Informacje8 lipca 2016, 21:45,

Film Grawitacja - Kino Plenerowe Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


8 lipca 2016 roku w godzinach 21:45 - 0:00 zapraszamy na projekcję filmu w ramach Kina Plenerowego w Konstancinie pt. Grawitacja. Film, będzie można obejrzeć w Amfiteatrze Parku Zdrojowego, Konstancin. Wstęp wolny Zapraszamy do wakacyjnego kina plenerowego.

FILM GRAWITACJA - KINO PLENEROWE KONSTANCIN-JEZIORNA

GRAWITACJA - było już wiele filmów o próbie przeżycia człowieka w ekstremalnych warunkach, by wymienić chociażby środowisko bezludnej wyspy czy pustyni. Jednak trudno przypomnieć sobie obraz, który opowiadałby o walce o przetrwanie w próżni – przestrzeni, gdzie dźwięk się nie rozchodzi, nie ma siły tarcia, ciśnienia czy tym bardziej tlenu, a pomóc może jedynie technika, która w dużej mierze ogranicza się do wynalazków z drugiej połowy XX wieku. Zniszczenie rosyjskiego satelity powoduje reakcję łańcuchową, której się nikt nie spodziewał. Na orbicie ziemskiej z nadzwyczajną szybkością pędzą szczątki kolejnych urządzeń i niszczą wszystko, co napotkają. Na ich drodze znajduje się kilkoro astronautów, którzy wykonują standardowy kosmiczny spacer. Opisy fabuły Grawitacji są naprawdę enigmatyczne. I rzeczywiście jest ona bardzo prosta, jednak to nie zmienia faktu, że film jest jednym z lepszych amerykańskich thrillerów ostatnich lat. Cały czas trzyma widza w napięciu, nie pozwala się nudzić. Bohaterowie napotykają kolejne przeszkody do pokonania, a widz nie ma pewności, czy cała historia zakończy sięhappy endem. Astronauci muszą walczyć nie tylko ze skrajnie nieprzyjazną przestrzenią kosmiczną, ale również z własnymi lękami i słabościami. Warto podkreślić, że lista członków obsady jest niezwykle krótka i na dłuższą metę ogranicza się do dwóch osób – Sandry Bullock oraz George’a Clooneya. Obydwoje stanęli na wysokości zadania. Sandra Bullock świetnie odnalazła się w dramatycznych scenach. Grana przez nią dr Ryan Stone jest bardziej naukowcem niż astronautą, nie ma zbyt dużego doświadczenia w kwestii spacerów w próżni, nie zaliczyła też każdego szkolenia tak dobrze, jakby chciała, a teraz znalazła się w niezwykle trudnej sytuacji. Jej bohaterka szybko panikuje i nie ma pomysłu na to, jak przeżyć w ekstremalnych warunkach. Jej „stabilizator” stanowi bohater grany przez George’a Clooneya – Matt Kowalsky (polski akcent!). Jest to bardzo doświadczony astronauta, dla którego naprawa teleskopu Hubble’a miała być ostatnią misją. Postać ta wnosi wiele humoru oraz rozluźnia atmosferę wszechobecnego dramatu czy grozy. Gra aktorska Clooneya jest po prostu niesamowita, jego bohater budzi w każdym sympatię ze względu na przyjazne usposobienie oraz niezwykły dystans do rzeczywistości.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje9 lipca 2016, 15:00,

Rozśpiewajmy naszą wieś w Cendrowicach - zespół Cendrowianki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

9 lipca 2016 roku o godz. 15.00 zespół Cendrowianki zaprasza do wzięcia udziału w projekcie pt.: Rozśpiewajmy naszą wieś. Miejsce spotkania: Gimnazjum i OSP w Cendrowicach.

ROZŚPIEWAJMY NASZĄ WIEŚ W CENDROWICACH - ZESPÓŁ CENDROWIANKI

Program imprezy:
- występ zespołu Cendrowianki
- występ młodzieży z Gimnazjum
- występy zespołów: Urzeczeni, Vox Symfonia, Kalwarki, Wólkowianki, Chór Coniew
- prezentacja instrumentów
- wspólne śpiewanie
- zajęcia plastyczne dla dzieci
- wiejski obiad, dania z grilla i wiele innych smakołyków
- zabawa taneczna

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie