Informacje10 marca 2015, 19:00,

Film dokumentalny pt.: Panna Lodzia - obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

10 marca 2015 roku o godz. 19.00 w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na film dokumentalny pt.: Panna Lodzia. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie. Zapraszamy!

…lipiec 1950 rok. Funkcjonariusze UB w regionie radomskim organizują akcje likwidacji zbrojnej grupy dowodzonej przez Stanisława Warchoła “Mściciela”. Wśród zatrzymanych jest ONA – 21 letnia narzeczona “Mściciela” – panna Lodzia… Film dokumentalny zrealizowany w 2014r we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i Społecznych Obywateli Konstancina Scenariusz i reżyseria – Agata Gregorczyk-Janik Zdjęcia i realizacja – Jacek Krajewski Konsultacja historyczna – Marcin Sołtysiak i Krzysztof Busse – Instytut Pamięci Narodowej Muzyka : Ygor Przebindowski oraz z projektu „Panny wyklęte” D.Malejonka Wstęp do filmu poprowadzi jego autorka wraz z gościem specjalnym.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://www.forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=10&t=10947
Informacje8 marca 2015, 14:30,

Awanturka z leśnego podwórka - Bajkowa Niedziela Piaseczno

8 marca 2015 roku o godz. 14.30 i 16.00 odbędzie się Bajkowa Niedziela, podczas której wystąpi Teatr Bajlandia i będzie można obejrzeć spektakl pt.: Awanturka z leśnego podwórka. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Dorośli i dzieci cena biletu 10 zł. Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14:00 w kasie Centrum Kultury. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę w Piasecznie!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Bajka Awanturka z leśnego podwórka rozgrywa się w planie aktora z lalką. Dramaturgia spektaklu opiera się na interakcji z dziećmi, które biorą czynny udział w przygodach leśnych bohaterów. Dzieci nauczą się od zwierzątek, że wzajemna miłość i szacunek jest najważniejszy w życiu. Dowiedzą się, że zgoda pozwoli przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Czy leśna kompania znajdzie sposób na przechytrzenie cwanego lisa? O tym dowiecie się w najnowszej bajce Awanturka z leśnego podwórka...

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1292&start=105