Informacje18 czerwca 2009, 00:00,

GAGATKI z Zalesia zdobyły Złotą Podkowę Koziołka Matołka

W imieniu Teatru Rodziców GAGATKI BEATKI OJCOWIE I MATKI miło mi jest przekazać radosne wieści. W niedzielę14 czerwca 2009 roku, wybraliśmy się na VII FESTIWAL KULTURY DZIECIęCEJ W PACANOWIE. Wyjechaliśmy autokarem z pod Krauzówki o 5 rano, pogoda nie zachęcała nas do wyjazdu. O godz 9:30 Pacanów przywitał nas pięknym słoneczkiem, przebraliśmy się w nasze bajkowe stroje i o godz. 10:00 ruszyliśmy w Bajkowym Korowodzie. W Korowodzie tym nie licząc czołówki (orkiestry dętej, kuglarzy, szczudlarzy itp ) wzięło udział ponad 700 osób - 27 grup teatralnych, którzy przyjechali z różnych stron Polski. Ta bajkowa parada ruszyła z rynku w Pacanowie, ulicą Słupską, aż na stadion gdzie była zorganizowana cała impreza. Z 27 grup Koziołek Matołek wybrał 3 zwycięskie, kryteria: barwność, oryginalność prezentacji , umiejętność zabawienia publiczności. To właśnie GAGATKI zdobyły Złotą Podkowę Koziołka Matołka. :-)

GAGATKI  zdobyły Złotą Podkowę Koziołka Matołka
autor/źródło: Katarzyna Jarosz-Czerwińska - Teatrzyk Gagatki Beatki Ojcowie i Matki
Tematy:Piaseczno

Informacje18 czerwca 2009, 00:00,

PIASECZYńSKIE TEATRALIA SOBÓTKOWE PIASECZNO

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno oraz Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na trzydniowe PIASECZYńSKIE TEATRALIA SOBÓTKOWE, które odbędą się od 19 do 21 czerwca 2009 roku. Podczas Piaseczyńskich Teatraliów, zaprezentują się teatry lokalne i zagraniczne, ponadto każdego wieczoru czas umilą koncerty muzyki folkowej. Nie zabraknie też tradycyjnego obrzędu nocy świętojańskiej. Opisy wykonawców, można przeczytać w pliku PDF, udostępnionym na stronie MGOK Piaseczno: teatralia2009.

PIASECZYńSKIE TEATRALIA SOBÓTKOWE PIASECZNO

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe trzydniowy program:

19 czerwca (piątek)
godz. 20.30 - scena w parku miejskim - koncert Michała Rudasia z zespołem
godz. 21.30 - plener w parku miejskim - "Kijowski Teatr Uliczny" - "Marzenia albo karnawał"
godz. 22.30 - parking przy Urzędzie Gminy - teatr "Nic Ponad" i przyjaciele - "Zabawa sznurkami
20 czerwca (sobota)
godz. 20.30 - scena w parku miejskim - koncert zespołu White Garden
godz. 21.30 - plener w parku - formacje jazz - K.S. Grawitacja
godz. 22.00 - scena w parku miejskim - teatr "Nic Ponad" - " Anegdoty o Aniołach"
godz. 22.30 - plener w parku - Teatr "Formy" - "Babel"
21 czerwca (niedziela)