Informacje8 października 2016, 08:00,

Finał Mazovia MTB Marathon w Piasecznie 2016


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Największy cykl maratonów rowerowych MTB w Polsce pojawi się 8 października w Piasecznie. Będzie to XV finałowa edycja cyklu, który organizuje Cezary Zamana, były zawodowy kolarz, legenda polskich sportów rowerowych. Baza zawodów stanie na stadionie przy ulicy Leśnej 15 w Żabieńcu. Mieszkańcy Gminy Piaseczno udział w maratonie mają zagwarantowany nieodpłatnie.

FINAŁ MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE 2016

Maratony rowerowe to wspaniała zabawa na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Organizatorzy przygotowali cztery zróżnicowane trasy przystosowane do każdej grupy wiekowej. Dla dzieci dystans Hobby (8 km), dla dorosłych Fit (22 km) i Mega (48 km), natomiast dla osób szukających mocnych doznań jest najdłuższa trasa Giga, która liczy aż 81 km! Każdy znajdzie dystans odpowiedni dla siebie.

Dla najmłodszych zawodników zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami i upominki.

FINAŁ MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE 2016

Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Podczas zawodów od godziny 13:00 będą tam organizowane konkursy z nagrodami. Aby wziąć udział w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl Mazovia MTB Marathon.

Rozegrana zostanie specjalna klasyfikacja mieszkańców Piaseczna. Wyłonimy najlepszego mieszkańca miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. Już dziś zapisz się na maraton. Szczegóły na stronie www.mazoviamtb.pl

Opłata startowa dla mieszkańców Piaseczna. Mieszkańcy Miasta i Gminy Piaseczno, którzy zapiszą się na maraton w dniu 7 października są zwolnieni z opłaty startowej. Ponoszą jedynie koszt zestawu startowego w wysokości 20 zł (dotyczy osób, które nie posiadają tegorocznego zestawu startowego na cykl Mazovia MTB Marathon). Zapisy dla mieszkańców: Piaseczno, Żabieniec (stadion, ul. Leśna 15). Piątek, 7 października, godz. 15.00-17.00 Pozostałe kwestie dotyczące udziału w maratonie opisane są w regulaminie Mazovia MTB Marathon 2016. Impreza dofinansowana jest z budżetu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

FINAŁ MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE 2016

Program zawodów Mazovia MTB Marathon:
piątek (07.10)
• godz. 15.00 - 17.00 zapisy w Biurze Zawodów (udział bezpłatny dla mieszkańców Gminy Piaseczno)
sobota (08.10)
• 8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów
• 10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
• 10.20 - start dystansu Hobby
• 11.00 - ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)
• 11.30 - start dystansów Fit, Mega, Giga
• 12.30 - dekoracja dystansu Hobby i Klasyfikacji Mieszkańców na dystansie Hobby
• 14.00 - dekoracja dystansu Fit i Klasyfikacji Mieszkańców na dystansie Fit
• 14.20 - dekoracja dystansu Mega i Klasyfikacji Mieszkańców na dystansie Mega
• 14.30 - dekoracja VI Maratonu Rowerowego MTB o Puchar ZBP
• 15.30 - dekoracja dystansu Giga i Klasyfikacji Mieszkańców na dystansie Giga

Zawody mini mini+ mazovia
godz. 12.00 - 12.30 – zapisy rowerki biegowe
godz. 12.45 - odprawa techniczna i start dzieci na rowerkach biegowych
godz. 12.30 - 13.00- zapisy rowerki tradycyjne
godz. 13.30 - odprawa techniczna i start dzieci na rowerkach tradycyjnych
godz. 13.00 - 14.30 - wręczanie upominków uczestnikom wyścigu MiniMini+Mazovia

Kategorie
Rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki) - rok urodzenia 2013 i młodsi
kategoria - rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki) - jedno okrążenie

Rowerki tradycyjne (chłopcy i dziewczynki)
• 4 lata, rok urodzenia 2012 - jedno okrążenie
• 5 lat, rok urodzenia 2011- dwa okrążenia
• 6 lat, roku urodzenia 2010- dwa okrążenia
• 7 lat, rok urodzenia 2009- trzy okrążenia
• 8 lat, rok urodzenia 2008- trzy okrążenia.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 października 2016, 18:00,

Genowefa Pigwa Kabaret Pigwa-Show


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

8 października 2016 roku w godz. 18:00-20:00 wystąpi Kabaret Pigwa-Show - Genowefa Pigwa. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Wstęp 30 zł. Bilety do nabycia w kasie Domu Kultury. Zapraszamy na występ Genowefy Pigwy.

GENOWEFA PIGWA KABARET PIGWA-SHOW

Genowefa Pigwa to postać kabaretowa wykreowana przez Bronisława Opałko. Już trzeciemu pokoleniu przypomina "jak prawdę mówić, na cudzych nie zarabiać i przekrętów nie robić". Komentuje rzeczywistość i wyśmiewa absurdy tego świata. Przyciąga tłumy i występuje wszędzie tam, gdzie są Polacy. "Urodziła się" w głębokim PRL-u na studenckich festiwalach, przeżyła różniste zakręty dziejowe w wielu swoich wcielaniach. Była więc chłoporobotnikiem, Para-Noją - postacią z łódzkiej rewii: łódzką włókniarką Retkini, Lukrecją Pigwą w rzymskim "Spotkaniu z Balladą", u boku Gargamela grała wiedźmę straszącą dzieci, była policjantką z Maiami (Hańkiem i Cześkiem), przewodniczącą Związku Buraków Kiszonych, sprzątaczką w instytucie jądrowym w Moskie, w Zespole Adwokackim, grała wiele ról i rólek. Jednak najlepiej Genowefa czuje się w świętokrzyskiej zapasce. Jak dobre wino i Pigwa im starsza tym lepsza. Od 8 lat na antenie Radia Kielce co niedziele po kościele komentuje rzeczywistość w "Radio Pigwa", inkrustując satyryczne teksty świętokrzyską muzyką. Nigdy nie mówi tak czy tak, tylko mówi jak jest.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Kabaret Pigwa-Show występował dla Polonii niemal na całej Kuli Ziemskiej. Genowefa Pigwa jest laureatką wielu nagród m.in. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Famy w Świnoujściu, Festiwalu Piosenki w Opolu. W kabarecie „Pigwa-Show” występują: Pigwa „Panna dziennikarka” (Irena Opałko, muzyk „Jan Kozioł-Kozłowski”, a także Bronisław Opałko jako niespodzianka – wykonawca piosenek kabaretowych. . Od sześciu lat na antenie Radia Kielce 101.4 FM „co niedziele po kościele”, od 16.00 do 17.00 emitowana jest audycja „Radio Pigwa”, która cieszy się ogromną popularnością. Bronisław Opałko skomponował muzykę do wielu programów kabaretowych, spektakli teatralnych i recitali. Genowefa Pigwa to postać kabaretowa wykreowana przez Bronisława Opałko. Będzie bawić satyrycznym tekstem i piosenką.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie