Informacje20 listopada 2017, 11:00,

Garmin Iron Triathlon Piaseczno 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Pierwszym zaskoczeniem dla tych, którzy spodziewali się inauguracji cyklu Garmin Iron Triathlon 2018 w Piasecznie będzie fakt, że w przyszłorocznej edycji, miejscowość ta będzie dopiero piątym etapem zmagań triathlonistów. Zawody w Piasecznie są jednak tradycją cyklu i organizatorzy zadbali, o to, żeby triathloniści po raz kolejny mieli możliwość startu pod Warszawą.

GARMIN IRON TRIATHLON PIASECZNO 2018

ZNIKAJĄCE MIEJSCA

Listy startowe na zawody w Piasecznie za każdym razem wypełniają się w zastraszającym tempie. Popularność tego etapu zawodów sprawia, że w ciągu kilku godzin od rozpoczęcia zapisówbrakuje miejsc dla wszystkich, którzy chcieliby tu wystartować. Na wypełnionych po brzegi listach startowych znajdują się nazwiska najlepszych polskich triathlonistów, a prawie połowa startujących to debiutanci! Ilość miejsc podczas Garmin Iron Triathlon Piaseczno 2018 będzie ograniczona. W przyszłym roku zawody w Piasecznie odbędą się w samym środku lata – w lipcu, co z pewnością sprawi, że frekwencja kolejny raz dopisze, a tłumnie zgromadzeni kibice, będą mieli doskonałą okazję do obserwowania niezwykle ciekawej i widowiskowej rywalizacji.

DWUDNIOWA IMPREZA

Zmiana dotychczasowego terminu imprezy w Piasecznie jest podyktowana jej rozłożeniem na dwa dni. W 2018 roku zawody odbędą się w dniach 14-15.07.2018 (w sobotę start 1/8IM, a w niedzielę 1/4IM). GarminIron Triathlon jest najstarszym, a zarazem najpopularniejszym tego typu cyklem w Polsce. Mimo to, impreza stale się rozwija, a organizatorzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zawodników. Podczas niektórych etapów pojawią się dodatkowe klasyfikacje, a w innych miejscach zawody będą rozbudowane i rozłożone na dwa dni.

GARMIN IRON TRIATHLON PIASECZNO 2018

TRIATHLONOWY EKIDEN

Podczas przyszłorocznego etapu Garmin Iron Triathlon Piaseczno 2018 zostanie przeprowadzona dodatkowa klasyfikacja pod nazwą „TriathlonowyEkiden – firmowa sztafeta”. Sztafeta triathlonowa to doskonała forma drużynowej rywalizacji, team buildingu, czy wzajemnej motywacji, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

DYSTANSE GARMIN IRON TRIATHLON

Triathloniści rywalizujący w Piasecznie, będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM (0,95 km pływania - 45 km jazdy na rowerze - 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km - 22,5 km - 5,275 km).Będzie to impreza dwudniowa, gdzie w sobotę wystartują zawodnicy indywidualnie jak i Ci, którzy rywalizują w sztafetach na dystansie 1/8IM, natomiast w niedzielę wystartują zawodnicy na 1/4IM (indywidualnie i w sztafetach). Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe – Garmin Kids. Dzieci będą miały możliwość startu w biegach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

GARMIN IRON TRIATHLON PIASECZNO 2018

TRASA W PIASECZNIE

Trasa zawodów nie zmieni się w stosunku do roku ubiegłego. Triathlon w Piasecznie odbędzie się tradycyjnie na „Górkach Szymona”, popularnym miejscu wypoczynku wśród mieszkańców. Rezerwat wydmowy „Górki Szymona” został niedawno poddany rewitalizacji, a mieszkańcy innych podwarszawskich miejscowością patrzą na niego z zazdrością! Etap pływacki zawodów odbędzie się w połączonych zalewach. Strefa zmian, podobnie jak w sezonie 2017, zostanie zlokalizowana na Al. Brzóz, natomiasttrasa kolarska poprowadzona będzie w stronę miejscowości Jaroszowa Wola. Trasa biegowa prowadzić będzie wokół rezerwatu, a zgromadzeni na ulicach pobliskiego osiedla kibice będą mogli obserwować niezwykle widowiskowe zawody.

ZAPISY

Zapisy na przyszłoroczną edycję cyklu Garmin Iron Triathlon ruszą już 20 listopada 2017 o godzinie 12:00! Tradycyjnie dla osób startujących w więcej niż jednej imprezie wchodzącej w skład cyklu przewidziane będą rabaty. Szczegóły pojawią się na oficjalnej stronie www.irontriathlon.pl oraz na profilu Garmin Iron Triathlon na portalu Facebook www.facebook.com/irontriathlon/

GARMIN IRON TRIATHLON PIASECZNO 2018

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje13 października 2017, 09:44,

Podsumowanie Gali Kickboxingu Piaseczno Fight Night VI


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Na jeden wieczór Piaseczno stało się stolicą sportów walki, a wszystko za sprawą Międzynarodowej Gali Kickboxingu Piaseczno Fight Night VI. 7 października w Hali GOSiR w Piasecznie stawili się jedni z najlepszych obecnie fighterów.

PODSUMOWANIE GALI KICKBOXINGU PIASECZNO FIGHT NIGHT VI

– Zainteresowanie zarówno ze strony zawodników, jak i kibiców było ogromne – mówi prezes Polskiego Związku Kickboksingu, Piotr Siegoczyński. – Udostępnione wejściówki rozeszły się w oka mgnieniu, co cieszy, ponieważ celem organizacji podobnych gali jest promocja kickboxingu i zachęcanie do uprawiania tej dyscypliny sportu. Trzeba pamiętać, że takie eventy stają się świetną okazją, aby wystawić do walki nie tylko doświadczonych zawodników, ale również i tych zaczynających przygodę z ringiem.

Większość specjalistów z zaciekawieniem obserwowała najlepiej zapowiadających się zawodników, którzy popularnością dopiero będą dorównywać reprezentantom klubu X-Fight Piaseczno – Łukaszowi Wichowskiemu, czy Dorocie Godzinie.

PODSUMOWANIE GALI KICKBOXINGU PIASECZNO FIGHT NIGHT VI

Stąd też jedną z walk, która wzbudziła najwięcej emocji, była konfrontacja Kamila Połosaka – (X Fight Piaseczno) z Edgarasem Banikonisem – reprezentantem Litwy. – Kamil narzucił walce swój styl i tempo. Pozwoliło mu to uzyskać punktową przewagę – mówi trener Kamila, Michał Jabłoński. – Popełnił jednak dwa błędy, które zakończyły się liczeniem i w rezultacie zwycięstwo wymknęło mu się z rąk.

Problemów z wygraniem swojej walki o tytuł ZAWODOWEGO MIĘDZYNARODOWEGO MISTRZA POLSKI nie miała Joanna Różańska, która rękawice skrzyżowała z reprezentantką Białorusi, Weroniką Drobiasko. Zawodniczka X-Fightu wyraźnie kontrolowała przebieg walki nie pozostawiając przeciwniczce pola do popisu. Sędziowie docenili to punktując wszystkie rundy na korzyść Joanny.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PODSUMOWANIE GALI KICKBOXINGU PIASECZNO FIGHT NIGHT VI

W ten sam sposób sędziowie ocenili walkę Doroty Godziny – (X Fight Piaseczno) z Anetą Kopeć – zawodniczką klubu Samuraj Sanok. Ponad 15-letnie doświadczenie piaseczynianki wzięło górę. Łzy wzruszenia pojawiły się jednak nie po wygranej walce, ale z powodu owacji na stojąco jakie sprawili kibice żegnającej się z fighterską karierą zawodniczce. – Trenuję już 16 lat, walczę 15 – mówiła wyraźnie przejęta. – To najlepszy czas, żeby zejść z ringu niepokonanym.

Równie dużo emocji wzbudziła walka wieczoru O TYTUŁ ZAWODOWEGO MIĘDZYNARODOWEGO MISTRZA POLSKI pomiędzy Łukaszem Wichrowskim – (X Fight Piaseczno), a Evgeniem Matiuszonokiem – reprezentantem Białorusi. – Ja zawsze staram się dawać z siebie wszystko podczas walki. Taki mam styl i charakter. – zapewniał przed starciem Wichowski. – Nigdy nie unikam walki i tak też będzie na ringu w Piasecznie.

PODSUMOWANIE GALI KICKBOXINGU PIASECZNO FIGHT NIGHT VI

Założenia wykonane zostały w stu procentach. Kibice obserwowali już walkę na stojąco, kiedy Białorusina od nokautu uratował gong kończący ostatnią rundę. Sędziowie jednoznacznie wskazali zwycięzcę, a hala oszalała z radości.

Pomiędzy pojedynkami szansę na zaprezentowanie się dostali najmłodsi zawodnicy klubu X Fight Piaseczno. Pod wodzą trenera Roberta Matyji wzbudzili swoim pokazem zachwyt publiczności, która kilkukrotnie nagrodziła występ gromkimi brawami. – Wielkie podziękowania należą się współorganizatorom i partnerom gali – mówi prezes Klubu Sportowego X-Fight Marcin Pałuba. – Bez zaangażowania m.in. Gminy i Miasta Piaseczno nie moglibyśmy odnieść takiego sukcesu.

X Fight Piaseczno
Foto Łukasz Kasprowicz

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie