Informacje5 kwietnia 2007, 00:00,

Finał Winter Cup ESSE modeli OFF-ROAD w Piasecznie

Europejskie Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych RcMonster oraz Gmina Piaseczno zaprasza wszystkich na Finał Krajowych Mistrzostw Modeli Zdalnie Sterowanych (Winter Cup ESSE) o napędzie spalinowym, który odbędzie się 14 i 15 kwietnia 2007 roku, w godzinach: 10:00 – 17:00 na torze firmowym ESSE przy ulicy Puławska 31 w Piasecznie. Wstęp jest bezpłatny.

Finał Krajowych Mistrzostw Modeli Zdalnie Sterowanych
kliknij aby powiększyć

W programie imprezy między innymi: finał w 4 klasach Modeli Zdalnie Sterowanych o napędzie spalinowym (Monster IC8MT, Truggy IC8MT truggy, Buggy IC8T, Pertol 1;5), prezentacja Modeli Zdalnie Sterowanych, oraz promocyjna sprzedaż modeli.

Dodatkowe atrakcje w finale to: wystawa motocykli Harley Davidson, wystawa quadów jednego z najlepszych team-ów w Polsce Robbo Team, wystawa samochodów przygotowanych do mistrzostw Polski w driftingu przez firmę Toma Racing, wystawa quadów i skuterów firmy Kymco, pokaz prawdziwego monstera, oraz dużo atrakcji dla dzieci np.: dmuchane zjeżdżalnie.

Samochody RC (Radio Control) to modele sterowane radiem, które precyzyjnie reagują na Państwa komendy wydawane za pomocą nadajnika. Jeśli jeszcze tego nie spróbowaliście, zapewniamy Was, że wyścig modeli RC, to jeden z najbardziej ekscytujących i wciągających sposobów spędzania wolnego czasu. Modele RC to zaawansowane technologicznie miniatury prawdziwych samochodów. Można je tuningować, zmieniać im obudowę, dostosowywać opony do nawierzchni, oraz modyfikować wszelkie parametry do swoich potrzeb. Modele RC są bardzo szybkie i na torze zachowują się jak swoje odpowiedniki w rzeczywistości. Prędkość takiego modelu, to 70 km/h w 2 sekundy.

źródło informacji: plakat final-max.jpg
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje6 kwietnia 2007, 00:00,

Wzrosną ceny biletów w pociągach podmiejskich

Od 15 kwietnia 2007 roku Koleje Mazowieckie podwyższają ceny biletów na wszystkich liniach oprócz otwockiej. Bilety zdrożeją średnio o 5,13 %, w tym: jednorazowe (średnio o 4,00 %), odcinkowe (średnio o 4,95 %), strefowe (średnio o 5,70 %). Zmieni się także cena biletu dobowego, zamiast 20 zł, będzie kosztować 24 zł.

Rosną ceny biletów w pociągach podmiejskich

Ceny biletów po podwyżce na trasie Dworzec Śródmieście - Piaseczno wzrastają: jednorazowe z 5,7 zł na 6,2 zł, miesięczne z 122,6 na 130,2 zł.

Powyższa zmiana wynika ze wzrostu stawek dostępu do infrastruktury kolejowej oraz cen energii i paliw. Podwyżki cen nie obejmą opłat za przewóz psa, roweru, a także rzeczy pod opieką podróżnego. Spółka wprowadziła także ujednoliconą opłatę za wydanie biletu w pociągu. Bez względu na odległość będzie ona wynosić 2,00 zł.

źródło informacji i zdjęcia: www.mazowieckie.com.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno