Informacje14 lutego 2011, 00:00,

Filmy festiwalu Era Nowe Horyzonty w Klubie Filmowym

W najbliższą środę, 16 lutego 2011 roku o godz. 19.00, zapraszamy na spotkanie Konstancińskiego Klubu Filmowego. Podczas spotkania, będzie projekcja najlepszych filmów festiwalu Era Nowe Horyzonty, który odbył się we Wrocławiu w 2009 roku. Miejsce spotkania: Scena Pod Sceną w Amfiteatrze w Konstancinie.

Klub Filmowy Konstancin - FILM TLEN

16 lutego 2011 r. zaprezentowany zostanie film Tlen, w reż. Iwana Wyrypajewa z Karoliną Gruszką w roli głównej. Film ten to bardzo ciekawy eksperyment oparty na obrazach układanych zgodnie z zasadą podświadomych skojarzeń, na estetycznym szaleństwie i wykorzystywaniu możliwie wielu poetyk. Bliższy teledyskowi (melorecytacja aktorów) niż filmowi fabularnemu, częściowo animowany, stylizowany na interaktywną stronę internetową, ale w warstwie treści silnie metafizyczny. Dziesięć piosenek / tracków / wierszy złożonych w rodzaj ekranowego setu przygotowanego przez DJ-a, którym jest sam reżyser. Autorzy filmu, Iwan Wyrypajew i Karolina Gruszka, otrzymali właśnie Wdechę 2010 w kategorii Ludzie Roku - coroczną nagrodę kulturalną Gazety Wyborczej. Tym bardziej zachęcamy do zapoznania się z ich twórczością. Obraz ten otrzymał również nagrodę publiczności na Festiwalu Nowe Horyzonty w 2009 roku. Zapraszamy serdecznie na filmową przygodę!
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje15 lutego 2011, 00:00,

Zobacz Teatr AB OVO w Amfiteatrze Konstancin-Jeziorna

Serdecznie zapraszamy na projekt Konstancińskiego Domu Kultury SCENA POD SCEN¡ w Amfiteatrze Parku Zdrojowego: wieczory improwizacji, na których publiczność rządzi i decyduje o przebiegu gier scenicznych, aktorzy na żywo, na oczach widza odgrywają wszystko, co publiczność zapragnie zobaczyć.

AB OVO TEATR IMPROV - Wtorek Wydarzeń Piaseczno

Już w najbliższy piątek, 18 lutego 2011 roku o godz. 20.00 odbędzie się występ grupy teatralnej AB OVO Teatr IMPROV. Miejsce: piwnica w AMFITEATRZE w Konstancińskim Parku Zdrojowym. Wstęp wolny. Grupę TEATRALN¡ AB OVO tworzą: Dorota Grojainow, Agnieszka Bajer, Katarzyna Michalska, Olga Miłaszewska, Jasiek Aleksandrowicz-Krasko, Robert Kibalski, Wojtek Medyński, Piotr Wesołowski, Piotr Wyżykowski. Więcej informacji na ich temat, możecie znaleźć na ich stronie internetowej: www.teatrabovo.pl
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna