Informacje30 czerwca 2013, 00:00,

Fundacja Dziecięca Fantazja 3 lipca spełni się marzenie Pauliny z Góry Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W dniach 3-8 lipca 2013 roku, podczas Podróży Spełnionych Fantazji spełnią się marzenia materialne 14 podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wraz z fundacją marzenia będą spełniać wolontariusze z Kanady. Rzeczywistością staną się marzenia dzieci z woj. mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego. W środę 3 lipca 2013 roku w godzinach porannych spełnił się marzenie Pauliny z Góry Kalwarii, która walczy z chorobą organiczną serca i zespołem Downa. Dziewczyna od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi, obecnie dodatkowo doszły kłopoty z nerkami i wątrobą. Największym marzeniem Pauliny jest laptop z akcesoriami, o którym marzy już od lat. Nowy sprzęt pozwoli jej choć na chwilę zapomnieć o smutnej rzeczywistości.
Fundacja Dziecięca Fantazja

Podróżując po Polsce, wolontariusze dzielą się z naszymi podopiecznymi swoimi doświadczeniami. To daje poczucie wyjątkowości dzieciom, często przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci z Polski poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei. Spełnianie marzeń podopiecznych jest możliwe także dzięki marketom OBI, ich pracownikom oraz wolontariuszom fundacji. Wspólnie z marketami OBI już po raz kolejny Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje akcję charytatywną i właśnie dzięki pozyskanym środkom finansowym możemy uszczęśliwić wiele ciężko chorych dzieci spełniając ich fantazje. Dzięki firmie OBI spełniło się już ponad 300 marzeń naszych podopiecznych. Wszystkie można zobaczyć na podstronie fundacji: http://obi.f-df.pl/. Akcja polega na sprzedaży w marketach OBI magazynu wnętrzarskiego „Sztuka Dekoracji” drukowanego i dystrybuowanego przez markety OBI w całym kraju. Do zakupu „Sztuki Dekoracji” za 1 zł zachęcają klientów pracownicy OBI oraz wolontariusze fundacji, głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i licealiści. Cały dochód przekazywany jest na spełnianie fantazji podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

Fundację można wesprzeć:
- przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,
- przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
- „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
- uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
- polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.
autor/źródło: Anna Cieślańska - Fundacja Dziecięca Fantazja

Napisz komentarz

Informacje30 czerwca 2013, 00:00,

Bezpieczny pierwszy wakacyjny weekend


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Trwa pierwszy wakacyjny weekend, jest to okres wyjazdów, spotkań i zabaw na świeżym powietrzu. Aby ten wolny czas mógł upłynąć bezpiecznie trzeba pamiętać o ostrożności i zasadach unikania zagrożeń. Nad bezpieczeństwem podróżujących i tych, którzy spędzą ten czas w miejscu zamieszkania, czuwać będą patrole policjantów ruchu drogowego i funkcjonariuszy innych służb. Na drogach pojawi się więcej fotoradarów, a wzmożonych kontroli będą mogli spodziewać się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego.

Bezpieczny pierwszy wakacyjny weekend

Aby bezpiecznie wyjechać i wrócić do domu, policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego: 28 czerwca rozpoczyna się pierwszy wakacyjny weekend i rozpoczynają się dla dzieci wymarzone wakacje. W tym roku, jak i w latach ubiegłych, nad bezpieczeństwem wszystkich udających się w podróż, tych pozostających w miejscu zamieszkania, jak i tych wracających po wypoczynku, czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Dodatkowe patrole, nieoznakowane radiowozy z wideo rejestratorami, fotoradary i ręczne mierniki prędkości pojawią się licznie na drogach powiatu. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócą na kierowców, którzy zdecydują się siąść za kierownicą „na podwójnym gazie”, na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, wyprzedzających w niedozwolonym miejscu, jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożących dzieci bez fotelików. Kierowcy powinni również pamiętać, że cały rok mają obowiązek jazdy z włączonymi światłami mijania przez całą dobę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jazdy to także odpowiedni styl jazdy, to dalece rozwinięte umiejętności przewidywania tego, co może wydarzyć się na drodze, ale najważniejszym czynnikiem jest kierujący. Ten powinien być przede wszystkim trzeźwy. Siadając za kierownicę pamiętajmy, że chodzi o bezpieczeństwo tych, których wieziemy i wszystkich użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie wyjechać i wrócić do domu.

Bezpieczny pierwszy wakacyjny weekend

Aby uniknąć kradzieży, warto skorzystać z kilku ważnych rad:
Zachowajmy szczególną ostrożność w sieciach handlowych, na bazarach, targowiskach i środkach komunikacji publicznej. W miejscach tych notuje się najwięcej zdarzeń kradzieży, kieszonkowcy mają tam duże pole do popisu. Zwróćmy uwagę na podręczne torby, nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki. Zalecamy, aby Panie trzymały torebki z dokumentami pod pachą, co uniemożliwi wyrwanie lub odcięcie paska torebki. Złodzieje kieszonkowi najczęściej pracują w grupie. Często sami tworzą tzw. sztuczny tłok. Zanim dojdzie do kradzieży, złodzieje robią rozpoznanie, aby ustalić co może paść ich łupem. Przyglądają się osobom przy bankomatach, kasach lub innych miejscach, gdzie sięgamy po portfel. Widzą wtedy, ile gotówki ma potencjalna ofiara oraz gdzie ją przechowuje.

Jeśli wyjeżdżamy, odpowiednio zabezpieczmy swoje mieszkanie. Dobrym rozwiązaniem są klamki z zamkiem w oknach i w drzwiach balkonowych, te dodatkowe zabezpieczenia utrudnią ich wyłamanie. Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej, okien zasłoniętych w ciągu dnia. Przed wyjazdem z domu pamiętajmy o zamknięciu okien i drzwi oraz o włączeniu systemu zabezpieczającego. Klucze do mieszkania nośmy w innym miejscu niż dokumenty z adresem - jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet, ułatwi mu to kradzież naszego mienia.

Nie zapominajmy również o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i najlepiej strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu, najlepiej zabierajmy je ze sobą lub w ostateczności zamykajmy w bagażniku. Klucze od samochodu zabierajmy zawsze ze sobą.

Aby nadchodzące wolne dni i wakacje kojarzyły nam się tylko z przyjemnościami bądźmy ostrożni i uważni. Złodziej nie wybierze na swoją ofiarę osoby, która zwraca uwagę na to, co się wokół niej dzieje.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie