Informacje28 stycznia 2013, 00:00,

Film MONTEVIDEO SMAK ZWYCIęSTWA - Dyskusyjny Klub Filmowy w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy w Górze Kalwarii. Kochasz kino? Lubisz o nim rozmawiać? Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zainteresowane osoby, spotykają się w kinie Uciecha w Górze Kalwarii (ul. Ks. Sajny 14) w ostatnie środy miesiąca o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 30 stycznia 2013 roku. W programie odbędzie się projekcja serbskiego kandydata do Oscara pt.: MONTEVIDEO. SMAK ZWYCIęSTWA. Prowadzący: Andrzej Bukowiecki. Wstęp: 10 zł (7 zł – uczniowie, studenci oraz seniorzy).

MONTEVIDEO. SMAK ZWYCIęSTWA - DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY W GÓRZE KALWARII

Montevideo. Smak zwycięstwa to barwna i pełna humoru opowieść o chłopakach z belgradzkiej drużyny piłkarskiej, którzy mieli odwagę walczyć o swoje marzenia. O śmiałkach, którym udział w pierwszych Mistrzostwach Świata w Montevideo pozwolił stać się żywą legendą. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film Dragana Bjelogrlića ukazuje legendarne zwycięstwo serbskiej drużyny trenowanej przez inżyniera Bo¹ko Simonovića podczas Pierwszych Piłkarskich Mistrzostw Świata w Montevideo 1930 roku. Produkcja: Serbia 2010. Czas trwania: 140 min. Reżyseria: Dragan Bjelogrlić. Scenariusz: Srðan Dragojević/ Ranko Bo¾ić; oparte na motywach książki dziennikarza sportowego Vladimira Stankovica, Montevideo, Bóg zapłać Video.

Film Montevideo. Smak zwycięstwa zdobył nagrody: Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie (2011); Nagroda Publiczności 5. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2011; MTV Movie Awards 2011 w kategorii: Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka (Nina Jankovic), Najlepszy Aktor (Milos Bikovic); FIPRESCI Serbia 2010 – nagrody w kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz, Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Scenografia.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje27 stycznia 2013, 00:00,

NEON NA PRZYSTANKU KULTURA PIASECZNO - PROJEKT: JÓZEF WILKOń - ZAPROSZENIE

Przystanek Kultura Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza 1 lutego 2013 roku o godz. 18.00 na uroczyste odpalenie neonu na budynku Przystanku Kultura, oraz na wystawę szkiców i studiów Józefa Wilkonia do projektu logo Centrum Kultury w Pasiecznie. Pan Wilkoń poprowadzi również warsztaty plastyczne dla dzieci, których tematem będzie zaprojektowanie przez dzieci logo Centrum Kultury. Warsztaty są bezpłatne, prosimy zapisywać się w recepcji Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno, lub pod numerem tel. 22 716 79 62.

NEON NA PRZYSTANKU KULTURA PROJEKT: JÓZEF WILKOń
autor/źródło: Olek Ryszka - Przystanek Kultura Centrum Kultury w Piasecznie