i cesarzu Pik Piku to adaptacja znanej wszystkim bajki Andersena mówiącej o tym, że czasem to, co małe i niepozorne okazuje się najbardziej wartościowe. A kolorowe błyskotki dają tylko chwilową radość. Opowieść o miłości i przyjaźni. Piękne lalki i chińskie dekoracje. A morał całkiem współczesny. Przedstawienie interaktywne dla dzieci.
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Konstancin-Jeziorna