Informacje11 lutego 2015, 20:34,

Gala Finałowa I Gminnego Festiwalu Spektakli Zimowych

Podczas Gali Finałowej I Gminnego Festiwalu Spektakli Zimowych przyznane zostały nagrody i wyróżnienia. Gala miała miejsce 5. lutego w sali teatralnej Niepublicznego Przedszkola Świat Bajek w Józefosławiu. Anna Kolanowska – pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia z ramienia Przedszkola Świat Bajek – przywitała wszystkich gości i wyraziła podziękowanie wszystkim partnerom zaangażowanym w organizację i promocję festiwalu. Następnie ze spektaklem „Jasełka” wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Fantazja, przywołując świąteczny klimat wspaniałym przedstawieniem, strojami, dekoracjami i kolędą. Był to, jak się później okazało z werdyktu jury, najlepszy spektakl festiwalu, który został jeszcze dodatkowo wyróżniony za ciekawą scenografię i kostiumy oraz za kulturę słowa i wysoki poziom aktorski grupy.

Gala Finałowa I Gminnego Festiwalu Spektakli Zimowych

Drugie miejsce jury przyznało dla teatru Muzykanci z Przedszkola Nutka za spektakl „Królowa Śniegu”. Również główna aktorka tego przedstawienia została wyróżniona nagrodą aktorską. Na trzecim miejscu uplasowało się Przedszkole Akademia Przedszkolaków ze spektaklem „Ugly Duckling”. Maluchy występujące w tym przedstawieniu odebrały też wyróżnienie za samodzielność na scenie.

Wyróżniony został teatr Abecelki z Przedszkola ABC za wprowadzenie elementów spontanicznej zabawy w spektaklu „Rękawica czyli magia przyjaźni”. Jury doceniło też choreografię spektaklu „Rockowa Gwiazdka”, przygotowanym przez Przedszkole Akademia Przedszkolaków. Dostrzeżone zostało ciekawe opracowanie wizualne spektaklu „Świąteczne porządki” w wykonaniu teatru Drums z Przedszkola Zebra.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Gala Finałowa I Gminnego Festiwalu Spektakli Zimowych

- Jestem pod wrażeniem występu nagrodzonej grupy. Ja mam tremę gdy wychodzę nawet na małą scenę a po dzieciach nie widać, żeby się w ogóle stresowały – mówił Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno, partnera festiwalu. – Dziękuję bardzo dzieciom za wzruszające chwile a wychowawcom za wysiłek włożony w przygotowania. Wielki ukłon kieruję też w stronę Ani Kolanowskiej oraz gospodyni spotkania, Katarzyny Niemyjskiej, która podjęła udaną próbę integracji całego przedszkolnego środowiska – dodał przedstawiciel urzędu miasta, wręczając obu paniom po bukiecie kwiatów.

- Mam wielką nadzieję, że kolejna edycja festiwalu będzie równie atrakcyjna i jeszcze więcej grup będzie miało możliwość zaprezentować swoje umiejętności aktorskie - powiedziała na zakończenie gali Anna Kolanowska.

Gala Finałowa I Gminnego Festiwalu Spektakli Zimowych

Wszystkie spektakle wystawione zostały 15 stycznia w dawnej kaplicy przy kościele św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu. Organizatorami festiwalu byli właściciele Przedszkola Świat Bajek oraz Parafia w Józefosławiu. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisława Lisa. Jury obradowało w składzie: Monika Iwanow – przewodnicząca jury, Patrycja Karpiel, Justyna Biernadska i Katarzyna Niemyjska. Fundatorami nagród byli m.in.: Chatka Spełnionych Marzeń, Teatr Guliwer, Nasz Teatrzyk, Przedszkole Świat Bajek, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10756
Informacje14 lutego 2015, 19:00,

Raj Goodbye Teatru Otwartego - boska komedia w jednym akcie

14 lutego 2015 roku będzie można obejrzeć boską komedię w jednym akcie pn.: Raj Goodbye. Miejsce: KDK, ul. Mostowa 15, Hugonówka, Sala widowiskowa. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w KDK oraz na www.kupbilecik.pl Autor: M de M Reżyseria: Radosław Dunaszewski. W rolach głównych: Katarzyna Chorzępa - Eva, Dawid Czupryński - Adi, Michał Tomala - Twórca/Wąż.

Raj Goodbye Teatru Otwartego - boska komedia w jednym akcie

Podstawowym celem Sceny Off Teatru Otwartego, jest promocja młodych dramatopisarzy, aktorów, reżyserów i innych twórców teatru. Spektakl inaugurujący działalność sceny – Raj Goodbye autorstwa Michała Molki (M de M) – świetnie wpisuje się w tę ideę. Autor trzech tekstów dramaturgicznych: Biało-czerwoni (2010) – 3 miejsce w konkursie „Komediopisanie” w Teatrze Powszechnym w Łodzi, Trumna Show (2012) i Raj Goodbye (2014), tym razem zabierze widza do Raju, gdzie Adi mierzy się ze swoją samotnością. Niechcący, nie będąc do końca szczerym z Twórcą, doprowadza do stworzenia Evy. Od tego momentu wszystko w jego spokojnym życiu staje na głowie… Zabawny tekst, opowiadający o miłości i narodzinach trudnych relacji męsko – damskich, zakończonych wygnaniem z Raju, będzie wystawiany na scenie po raz pierwszy.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=10904