Informacje19 sierpnia 2016, 17:00,

Finisaż wystawy Plakat PRL z lat 1970 - 1980 w Muzeum Regionalnym

Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza 19 sierpnia 2016 roku na finisaż wystawy pn.: Plakat PRL z lat 1970 - 1980. Podczas finisażu, który rozpocznie się o godz 17.00, będzie można ugasić pragnienie wodą sodową z prawdziwego saturatora z tamtych lat.

FINISAŻ WYSTAWY PLAKAT PRL Z LAT 1970 - 1980

H. TOMASZEWSKI, J. MŁODOŻENIEC, J. EROL, M. WASILEWSKI, W.ŚWIERZY, A. PĄGOWSKI I INNI (17.06 - 20.08.2016) Plakat to doskonałe medium w czasach PRL-u towarzyszące wszystkim ważniejszym wydarzeniom kulturalnym, społecznym i politycznym w kraju. Dobrze przemyślany przez autora, z wieloma podtekstami i motywami symbolicznymi był celny w swoim przekazie. Kolorowy, prosty w swojej formie, różnorodny w treści i przyciągający wzrok odbiorcy był masowo widoczny na ulicach miast. Oklejano nim słupy ogłoszeniowe, ale także płoty odgradzające place budowy czy mury starych domów. Niejednokrotnie plakat był prawdziwym dziełem sztuki, a do jego projektowania angażowani byli cenieni artyści – H. Tomaszewski, J. Młodożeniec, W. Świeźy czy A. Pągowski. Na wystawie w piaseczyńskim muzeum zaprezentowane zostaną plakaty z PRL z kolekcji Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Aby przybliżyć zwiedzającym klimat tamtych lat prezentowanym plakatom towarzyszyć będą przedmioty i sprzęty, które spotkać można było wówczas w każdym domu.

Informacje26 sierpnia 2016, 08:00,

Piaseczno Pomaga - wakacyjna akcja zbiórki artykułów szkolnych

Wrzesień to koniec wakacji, a co za tym idzie dla dzieci zaczyna się szkoła. Niestety wiele rodzin z naszej okolicy nie jest w stanie zakupić swoim pociechom Szkolnej Wyprawki. Dlatego wypoczęci po urlopach, nacieszeni słońcem, zróbmy razem coś fajnego dla tych dzieciaków. Wraz z Copa Football i 8 Ball Club organizujemy akcję zbiórki Art. Szkolnych dla podopiecznych piaseczyńskiej Fundacja dla Dzieci (www.fundacjadladzieci.pl, Fundacja Dla Dzieci) i Domu dziecka w Łbiskach i jak zawsze serdecznie prosimy Was o wsparcie.

PIASECZNO POMAGA - WAKACYJNA AKCJA ZBIÓRKI ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH

Twarzą akcji jest Piotr Bąkowski wielokrotny Mistrz Świata w kickboxingu. Do tej pory, przy Waszym ogromnym wsparciu, udało nam się z sukcesem zorganizować dwie świąteczne akcje pomocy. Odzew przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, podarowaliście wiele rzeczy codziennego użytku, zabawek, sypneliście też groszem. Jesteśmy Wam wdzieczni i liczymy, że tym razem będzie podobnie :)

Co jest potrzebne?
- zeszyty wszystkie rodzaje, okładki,
- kredki, pisaki, ołówki, pióra, długopisy
- bloki rysunkowe, techniczne, kolorowe,
- gumki, temperówki, papier xero, koszulki,
- piórniki, plecaki, śniadaniówki
- wszelkie inne artykuły szkolne

Jeśli więc macie rzeczy stanowiące część wyposażenia szkolnego, które już nie są Wam potrzebne, a są w dobrym stanie i możecie je oddać, chętnie je od Was zabierzemy. Kupując swoim dzieciom wyprawkę, jeśli możesz kup zeszyt więcej czy paczkę kredek. Za każdą rzecz będziemy wdzięczni. (jeśli będzie taka potrzeba zorganizujemy transport, żeby odebrać od Was to co chcecie przekazać).

Akcji partnerują również: Nail Story z Zalesia Dolnego (NailStory), Masters Professional Language Training z Piaseczna (Masters Professional Language Training), Bąkowski Fight Club - Józefosław, Tarczyn (Bąkowski Fight Club - Józefosław, Tarczyn) Agnieszka Musioł-Posyniak - licencjonowany instruktor zumba (Agnieszka Musioł-Posyniak Dance Fitness).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Artykuły szkolne można dostarczyć do siedziby Fundacji Dla Dzieci przy ul. Tadeusza Rejtana 8 05-500 Piaseczno, 8Ball Club - Piaseczno, Jana Pawła II 10, Bąkowski Fight Club ul. Ogrodowa 20 C, Józefosław, Nail Story ul. Graniczna 2 Piaseczno lub Masters Professional Language Training Młynarska 23/60 lub po przez odbiór osobisty pod numerem telefonu 505-575-320, 666 196 969. Akcja potrwa do 8 września 2016 roku.

Udostępniajcie wydarzenie i zapraszajcie znajomych. Pamiętajcie - razem możemy więcej! Zachęcamy Was również do odwiedzenia strony Fundacji dla dzieci (www.fundacjadladzieci.pl), która oprócz pomocy materialnej czy finansowej potrzebuje również wsparcia w postaci wolontariatu. Akcja na https://www.facebook.com/events/1765632733700910/