Informacje24 września 2016, 19:00,

Gala Piaseczno Fight Night 5

24 września 2016 roku będziemy świadkami święta sportów walki w Piasecznie. W tym dniu odbędzie się międzynarodowa gala "Piaseczno Fight Night 5", na której zaprezentują się zawodnicy klubu X fight Piaseczno od lat należący do ścisłej krajowej i światowej czołówki kickboxingu. Zapraszamy wszystkich fanów sportów walki do hali GOSiR przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie na galę Kickboxingu i formuł: Full-contact oraz K-1 ! Początek Gali o godz. 19.00. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które są do odebrania w Biurze Promocji Miasta i Gminy Piaseczno (ul. Kościuszki 5, pok. 96) oraz recepcji GOSiR Piaseczno (ul.. Sikorskiego 20 i ul. 1-go Maja 16). Zapraszamy na Piaseczno Fight Night.

PIASECZNO FIGHT NIGHT 5

Gwiazdami gali będą mistrzowie: Dorota Godzina oraz Łukasz Wichowski. Wspaniale zapowiadają się międzynarodowe pojedynki w formule K-1, w których rękawice skrzyżują Jakub Bartnik (Polska) i Evgeni Myagkov (Białoruś) oraz Jan Lodzik (Polska) i Artur Yanchenko (Białoruś) . Z pewnością na wysokim poziomie będzie stał pojedynek Masters K-1 Fight pomiędzy Eliaszem Jankowski (Olimp Legnica) a Rafałem Niestrzębą (KO Team Świebodzice). Zobaczymy również świeżo upieczonego Mistrza Świata Juniorów Kamila Połosaka (X fight Piaseczno), który zadebiutuje na gali w formule K-1. Poza nim barw Piaseczna bronić będą jeszcze: Przemysław Żak i aktualna Mistrzyni Polski w Kickboxing Orintal rules Joanna Różańska. W trakcie gali swoje umiejętności zaprezentują także najmłodsi zawodnicy KS X fight, a całą Galę uświetnią pokazami mistrzynie tańca z KS Grawitacja .

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Karta walk gali 'Piaseczno Fight Night 5'
DSF Challenge Eliminator, Masters K-1 Fight

Walki rankingowe Pro-am 3x2min:
1. K-1 (81 kg) junior: Kamil Połosak (X Fight) vs Mateusz Grochowski (KO Fight Club Łuków)
2. F-C (81 kg): Przemysław Żak (X Fight) vs Piotr Kołakowski (Zamek Kurzętnik)
3. K-1 (56 kg): Joanna Różańska (X Fight) vs Klara Kleczkowska (KT Legia warszawa)

Walki Pro 3x3min:
4. K-1 (63,5 kg) Masters K-1 Fight: Eliasz Jankowski (Olimp Legnica) vs Rafał Niestrzęba (KO Team Świebodzice)
5. K-1 (81 kg): Jakub Bartnik (X Fight) vs Evgeni Myagkov (Białoruś)

Walki wieczoru:
Extra Fight:

6. F-C (60 kg): Dorota Godzina (X Fight Piaseczno) vs Maja Czubkowska (Semiramida Pułtusk)
Co-Main Event:
7. K-1 (67 kg): Jan Lodzik (Tajfun Legionowo) vs Artur Yanchenko (Białoruś)
Main Event:
8. F-C (81 kg): Łukasz Wichowski (X Fight Piaseczno) vs Przemysław Binienda (KS Polonia 1912 Leszno)

Informacje17 września 2016, 19:30,

Misterium życia o. Papczyńskiego

17 września 2016 roku o godz. 19.30 odbędzie się Misterium życia o. Papczyńskiego. Miejsce: Plac przed Ratuszem w Górze Kalwarii. W roku kanonizacji ojca Stanisława Papczyńskiego, dokładnie w 315. rocznicę jego śmierci, odbędzie się uliczne widowisko poświęcone jego osobie, na które zapraszają: Bractwo Męki Pańskiej, Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii.

MISTERIUM ŻYCIA O. PAPCZYŃSKIEGO

W trzynastu scenach ukazane zostaną ważne momenty z życia Świętego oraz Miasta, w którym przeżył ostatnie 24 lata życia. Obok Ojca Papczyńskiego zobaczymy m. in. hetmana wielkiego koronnego Jana Sobieskiego oraz założyciela Nowej Jerozolimy, biskupa Stefana Wierzbowskiego. Inscenizacja przeniesie nas do XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, nękanej wojnami i wsławionej heroizmem wiary wielu swoich synów. Szczególne miejsce w tej historii ma powstanie Nowej Jerozolimy, czyli Kalwarii Mazowsza.

Tekst widowiska wyszedł spod pióra Jacka Kowalskiego – poety i pieśniarza, wielkiego miłośnika sarmackiej Polski. Również on jest autorem pieśni do widowiska, które zaaranżowała Anita Murawka. Inscenizację uświetni występ zespołu Monogramista JK oraz chóru Reditus.

Przedstawienie światło – dźwięk zatytułowane „św. Stanisław z Góry Kalwarii” rozpocznie się po zachodzie słońca o 19.30 na rynku miejskim w Górze Kalwarii.