Informacje25 czerwca 2014, 19:00,

Film Przeszłość w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy. Kochasz kino? Lubisz o nim rozmawiać? Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zainteresowane osoby, spotykają się w kinie Uciecha w Górze Kalwarii (ul. Ks. Sajny 14) w ostatnie środy miesiąca o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 25 czerwca 2014 roku. W programie odbędzie się projekcja filmu Asghara Farhadiego pt.: PRZESZŁOŚĆ. Wstęp: 10 zł normalny; 7 zł ulgowy (uczniowie, studenci i seniorzy). Spotkanie poprowadzi: filmoznawca Andrzej Kawecki. Koordynatorem DKF jest Monika Klepacz. Zapraszamy!

Film Przeszłość w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Górze Kalwarii

Przeszłość to najnowszy film Asghara Farhadiego, twórcy nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem Rozstania. Poruszający dramat psychologiczny, skonstruowany z precyzją najlepszego thrillera, był jednym z największych odkryć ubiegłorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. W rolach głównych - uhonorowana w Cannes nagrodą dla Najlepszej Aktorki Bérénice Bejo (gwiazda obsypanego nagrodami Artysty) oraz Tahar Rahim, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej i Cezara za występ w głośnym Proroku. Ahmad i Marie nieformalnie zakończyli swój związek cztery lata temu. Po długiej rozłące mężczyzna przylatuje do Paryża, aby ostatecznie podpisać dokumenty i tym samym doprowadzić sprawę rozwodową do końca. Marie potrzebuje tych formalności, aby móc wejść w nowy związek małżeński z Samirem. Spotkanie nabiera dramatyzmu, kiedy Ahmad dowiaduje się, że atmosfera w domu Marie daleka jest od normalności. Z każdą chwilą kolejne tajemnice z przeszłości wychodzą na jaw i odciskają swoje piętno na życiu wszystkich.

Przeczytaj też: Czujniki smogu zawisły w gminie Góra Kalwaria. Będą 'wąchać' powietrze

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 czerwca 2014, 19:00,

Jazzkabaret Trąba na pniu - wieczór Latino w Szarej Eminencji


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Restauracja Szara Eminencja w Piasecznie zaprasza na wieczór Latino - Jazzkabaret Trąba na pniu, który odbędzie się 26 czerwca 2014 roku o godz. 19.00 Bilety w cenie 40 zł do kupienia w Restauracji Szara Eminencja. Największe przeboje ojców Bossanovy: Antonio Carlosa Jobima, Viniciusa de Moraesa, Garota de Ipanema, Corcovado, Insensity i wiele innych, z polskimi tekstami własnego autorstwa,i w oryginale, Baden Powell, tanga Piazzoli i kilka tematów ze słynnego filmu „Buenavista Social Club” - oto zawartość wieczoru.

Jazzkabaret Trąba na pniu - wieczór Latino w Szarej Eminencji

Piękne znane melodie, taneczne rytmy, finezja i brawura, żar i dystans, cała gama latynoskich rytmów, a także literacki żart, nie tylko limeryczny - oto, na co może liczyć widz. Wieczór przygotował z przyjaciółmi muzykujący aktor Aleksander Trąbczyński, odpowiedzialny za tekstowe „polonica”, a także śpiew, gitarę i prowadzenie. Solistką zespołu jest Małgorzata Markiewicz, która uwodzi wspaniałym głosem, grą na flecie, urodą i wdziękiem. O jej scenicznych dokonaniach i sukcesach dowiecie się na stronie www.malgosia-markiewicz.com Wśród wykonawców wybitny kompozytor i saksofonista Michał Kulenty, a także pianistka Agnieszka Derlak i Tymon Trąbczyński na kontrabasie, laureaci ostatniego Jazz Juniors.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie