Informacje11 kwietnia 2012, 00:00,

Film JA TEż! - seans filmowy w Starej Iwicznej

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli i Stowarzyszenie Dobra Wola zapraszają wszystkich mieszkańców na seans filmowy dotykający problemów życiowych ludzi niepełnosprawnych, podczas którego będzie można obejrzeć film JA TEż! Seans odbędzie się 13 kwietnia 2012 roku w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6 (II piętro). Początek o godz. 18.30. Po filmie dyskusję poprowadzi Jacek Zalewski - prezes Stowarzyszenia Dobra Wola, a na pytania odpowie Wojciech Brejnak - psycholog, pracownik Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

JA TEż! - ZAPROSZENIE NA SEANS FILMOWY W STAREJ IWICZNEJ

Film JA TEż! opowiada historię 34-letniego Daniela. Mieszka w Sewilli, jest pierwszym Europejczykiem z zespołem Downa, który zdobył wyższe wykształcenie. Właśnie podejmuje swoją pierwszą pracę - w ośrodku opieki społecznej, gdzie pomaga ludziom cierpiącym na to samo co on schorzenie. Tu poznaje Laurę - piękną kobietę, na pierwszy rzut oka przebojową i bezkompromisową, ale tak naprawdę nieco zagubioną, samotną, która skrywa przed światem swoją przeszłość. Zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu, ale sprawy komplikują się. Daniel zakochuje się w Laurze, lecz ona widzi w nim tylko przyjaciela... Dzieło hiszpańskich reżyserów Antonio Naharro i Álvaro Pastora zdobyło nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje11 kwietnia 2012, 00:00,

KONIE - fotografia Piotra Dzięciołowskiego i malarstwo Aleksandry Morawiec

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zaprasza 12 kwietnia 2012 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Piotra Dzięciołowskiego i malarstwa olejnego Aleksandry Morawiec. Miejsce wystawy i wernisażu: Galeria Na Górce przy ul. Wojska Polskiego 64, Władysławów. Podczas wernisażu odbędzie się koncert - debiut - w wykonaniu zespołu DLA FRAJDY pod kier. Tomasza Kłujszo ze świetlicy GOK Lesznowola w Starej Iwicznej. Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc od daty wernisażu.

KONIE PęDZLEM I OBIEKTYWEM FOTOGRAFIA PIOTRA DZIęCIO£OWSKIEGO I MALARSTWO ALEKSANDRY MORAWIEC

Aleksandra Morawiec: artysta plastyk, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom magisterski (2010 r.) w pracowni plakatu pod kierunkiem prof. Mieczysława Wasilewskiego. Zafascynowana malarstwem, grafiką, kulturą hiszpańską, tańcem flamenco. Miłośniczka koni. Aleksandra Morawiec mówi: Artystyczne fotografie koni autorstwa Piotra Dzięciołowskiego, pobudziły moją wyobraźnię; zainspirowały do stworzenia czegoś własnego i odrębnego, a jednocześnie nawiązującego do wybranych zdjęć. Połączenie fotografii z malarstwem wydało mi się pomysłem ciekawym i atrakcyjnym w odbiorze oraz dającym wiele twórczych możliwości.

Piotr Dzięciołowski: dziennikarz, autor książek, uczestnik kilkudziesięciu wystaw fotograficznych. Swoje prace prezentował m.in. podczas Międzynarodowego Satyrykonu w Legnicy, także w warszawskim Muzeum Karykatury oraz na dziesięciu ekspozycjach indywidualnych, m.in. w £azienkach Królewskich, wrocławskiej galerii "Na Odwachu", stołecznym Domu Sztuki. Najchętniej fotografuje konie – tym zwierzętom poświęcił większość wystaw indywidualnych. Więcej informacji na stronie: www.piotrdzieciolowski.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola