Informacje16 września 2012, 00:00,

Film Hotel Ruanda w kinie GOK Lesznowola

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na seans filmowy w ramach Kina z GOK Lesznowola, który odbędzie się we wtorek 18 września 2012 roku o godz. 18.30. Podczas najbliższego seansu zostanie wyświetlimy film oparty na prawdziwych wydarzeniach pt. Hotel Ruanda, reż. Terry George. Gościem wieczoru będzie naoczny świadek brat Zdzisław Olejko - pallotyn. Miejsce: świetlica GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej. Wstęp wolny.

FILM HOTEL RUANDA W KINIE GOK LESZNOWOLA

Hotel Ruanda to nominowany do 3 Oscarów dramat opowiadający o ludobójczych walkach pomiędzy Tutsi i Hutu jakie miały miejsce w Ruandzie w 1994 roku. Oparta na faktach opowieść o człowieku, który uratował tysiące Ruandyjczyków przed śmiercią. W roku 1994, w czasach, kiedy Ruanda pogrążona była w szaleństwie, jeden człowiek przyrzekł chronić rodzinę, którą kochał a w końcu znalazł odwagę, aby uratować życie 1200 ludzi. "Hotel Ruanda" opowiada inspirującą, opartą na faktach historię bohatera Paula Rusesabagina (w tej roli Don Cheadle), kierownika hotelu, który dzięki wielkiej odwadze i sprytowi uratował życie wielu ludzkich istnień. Podczas gdy cała reszta świata wolała zamknąć oczy, Paul otworzył swoje serce i udowodnił, że jeden dobry człowiek może zdziałać bardzo wiele...

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje17 września 2012, 00:00,

MAROKO - Klub Podróżnika w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza mieszkańców do Klubu Podróżnika: MAROKO. Spotkanie odbędzie się 18 września 2012 roku o godz. 20.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas spotkania, będzie można poznać bogaty zbiór wspomnień i zdjęć z podróży na rowerze po Maroko. Zdjęcia i opowieść z podróży zaprezentuje £ukasz Anikiej. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy nie mogąc podróżować a chcą poznać tych, którzy to robią i pięknie o tym opowiadają. Wstęp wolny!

MAROKO - KLUB PODRÓżNIKA W PIASECZNIE

Klub Podróżnika to projekt, który ruszył w styczniu 2012. Spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony widzów, którzy nierzadko także zgłaszają chęć podzielenia się swoimi przeżyciami z podróży i poprowadzenia jednego ze spotkań. W ten sposób widownia staje się sceną interaktywnie angażując naszą piaseczyńską społeczność. Sukces spotkań zadecydował o stworzeniu całego cyklu, który ma na celu przybliżenie kultury i tradycji innych krajów i ludzi. Zapraszamy na wtorkowe spotkanie w Klubie Podróżnika.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno