Informacje12 marca 2009, 00:00,

Finałowy Koncert VI Edycji Konkursu Instrumentalnego Taniec jako miniatura muzyczna w Konstancinie - Jeziornie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Już po raz szósty Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Konstancinie zorganizowała Konkurs Instrumentalny Taniec jako miniatura muzyczna, nad którym honorowy patronat objęli Pani Barbara Rudzińska-Mękal, Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego oraz Pan Marek Skowroński, Burmistrz Miasta i Gminy Konstancin - Jeziorna. Impreza, której założeniem jest popularyzacja polskiej muzyki instrumentalnej, a w szczególności miniatury tanecznej wśród dzieci i młodzieży była również okazją do prezentacji niekiedy bardzo wysokich umiejętności młodych instrumentalistów.

Maciej Kozakoszczak     Marek Myszyński

Natasza Błażowska     Olga Dyjak
kliknij, aby powiększyć zdjęcia

W konkursie udział wzięli uczniowie szkoły i wykonywali program złożony z tańców dawnych i polskich tańców narodowych (m.in. polonezy, kujawiaki, menuety, walce). Jury oceniało występy uczestników na różnych instrumentach muzycznych w trzech kategoriach wiekowych. Za najlepsze wykonania tańców jury przyznało I nagrody z wyróżnieniem, i tak w grupie A otrzymali je: Olga Dyjak i Marek Myszyński (fortepian), w grupie B Olga Błażowska (skrzypce) i w grupie C Zofia Bizacka (skrzypce). Przygotowano również nagrody specjalne. Jak co roku Burmistrz miasta Konstancin–Jeziorna ufundował Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie tańca polskiego, którą w tym roku otrzymała Zofia Bizacka (skrzypce). Nagrody w najstarszej kategorii wiekowej ufundowało Starostwo Piaseczyńskie. Wręczono również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie tańca dawnego dla Heleny Bremer (flet poprzeczny) oraz nagrodę gazety UK Raport dla najmłodszego uczestnika konkursu Natasza Błażowska (fortepian).

Sasza Hairulin     Weronika Adamowicz

Zofia Bizacka     Zofia Szczech i p. prof. Grażyna Piwkowska
kliknij, aby powiększyć zdjęcia

Koncert Finałowy Taniec Jako Miniatura Muzyczna, odbył się 9 marca 2009 roku, w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym MG w Konstancinie przy ul. Sienkiewicza 11/13, który uroczyście rozpoczęła dyrektor Szkoły Muzycznej w Konstancinie Małgorzata Szanduła. Następnie Przewodnicząca Jury Agnieszka Kiniorska odczytała protokół i zostały wręczone dyplomy i nagrody. Na koncercie obecni byli przedstawiciele władz Powiatu Piaseczyńskiego oraz Gminy Konstancin-Jeziorna. Całość Koncertu rejestrowała piaseczyńska telewizja internetowa iTV Piaseczno. Po części oficjalnej rozpoczął się taneczny koncert laureatów konkursu, który został przyjęty z wielkim aplauzem przez zgromadzoną publiczność. To duża przyjemność słuchać młodych artystów, którzy nie tylko reprezentują wysoki poziom wykonawczy ale przede wszystkim czerpią niesamowitą radość z wykonywania muzyki. Świadczy to o wspaniałej roli jaką pełni Szkoła Muzyczna w Konstancinie, promując kulturę i sztukę wśród dzieci i młodzieży, a także w środowisku lokalnym. Nagrodzeni uczestnicy wystąpią raz jeszcze na Koncercie Laureatów w piątek 13 marca 2009 roku o godz.16:00 w Domu Aktora w Skolimowie przy ul. Pułaskiego 6. Różnorodność repertuarowa stanowi o dużej atrakcyjności programu koncertu. Organizatorzy mają nadzieję, że wzorem lat ubiegłych koncert ten będzie wielkim wydarzeniem dla młodych wykonawców, a dla publiczności miłym przeżyciem artystycznym.
autor/źródło: Katarzyna Skrzypczak - Szkoła Muzyczna Konstancin muzyczna-konstancin.pl

Napisz komentarz

Informacje12 marca 2009, 00:00,

Roboty kanalizacyjne w ul. Julianowskiej - Gmina Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno informuje, że w marcu 2009 roku rozpoczną się roboty kanalizacyjne w ul. Julianowskiej w Piasecznie i Julianowie. Na odcinku od ul. Geodetów do Kanału Jeziorki (parking Technicoloru) będzie dopuszczony ruch wahadłowy, roboty rozpoczną się w dniu 11 marca 2009 r. i potrwają około jednego miesiąca. Na odcinku około 300 m od ul. Przesmyckiego w kierunku ul. Okulickiego roboty będą prowadzone na całej szerokości jezdni, rozpoczną się w dniu 23 marca 2009 roku i trwać będą około jednego miesiąca. Trasy objazdów zostaną umieszczone na tablicach informacyjnych.

Jednocześnie Gmina Piaseczno informuje, że właściciele posesji leżących wzdłuż ul. Julianowskiej, którzy uzgodnili lokalizację przyłączy kanalizacyjnych z projektantami firmy BIATEL na przełomie 2004 i 2005 roku, mogą podpisać Porozumienie na wykonanie przyłącza zakończonego studzienką rewizyjną położoną na ich działce w odległości około 2 m od granicy z drogą gminną. Warunkiem wykonania powyższego zakresu jest podpisanie porozumienia do 15 kwietnia 2009 roku i przekazanie na rzecz gminy dobrowolnej partycypacji w wysokości 2440 zł. W przypadku braku w/w Porozumienia oraz braku wpłaty w/w kwoty przyłącze zostanie wykonane w granicach drogi gminnej i zakorkowane.

O wszelkich zmianach Gmina Piaseczno, będzie informować mieszkańców na bieżąco. Więcej informacji o projekcie gospodarki wodno-ściekowej w Piasecznie uzyskają Państwo w serwisie informacyjnym www.fs.piaseczno.eu oraz pod numerami tel. 022 70 17 656, 022 70 17 663. Projekt ten, współfinansowany przez Unię Europejską, przyczynia się do zmniejszania różnic społeczno-gospodarczych między obywatelami Unii.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie