Informacje21 lutego 2018, 18:00,

Film Mr. Gaga - gość Natalia Iwaniec - Sztuka Mówi w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


21 lutego 2018 roku o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu SZTUKA MÓWI, którego gościem specjalnym będzie Natalia Iwaniec (tancerka, certyfikowana nauczycielka Gaga) i będzie można obejrzeć film pt.: Mr. Gaga (reż. Tomer Heymann). Moderator spotkania - Marcin Majkut. Miejsce: Piaseczno, ul. Kościuszki 49 (Dom Kultury). Wstęp wolny.

FILM MR. GAGA - GOŚĆ NATALIA IWANIEC - SZTUKA MÓWI W PIASECZNIE

Mr. Gaga - film dokumentalny w reżyserii Tomera Heymanna produkcji holendersko-niemiecko-szwedzko-izraelskiej. Film opowiada o historii genialnego choreografa, Ohada Naharina, który stworzył innowacyjny język ruchu, GaGa. Nie jest to zwykły film biograficzny. To przede wszystkim opowieść o sztuce, o tańcu, o cielesności. Elektryzująca i wbijająca w fotel. “Mr. Gaga” składa się z wielu nagrań archiwalnych, nauk z tancerzami oraz wywiadów z samym Naharinem. Nazywany jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych choreografów współczesnych, Mr. Gaga opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach i wizjach świata. W filmie Tomera Heymanna pojawia się również pytanie o poświęcenie artysty, który wszystko wkłada w taniec. Gdzie jest więc miejsce dla innej rzeczywistości? Rodziny, prywatności…Natalia Iwaniec - tancerka, pedagog, certyfikowana nauczycielka GaGa. Absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalność: taniec).Uczestniczyła w projekcie-warsztacie dla tancerzy u Yasmeen Goddder, w Tel Avivie, gdzie uczyła się techniki release i repertuaru tej choreografki.Do Izraela przyciągnęła ją GaGa, innowacyjna metoda pracy Ohada Naharina. Uczyła się jej pod okiem pedagogów, tancerzy i byłych tancerzy Batsheva Dance Company, jak również samego Ohada Naharina. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie uczy GaGa, jednak lekcje tej metody prowadzi także w Polsce, regularnie przyjeżdżając do kraju.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje22 lutego 2018, 18:00,

Z deskorolką po świecie Adam Szostek


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

22 lutego 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika w Konstancinie, podczas którego gościem będzie Adam Szostek nt.: Z deskorolką po świecie. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

Z DESKOROLKĄ PO ŚWIECIE ADAM SZOSTEK

Z deskorolką po świecie / Adam Szostek - spotkanie z wyjątkowym podróżnikiem Adamem Szostkiem, który przemierza świat z „kawałkiem drewna na kółkach”. Opowie o swoich pasjonujących podróżach po Europie i Azji. Nie zabraknie z pewnością wielu interesujących historii i zabawnych anegdot z rozmaitych wypraw, m.in. próby przejechania na desce 1000 km wybrzeża Malezji, o osobliwym ruchu ulicznym w Indiach, o nauce jazdy na desce… buddyjskich mnichów, czy o Palestynie i Murze Chińskim. Podróżnik zaprezentuje również najciekawsze zdjęcia ze swoich pasjonujących eskapad. Więcej o podróżniku i jego wyprawach, można przecztać na stronie internetowej: http://longandroll.blogspot.com

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie