Informacje21 kwietnia 2007, 00:00,

Film: Windą na szafot i koncert zespołu: Nic Innego

24 kwietnia 2007 roku (wtorek) o godzinie 20:00, w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Piasecznie odbędzie się seans w kinie "Kulturalny Marian". Wieczór rozpocznie film "Windą na szafot" reżyser Louis Malle, muzyka Miles Davis, a po filmie odbędzie się koncert zespołu z Zalesia Dolnego: "Nic Innego".

Zespół Nic Innego powstał w 2004 roku, w Zalesiu Dolnym pod Warszawą. Sprawcami byli: Jakub Bruszewski (bas), Jan Jędrzejczyk (klawisze) oraz Marcin Adamski (perkusja). Skład początkowo opierał swoją twórczość na umiejętnym rozbudowywaniu prostych tematów w urozmaicone, improwizowane formy o jazzowych aspiracjach. Po kilku tygodniach prób i poszukiwań własnego stylu muzycy zdecydowali się na powiększenie składu. Była to, jak się później okazało, trafna decyzja. Do zespołu dołączyli: Jarek Praszczałek (trąbka) oraz Rafał Gańko (trąbka).

Tak wzbogacona grupa oraz elementy zaczerpnięte z jazzu kreowane przez trąbki doprowadziły do ożywienia muzyki zespołu. Dynamiczne i za razem czilałtowe kompozycje osadzone w atmosferze muzyki obrazowej, "filmowej" zostały w pełni zaakceptowane przez skład.

Grupa zadebiutowała 22 czerwca 2006 roku, przed publicznością klubu Klinika, skąd pochodzi również demo zespołu. Było to udane wystąpienie urozmaicone popisowymi partiami instrumentalnymi oraz niepowtarzalną projekcją wizualizacji Vj F/X, który na stałe związał się z zespołem i stanowi jego integralną część. Kontakt z zespołem Nic Innego: 608 575 420 - Jakub Bruszewski, gnb2ebasu@o2.pl

Autor informacji: Paweł Górski. Informację przesłała nam: Katarzyna Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami)

Informacja od nas dotycząca filmu Windą na szafot. Film ten jest z gatunku: thriller, kryminalny. Opis: Florence Carala i jej kochanek Julien Tavernier, eks-spadochroniarz chcą zamordować jej męża przez fałszowanie samobójstwa. Gdy Julien popełnia morderstwo i zostawia jego rzeczy w samochodzie okazuje się, że pozostawił za sobą ślad i musi wrócić na miejsce zbrodni... Niezwykły film oparty na powieści Noëla Calefa. Historia utrzymana w klimacie noir, świetne dialogi i niesamowita intryga. Szczególnie czaruje Paryż nocą, trzeba się mocno przyjrzeć najmniejszym szczegółom - kawiarenki, ubiór mieszkańców, zdjęcia, a nawet skacowany element po imprezach (warto zwrócić uwagę na posterunek). Ale największą perełką jest chyba muzyka. Miles Davis i jego fenomenalny jazz fantastycznie komponuje się z filmem. To wszystko składa się na jeden z ciekawszych francuskich dzieł. Więcej o filmie przeczytacie na stronie: link
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Popularny: 2300 odsłonInformacje21 kwietnia 2007, 00:00,

Masowe zwolnienia w Thomson Displays w Piasecznie

W piątkowej gazecie Kurier Południowy pojawiła się informacja, że od kilku miesięcy systematycznie zwalniani są pracownicy Thomson Displays w Piasecznie. Podobno według nieoficjalnych informacji uzyskanych od pracowników firmy, z końcem maja 2007 roku zakład Thomson ma przestać istnieć. Czy oznacza to, że firma naprawdę przestanie istnieć, a pracę straci kilka tysięcy osób z powiatu piaseczyńskiego i okolic?

Thomson Displays w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Jak poinformowali redakcję gazety Kurier Południowy - pracownicy firmy Thomson Displays w Piasecznie: od kilku miesięcy w fabryce kineskopów ubywa etatów i systematycznie wprowadzane są postoje w produkcji. Co miesiąc zwalniani są kolejni pracownicy, przede wszystkim młodzi, którzy dostają odprawę 16 pensji. Jednak wszyscy zadają sobie pytanie: co będzie z osobami w dojrzałym wieku, którzy po zwolnieniu mogą mieć poważne problemy ze znalezieniem nowej pracy? Dyrekcja firmy Thomson Displays, nikogo o niczym nie informuje i ludzie czują się bardzo niepewnie. Zaczynają się spekulacje, że chcą zamknąć zakład, który jest jedną z największych firm i pracodawców (zatrudniają około 3,5 tysiąca pracowników), na terenie naszego regionu.

W komunikacie Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność przy Thomson Displays w Piasecznie ze środy (11 kwietnia 2007 roku), jest napisane, że jest konieczność zwolnienia około tysiąca osób, w związku z dalszym rozwojem firmy. Jednocześnie firma planuje zredukować wynagrodzenia pracowników. W przypadku nie przyjęcia propozycji, indyjska grupa Videocon wycofa się całkowicie z działalności w zakładzie. Grozi to w konsekwencji utratą płynności finansowej i upadłością firmy.

Informacja ta powstała na podstawie informacji napisanych w artykule, który ukazał się w Kurierze Południowym (nr 15 194/2007). Zdjęcie jakie użyliśmy w informacji pochodzi z naszych prywatnych zbiorów zdjęć zrobionych w 2003 roku. Jeżeli czytają nasz prywatny serwis pracownicy Thomson Displays w Piasecznie, to prosimy o ich komentarze na temat sytuacji w firmie. Zapraszamy również innych do wypowiadania się na tematy poruszane w naszym serwisie. Czekamy na Wasze komentarze.

Kilka słów z historii firmy: Zakłady Kineskopowe "Unitra-Polkolor" w Piasecznie funkcjonowały w latach 1976 -1991. Przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją lamp oscyloskopowych, oraz kineskopów kolorowych. W latach '70 i '80 zakłady należały do Zjednoczenia Przemysłu Elektronicznego UNITRA.W 1991 r. przedsiębiorstwo Thomson przejęła pakiet kontrolny akcji przedsiębiorstwa Polkolor S.A, powstała Spółka joint venture Thomson Polkolor. Obecnie przedsiębiorstwo działa pod firmą "Fabryka kineskopów Thomson Polkolor w Piasecznie" i jest producentem kineskopów telewizji kolorowej, zakład produkuje również niemal wszystkie ich części. Przedsiębiorstwo Thomson - Polkolor jest jednym z największych producentów kineskopów kolorowych na świecie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno