Informacje30 czerwca 2013, 00:00,

Fundacja Dziecięca Fantazja 3 lipca spełni się marzenie Pauliny z Góry Kalwarii

W dniach 3-8 lipca 2013 roku, podczas Podróży Spełnionych Fantazji spełnią się marzenia materialne 14 podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wraz z fundacją marzenia będą spełniać wolontariusze z Kanady. Rzeczywistością staną się marzenia dzieci z woj. mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego. W środę 3 lipca 2013 roku w godzinach porannych spełnił się marzenie Pauliny z Góry Kalwarii, która walczy z chorobą organiczną serca i zespołem Downa. Dziewczyna od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi, obecnie dodatkowo doszły kłopoty z nerkami i wątrobą. Największym marzeniem Pauliny jest laptop z akcesoriami, o którym marzy już od lat. Nowy sprzęt pozwoli jej choć na chwilę zapomnieć o smutnej rzeczywistości.
Fundacja Dziecięca Fantazja

Podróżując po Polsce, wolontariusze dzielą się z naszymi podopiecznymi swoimi doświadczeniami. To daje poczucie wyjątkowości dzieciom, często przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci z Polski poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei. Spełnianie marzeń podopiecznych jest możliwe także dzięki marketom OBI, ich pracownikom oraz wolontariuszom fundacji. Wspólnie z marketami OBI już po raz kolejny Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje akcję charytatywną i właśnie dzięki pozyskanym środkom finansowym możemy uszczęśliwić wiele ciężko chorych dzieci spełniając ich fantazje. Dzięki firmie OBI spełniło się już ponad 300 marzeń naszych podopiecznych. Wszystkie można zobaczyć na podstronie fundacji: http://obi.f-df.pl/. Akcja polega na sprzedaży w marketach OBI magazynu wnętrzarskiego „Sztuka Dekoracji” drukowanego i dystrybuowanego przez markety OBI w całym kraju. Do zakupu „Sztuki Dekoracji” za 1 zł zachęcają klientów pracownicy OBI oraz wolontariusze fundacji, głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i licealiści. Cały dochód przekazywany jest na spełnianie fantazji podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

Fundację można wesprzeć:
- przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,
- przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
- „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
- uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
- polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.
autor/źródło: Anna Cieślańska - Fundacja Dziecięca Fantazja

Informacje28 czerwca 2013, 00:00,

Harmonogram odbioru śmieci w gm. Konstancin

Od poniedziałku 1 lipca 2013 roku w gminie Konstancin-Jeziorna zacznie obowiązywać nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Gotowy jest już harmonogram, według którego firma Lekaro będzie odbierać śmieci od mieszkańców zabudowy jednorodzinnej. Gmina został podzielony na cztery sektory, z których śmieci będą odbierane według opracowanego harmonogramu. I tak: pojemniki ze zmieszanymi odpadami komunalnymi oraz odpady zielone (worek brązowy) będą opróżniane co dwa tygodnie, natomiast odpady segregowane (suche + szkło, worek żółty i worek zielony) będą odbierane od mieszkańców raz w miesiącu, a wielkogabarytowe - dwa razy w roku. Szczegóły w załączonym poniżej harmonogramie wywozu odpadów z gminy Konstancin-Jeziorna.

PODZIA£ GMINY KONSTANCIN-JEZIORNA NA SEKTORY ORAZ HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW Z GMINY KONSTANCIN-JEZIORNA W OKRESIE LIPIEC 2013 - STYCZEń 2014 ZABUDOWA JEDNORODZINNA
kliknij, aby powiększyć podział gminy Konstancin-Jeziorna na sektory oraz harmonogram wywozu odpadów z gminy Konstancin-Jeziorna w okresie lipiec 2013 - styczeń 2014

Podział gminy Konstancin-Jeziorna na sektory:

Sektor I Miasto Konstancin-Jeziorna - centrum (część miasta ograniczona ulicami: Chylicką, Pułaskiego, Piaseczyńską, Warszawską, Wilanowską, i południowymi granicami miasta wraz z ulicami granicznymi)
Sektor II Pozostała część miasta Konstancin-Jeziorna
Sektor III Bielawa, Ciszyca, Czernidła, Habdzin, Kępa Oborska, Kępa Okrzewska, Kierszek, £ęg, Obórki, Okrzeszyn, Opacz
Sektor IV Borowina, Cieciszew, Czarnów, Dębówka, Gassy, Kawęczyn, Kawęczynek, £yczyn, Obory, Parcela-Obory, Piaski, Słomczyn, Turowice

Uwaga! W dniu wywozu określonych odpadów pojemnik i worki należy wystawić przed posesję, przed godz. 6.00 Jakość segregacji będzie kontrolowana.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna