Informacje17 maja 2014, 15:50,

Film ODWAŻNI w Niebieskim Kinie w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Parafia Świętej Anny w Piasecznie zaprasza na spotkanie w ramach projektu NIEBIESKIE KINO, podczas którego zostanie wyświetlony film ODWAŻNI. Organizatorzy zapraszają zainteresowane osoby w najbliższą niedzielę 18 maja 2014 roku o godz. 16.00 i 20.00 w auli niebieskiej przy kościele Św. Anny. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakim jesteś ojcem? Czy jesteś pewny, że ojcowskie działania jakie dziś podejmujesz to Twoje 100%? Zapraszamy odważnych ojców (i kochające matki) na film, który pozwala mądrze cieszyć się i jednocześnie popracować nieco nad powołaniem, które dziś dał Ci Pan. Zobacz film Odważni w Piasecznie.

ODWAŻNI W NIEBIESKIM KINIE W PIASECZNIE


Adam, Nathan, David i Shane to gliniarze, którzy jednocześnie wspierają się. Ale kiedy jeden z nich traci córkę, zaczynają się zmagać ze swoimi nadziejami, lękami i wiarą. Cała czwórka chce znaleźć sposób na bycie dobrymi rodzicami… Czterech mężczyzn, jedno powołanie: służyć i chronić. Jako oficerowie broniący prawa, stawiają czoła zagrożeniu każdego dnia. Jednakże, kiedy tragedia uderza w ich rodziny, ci ojcowie zmagają się ze swoimi nadziejami, lękami i wiarą. Z tej walki rodzi się decyzja, która całkowicie odmienia ich życie. Film ze zwrotami akcji, trzymający w napięciu, ale też okraszony humorem. Czwarta produkcja Sherwood Pictures ukazuje Bożą obietnicę mówiącą o tym, że "serca ojców zwrócą się ku ich dzieciom, a serca dzieci zwrócą się ku ich ojcom". Film wstrząśnie emocjami i rzuci wyzwanie każdemu sercu - aby było... bohaterem!

Przeczytaj też: Tymczasowa zmiana organizacji ruchu w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje17 maja 2014, 09:54,

Policyjne działania - Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Piaseczyńscy policjanci w ramach prowadzonej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, będą prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, rowerzystom i motorowerzystom. Celem działań jest wzmożona reakcja policjantów na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów i motorowerzystów oraz kierujących pojazdami, którzy powodują zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Z analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wynika, że jednymi z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych z winy kierujących jest:

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

- niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze

Z kolei najczęstszymi przyczynami wypadków z winy pieszych jest::

- nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem

- wejście na jezdnię przy czerwonym świetle

- przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w przeważającej większości poruszają się po drogach bez elementów odblaskowych i oświetlenia, w związku z czym są gorzej widoczni dla kierujących, a tym samym narażeni są na uczestnictwo w zdarzeniach drogowych.

Stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych powoduje, że są oni o zmroku znacznie lepiej widoczni w światłach samochodu. Nawet jeśli popełniają błędy np. poruszają się niewłaściwą stroną jezdni, kierowca dostrzega ich znacznie wcześniej niż osoby, które nie posiadają takich elementów, i wcześniej może zmniejszyć prędkość aby bezpiecznie ominąć pieszego. Obecnie elementy odblaskowe są dostępne w różnej formie: zawieszki, opaski, kamizelki, jaskrawe parasolki i inne. Każdy pieszy znajdzie dla siebie coś co spodoba mu się i pomoże być lepiej widocznym i bardziej bezpiecznym w ruchu drogowym.

Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu).

Światło odblaskowe to błysk rozsądku na drodze !

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w przeciwieństwie do kierujących samochodami, nie są osłonięci karoserią pojazdu, nie mogą też liczyć na działanie poduszek powietrznych czy też pasów bezpieczeństwa. Mogą jednak w trosce o własne bezpieczeństwo zapewnić sobie dodatkową ochronę poprzez noszenie różnego rodzaju elementów odblaskowych, czy też prawidłowe wyposażenie roweru, co w istotnym stopniu wpływa na pozostawanie widocznym dla innych uczestników ruchu, a tym samym sprawia, że ryzyko potrącenia maleje do minimum.

Działania w ramach akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" będą przeprowadzone od 17 do 27 maja br. na terenie powiatu piaseczyńskiego.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie należytej ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie