Informacje22 kwietnia 2007, 00:00,

Firmie Multi Hekk niełatwo jest zbudować osiedle Elektra

Jak się okazuje firmie Multi Hekk niełatwo będzie zbudować nowe osiedle Elektra przy ulicy Energetycznej w Piasecznie. Piaseczyńscy samorządowcy stawiają im twarde warunki finansowe i po wymianie pism na razie zablokowali inwestycję. Radni Piaseczna dość skutecznie hamują budowę osiedla Elektra.

Dodatkowe kilka tysięcy samochodów mieszkańców osiedla Elektra zakorkuje i tak już ciasne ulice Energetyczną i Geodetów. Na korzyść inwestora firmy Multi Hekk przemawia aktualny plan zagospodarowania przestrzennego tej części Piaseczna, bo zezwala na budowę Elektry, czy komuś się to podoba, czy nie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad GDDKiA uważa, że realizowane przez firmę Multi Hekk inwestycje: Plaza I i Plaza II (naprzeciwko policji przy ulicy Puławskiej), oraz Elektra - nie będą miały żadnego wpływu na przejazd przez skrzyżowanie Energetycznej z Puławską. Władze Piaseczna uważają, że GDDKiA udziela bezsensownych odpowiedzi i że umywają ręce.

Gmina Piaseczno opóźnia wydanie uzgodnień warunków komunikacyjnych dla nowego przedsięwzięcia Multi Hekku, a są one niezbędne dla wydania pozwolenia na budowę osiedla Elektra, przez starostwo powiatowe. Zanim samorząd Piaseczna zgodzi się na wyjazd z osiedla w gminą ulicę Energetyczną, chce, żeby deweloper zadeklarował, że przebuduje drogę na odcinku od osiedla Elektra do ronda przy Fashion House i zapłaci 3000 złotych za każde przyłącze wodne i kanalizacyjne do mieszkań i obiektów usługowych w swoich nowych budynkach, co daje łącznie ponad 7,7 mln zł za Plazę oraz Elektrę.

Multi Hekk poskarżył się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego na przewlekłość postępowania prowadzonego przez Burmistrza Gminy Piaseczno, ale Kolegium jeszcze się na ten temat nie wypowiedziało. Czas ma dla firmy Multi Hekk wagę złota, ponieważ kiedy wejdzie w życie rozporządzenie wojewody o obszarze ograniczonego użytkowania wokół Okęcia, starostwo nie będzie mogło wydać pozwolenia na budowę Elektry. Jak rozwinie się dalej ta sprawa...?

Informacja została napisana na podstawie artykułu Piotra Chmielewskiego w gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą (nr 8/2007 z dnia 19 kwietnia 2007 roku). Osoby zainteresowane sprawą osiedla Elektra zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami na ten temat w naszym serwisie: Elektra. Warto przeczytać również kilka wcześniejszych informacji o: Multi Hekk.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje23 kwietnia 2007, 00:00,

Weekend majowy na pływalni w GOSiR Piaseczno

Wielkimi krokami zbliża się weekend majowy. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie zaprasza Państwa na pływalnię - basen w Piasecznie. W trakcie długiego weekendu majowego są czynni codziennie, w godzinach od 6:00 do 22:00, także 1 i 3 maja 2007 roku. Serdecznie zapraszamy!

Basen w GOSiR Piaseczno
kliknij aby powiększyć

Ponadto młodzież szkół podstawowych oraz gimnazjalnych w okresie od 30 kwietnia do 4 maja 2007 roku płaci za bilet wejściowy tylko 3 zł za godzinę, po okazaniu legitymacji szkolnej. Dzieci do lat 7 oraz osoby z I stopniem niepełnosprawności zapraszamy bezpłatnie. Pływalnia Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie oferuje Państwu oprócz basenu sportowego, także basen dla małych dzieci, hydromasaż oraz 69 metrowa zjeżdżalnię. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej GOSiR Piaseczno: www.gosir-piaseczno.pl

Zobacz inne propozycje na najbliższy weekend majowy, które opisane zostały w naszym serwisie informacyjnym: weekend majowy. Jeżeli znacie jakieś inne atrakcje na weekend majowy, to piszcie nam o tym, a z chęcią opiszemy to w naszym prywatnym serwisie informacyjnym powiatu piaseczyńskiego. Informacje wysyłajcie na adres mailowy: info@powiat-piaseczynski.info