Informacje7 stycznia 2013, 00:00,

Fotograficzne Warsztaty Rozwojowe Piaseczno

Centrum Kultury Przystanek Kultura zaprasza wszystkich zainteresowanych fotografią na FOTOGRAFICZNE WARSZTATY ROZWOJOWE. Warsztaty adresowane są do osób interesujących się fotografią i mających już pewne doświadczenie w tej dziedzinie. Tematy i zadania fotograficzne (1 na miesiąc) zgłaszane są przez uczestników lub przez instruktora. Odbyły się już dwa spotkania, najbliższe styczniowe będzie poświęcone fotografii studyjnej.

FOTOGRAFICZNE WARSZTATY ROZWOJOWE PIASECZNO

Przy każdym omawianym zagadnieniu jest teoretyczne omówienie tematu (2-3 godziny), po czym wybierany jest jeden dzień (od 4 do 8 godzin fotografowania) na realizację projektu. Ostatnie spotkanie (2-3 godziny) to omówienie prac. W miesiącu, gdy jest realizowany dany projekt uczestnicy przez cały czas pracują nad nim, konsultując się z instruktorem drogą internetową. Czyli jeden blok miesięczny to około 12 godzin teorii i praktyki. Warsztaty prowadzi – instruktor Piotr Cieśla. Odpłatność za cały cykl – 100 zł. Zapisy na recepcji Przystanku Kultura pod nr tel.: 22 716-79-62 Liczba miejsc ograniczona! ZAPRASZAMY!
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje8 stycznia 2013, 00:00,

21. Finał WOŚP w Górze Kalwarii: Manaus, zbiórka krwi, tort i pierniki

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Górze Kalwarii będzie, jak co roku inny i nietypowy. I nie tylko dlatego, że w tym roku akcja dedykowana jest także seniorom. Rozpoczną go uczniowie Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak, którzy po raz drugi włączyli się w granie. Granie i zbiórka na terenie szkoły odbędzie się już w tygodniu poprzedzającym Finał. W piątek, 11 stycznia w klubie bilardowym 13 w Górze Kalwarii zagra dobrze znanym mieszkańcom Góry Kalwarii i lubiany zespół Manaus. W „Trzynastce” w sobotę i niedzielę odbędzie się także turniej bilardowy Wielkiej Orkiestry. Zapisy i informacje na miejscu. W trakcie koncertu licytacje m.in. tortu w kształcie serca Wielkiej Orkiestry przygotowanego przez Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. E. Gierczak z Góry Kalwarii.

21. FINA£ WOŚP W GÓRZE KALWARII: MANAUS, ZBIÓRKA KRWI, TORT I PIERNIKI

W niedzielę tradycyjnie na ulicę miasta i gminy wybiegnie w tym roku 50 wolontariuszy, którzy będą kwestować już od 7 rano. Sztab mieścić się będzie w siedzibie grupy kalwaryjskich artystów Communio Graphis przy ul. Pijarskiej 40. Tego dnia będzie można nie tylko wrzucić coś do puszki, ale także nabyć pierniki przygotowane specjalnie na tę okazję przez uczniów zawodówki.

21. FINA£ WOŚP W GÓRZE KALWARII: MANAUS, ZBIÓRKA KRWI, TORT I PIERNIKI

Nowością w tym roku będzie zbiórka krwi, która zostanie zorganizowana 13 stycznia w kinie „Uciecha” w godz. 10:00 – 15:00.

Nad bezpieczeństwem 21. Finału czuwać będą: policja z komisariatu w Górze Kalwarii oraz straż miejska.

21. FINA£ WOŚP W GÓRZE KALWARII: MANAUS, ZBIÓRKA KRWI, TORT I PIERNIKI

Tak jak zawsze, po 21. Finale Fundacja zamierza pochylać nad problemami polskiej medycyny dziecięcej. Tak jak zawsze, pomoc będzie realizowana poprzez zakup sprzętu medycznego do jednostek opieki zdrowotnej, które mają podpisany kontrakt z NFZ.

Jednak po 20 latach działalności w bezpośredniej bliskości służby zdrowia został zauważony temat seniorów. Ten Finał, w znacznej części dedykowany ludziom w podeszłym wieku chorym na choroby przewlekłe, ma mieć również wymiar symboliczny. Fundacja chce zwrócić uwagę Polaków na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także i niestety bardzo częstym zjawiskiem wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku.

21. FINA£ WOŚP W GÓRZE KALWARII: MANAUS, ZBIÓRKA KRWI, TORT I PIERNIKI

Pieniądze zebrane w 21. Finale zostaną podzielone. Połowa z niedzielnej kwesty zostanie wykorzystana na wsparcie terapii noworodków i niemowląt, druga na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Za zebrane pieniądze Fundacja zamierza kupić m.in. łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami, materace przeciwodleżynowe, statywy mobilne do kroplówek, pompy infuzyjne i pompy żywieniowe, sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, czy rowery treningowe.
autor/źródło: Arkadiusz Strzyżewski - WOŚP w Górze Kalwarii