Informacje16 kwietnia 2008, 00:00,

Fundacja Pomóż Dorosnąć Piaseczno - przekaż 1% podatku

Chciałbym przybliżyć Wam Fundację Pomóż Dorosnąć, która funkcjonuje na terenie Piaseczna od 2004 roku, jednak jej działalność nie ogranicza się, tylko do terenu Piaseczna. Siedzibą Fundacji jest Gimnazjum nr 2 przy Al. Kalin 30 w Piasecznie. Fundacja Pomóż Dorosnąć Ewy Lubraniec, pomaga dzieciom z rodzin głęboko patologicznych - głównie alkoholowych, z problemem narkotyków, przemocy, w pokonaniu traumy wynikającej z doświadczeń rodzinnych i środowiskowych, ich niemocy życiowej i edukacyjnej. Zapoznaj się z Fundacją Pomóż Dorosnąć.

Fundacja Pomóż Dorosnąć

Każdego niemal dnia spotykamy się z dziećmi głodnymi, brudnymi, bez podstawowych przyborów do nauki...dziećmi smutnymi, zapłakanymi albo...okrutnie agresywnymi z powodu własnej bezsilności wobec przygnębiającego życia. Te sprawy okazują się nie "mało ważne", ale "najważniejsze". Przez kilka lat spraw tych nazbierało się na tyle dużo, że Fundacja stała się dla mnie koniecznością. Historii dzieci, które z trudem i w osamotnieniu pokonują własne, bolesne doświadczenia związane z patologicznym domem znam wiele. Wiele ludzi mówi " to straszne, płakać się chce". Rzeczywiście. Można nad losem tych dzieci płakać. Niewiele z tego jednak wyniknie. Tym dzieciom potrzeba bardzo konkretnej pomocy. Potrzeba dożywienia, podręczników do szkoły, czasem butów na zimę i ciepłej kurtki, pomocy w finansowaniu edukacji, oraz co najważniejsze potrzeba obecności w ich otoczeniu ludzi z otwartym na ich los sercem, którzy wleją w nich wiarę, że ich młodzieńcze i dorosłe życie może ułożyć się inaczej niż życie ich rodziców. Dzieci te potrzebują profesjonalnej terapii jako dzieci obciążone alkoholizmem rodziców, doświadczeniem przemocy, odrzucenia, zaniedbania. Nie można zatrzymać się na "talerzu zupy". Konieczne jest spojrzenie dalej. Jak te dzisiejsze dzieci i młodzież pokierują swoim życiem, jeśli nie pomożemy im pozbyć się balastu toksycznego środowiska w którym żyją? Będą powielać schemat życia rodziców, będą powiększać rzesze ludzi bezradnych życiowo, bezdomnych, bezrobotnych ludzi, którzy topią swoje przegrane życie w tanim alkoholu. Więcej informacji na temat Fundacji Pomóż Dorosnąć, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.pomozdorosnac.pl. Zachęcam również do obejrzenia reportażu pt. POMÓż DOROSN¡ć, na stronie TV Piaseczno: www.tvpiaseczno.pl

Fundacja Pomóż Dorosnąć - przekaż 1% podatku

Wierzę, że idea Fundacji Pomóż Dorosnąć, pociągnie wielu ludzi wrażliwych na problemy dzieci i młodzieży zagubionej życiowo. Każdy z nas może pomóc, przekazując 1% podatku Fundacji Pomóż Dorosnąć. Fundacja ma status Organizacji Pożytku Publicznego (sprawdź), dzięki czemu możecie przekazać 1% Waszego podatku na konto Fundacji. Oddanie 1% naszego podatku organizacjom pożytku publicznego, zamiast fiskusowi nie jest skomplikowane. Wystarczy, w odpowiedniej rubryce formularza, w zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28) wskazujemy organizację pożytku publicznego (NAZWA ORGANIZACJI: FUNDACJA POMÓż DOROSN¡ć, NR WPISU DO KRAJOWEGO REJESTRU S¡DOWEGO: KRS 0000203456) i kwotę 1%. Zainteresowanych większą ilością informacji o 1% dla Fundacji Pomóż Dorosnąć, odsyłam na stronę: 1% podatku na rzecz Fundacji Pomóż Dorosnąć. Wasze wpłaty przeznaczone zostaną na pomoc edukacyjną, zdrowotną, psychoterapeutyczną i materialną dzieciom i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, często poważnie patologicznych, krańcowo je zaniedbujących.

FUNDACJA POMÓż DOROSN¡ć
Ewa Lubraniec
Al. Kalin 30
e-mail: fundacja@pomozdorosnac.pl
strona: www.pomozdorosnac.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno

Informacje16 kwietnia 2008, 00:00,

GAIK WIELKANOCNY widowisko Zespołu Ludowego Tęcza

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza na widowisko obrzędowe GAIK WIELKANOCNY w wykonaniu Zespołu Ludowego TęCZA, które odbędzie się 17 kwietnia 2008 roku, o godzinie 18:00. Miejsce przedstawienia Gaik Wielkanocny: świetlica OSP, przy ul. Krasickiego 215, Nowa Wola. Wstęp na widowisko jest wolny. Dodatkową atrakcją wieczoru, będzie promocja i możliwość zakupu nowej płyty zespołu Tęcza: A jak śpiewać..., oraz spotkanie integracyjne Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznowoli. Zapraszamy na widowisko Gaik Wielkanocny do Nowej Woli.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Lesznowola
Tematy:Lesznowola