Artykuł partnerski26 października, 16:25,

Fotowoltaika dla firm - oceniamy stan na 2020 r.

Fotowoltaika dla firm - oceniamy stan na 2020 r.

Według ekspertów, to właśnie fotowoltaika będzie najprężniej rozwijającym się OZE w naszym kraju. Za tym śmiałym stwierdzeniem stoją liczby, Polska przewodzi w łącznej mocy instalacji fotowoltaicznych. Składają się na nią głównie panele fotowoltaiczne dla domów, ale coraz prężniej rozwija się także fotowoltaika dla firm. W jakim kierunku będzie rozwijać się ta forma produkcji energii dla przedsiębiorstw? Odpowiadamy w rozmowie z brewa.pl – jednym z liderów fotowoltaiki w Polsce.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Fotowoltaika dla firm: dofinansowanie czynnikiem decydującym?

Małe instalacje fotowoltaiczne mogą być finansowane gotówkowo, dotacje do fotowoltaiki są też realizowanie w formie wielu programów środowiskowych, między innymi w kierunku ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczenia atmosfery. Panele fotowoltaiczne dla firm to jednak duże przedsięwzięcia, nierzadko wielomilionowe, są więc potrzebne zdecydowanie inne programy wsparcia. Możemy więc zaryzykować stwierdzenie, że fotowoltaika dla firm jest zależna od programów finansujących.

Dofinansowanie do fotowoltaiki dla firm opiera się więc na dwóch głównych celach. Jednym z nich jest ekologia – ograniczenie emisyjności. Fotowoltaika dla firm ma zredukować niszczące działanie przemysłu na środowisko naturalne i wpisuje się w globalne programy zrównoważonego rozwoju. Po drugie OZE, w tym fotowoltaika, to jeden z czynników poprawiających innowację i wspierających rozwój polskich przedsiębiorstw. Środki zaoszczędzone na produkcji energii mogą zostać przerzucone na inne projekty i być impulsem do rozwoju firmy.

Masz pytania odnośnie fotowoltaiki dla firm?
Więcej: Brewa.pl/produkty-i-uslugi/fotowoltaika/instalacje-fotowoltaiczne-dla-firm.html
Brewa Sp. z o.o. Sp. K.
Tel. 62 590 42 82

 

Fotowoltaika dla firm a dotacje?

Programów wspierających finansowanie tych projektów jest kilka. Przykładem jest BOCIAN, czyli fotowoltaika dla biznesu, która przewiduje pożyczki dla firm na preferencyjnych warunkach. Maksymalna kwota do uzyskania na ten cel to 4 mln złotych, a warunki spłaty są dość atrakcyjne dla przedsiębiorców. Dla małych i średnich działalności kierowany jest natomiast program PolSEFF2, który przewiduje zarówno dofinansowanie do fotowoltaiki dla firm, jak i pełne wsparcie techniczne projektu. O szczegółowe informacje warto pytać na brewa.pl.

Fot. Brewa.pl - fotowoltaika dla firm

Dlaczego fotowoltaika dla firm się opłaca? Czy to dobry moment na inwestowanie?

Zielona energia to tania energia – taki szumnie brzmiący slogan ma w sobie sporo prawdy. Fotowoltaika dla firm jest szansą na długofalowe oszczędności z tytułu produkcji energii elektrycznej, po okresie zwrotu inwestycji, przedsiębiorstwo zostaje z małą elektrownią solarną na własny użytek. Zaoszczędzone środki to budżet rozwojowy, fotowoltaika jest więc technologią stymulującą rozwój, zarówno małych, jak i dużych zakładów przemysłowych.

Fot. Brewa.pl - fotowoltaika dla firm

Liczy się także niezależność energetyczna. Własne źródło energii, czyli instalacje fotowoltaiczne dla firm, dają przedsiębiorcom spokój i odporność na wahania taryf za energię. A wahania będą… i to spore. Wraz ze zmieniającą się polityką ekologiczną UE, to właśnie polscy przedsiębiorcy będą obciążeni kosztami działań na rzecz środowiska. Taryfy będą rosły. Możliwość produkowania swojej energii elektrycznej, jaką daje fotowoltaika, jest zatem formą zabezpieczenia się przed niepewną polityką energetyczną, tak Polski jak i wspólnoty.

autor/źródło: Brewa.pl

Napisz komentarz

Informacje21 października, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w ośmiornicy? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w ośmiornicy? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność ośmiornicy. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w ośmiornicy pochodzą w 77% z białka, 11% z węglowodanów i 12% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Octopus)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma ośmiornica lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w ośmiornicy, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Ośmiornica - kalorie i wartości odżywcze

Ośmiornica zawiera 82 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Przeczytaj też: Jaka jest zawartość kalorii w brokule? Sprawdziliśmy

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g ośmiornicy można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 12 minut, pływać przez 10 minut lub biegać przez 8 minut.

Czy ośmiornica tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w ośmiornicy jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii owoców morza. Spożywanie ośmiornicy wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców morza.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w ośmiornicy?

Ośmiornica zawiera 14.91 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w ośmiornicy?

Ośmiornica zawiera 2.2 g węglowodanów na 100g.

Ile waży ośmiornica?

Jesteśmy w trakcie ważenia ośmiornicy. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g ośmiornicy.

Ile błonnika jest w ośmiornicy?

0 g błonnika - ośmiornica nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie