Informacje17 września 2016, 18:00,

Franciszek Starowieyski Bycza Krew - spotkanie autorskie z Izabelą Górnicką-Zdziech w Konstancinie

17 września 2016 roku o godz. 18.00 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 (Hugonówka) odbędzie się spotkanie autorskie z Izabelą Górnicką-Zdziech pt.: Franciszek Starowieyski Bycza Krew. Mieszkanka Konstancina-Jeziorny, dziennikarka i pisarka, autorka m.in. „Sukienki ze starego płaszcza” i „Rozmów pod niebem”, tym razem przedstawia Franciszka Starowieyskiego, jednego z najwybitniejszych polskich artystów naszych czasów. Książka jest zapisem jego życia, ale też zapisem pewnej epoki.

FRANCISZEK STAROWIEYSKI BYCZA KREW - SPOTKANIE AUTORSKIE Z IZABELĄ GÓRNICKĄ-ZDZIECH W KONSTANCINIE

„Bycza krew” to wspomnienia osób bliskich artyście, którego każdy pamięta nieco inaczej, ale jednak pamiętają wszyscy, bo czy można o nim zapomnieć? Jest przecież bohaterem tysiąca anegdot. Żona artysty, Teresa Starowieyska, ujawnia nieznane szczegóły z jego życia. Po raz pierwszy opowiadają o nim synowie, Antoni i Mikołaj oraz brat, Kazimierz. Wraz z przyjaciółmi tworzą wspólnie portret Franciszka Starowieyskiego w nowej odsłonie. Spotkaniu będzie towarzyszyła miniwystawa plakatów Franciszka Starowieyskiego oraz pamiątek po artyście. Wstęp wolny. Zapraszamy na spotkanie autorskie w Hugonówce.

Informacje17 września 2016, 11:30,

Trzeźwo zdrowo i sportowo w Parku Zdrojowym Konstancin-Jeziorna

17 września 2016 roku w Parku Zdrojowym odbędzie się festyn rodzinny promujący trzeźwy i zdrowy styl życia. Zacznie się o godz. 11.30. W programie wiele atrakcji, na scenie konstancińskiego amfiteatru wystąpią, m.in. iluzjonista Szymon Krzysztoszek (godz. 12.15), Anna i Krzysztof Lorenc (13.15), zespół Dekada (14.15), grupa Chester Ludlow (15.15) oraz XEXA (16.15). Natomiast o godz. 17.15 na scenie zaprezentują się lokalne zespoły Przepióreczka, Sonata i Etiuda. Wśród innych atrakcji, m.in. prezentacja działalności stowarzyszeń abstynenckich, pokaz ratownictwa, symulator bezpiecznej jazdy, alkogogle, turniej brydża, wystawa broni oraz miniatur konstancińskich willi, a także pokaz strażacki. Nie zabraknie również zabaw i konkursów dla najmłodszych. Organizatorami pikniku są Konstancińskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich “CONSTANS 2010” oraz Gminny Punkt Konsultacyjny Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień.

TRZEŹWO ZDROWO I SPORTOWO W PARKU ZDROJOWYM KONSTANCIN-JEZIORNA