Informacje8 października 2007, 00:00,

Film Bird w Klubie Filmowym Kulturalny Marian Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Klub Filmowy Kulturalny Marian z Piaseczna zaprasza na prezentację filmu Clinta Eastwooda: Bird. Film będzie można obejrzeć jutro, 9 października 2007 roku, o godzinie 20:00 w Ośrodku Kultury, przy ulicy Kościuszki 49. Wpisowe 8 złotych. Informację o filmie otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami). Serdecznie zapraszamy na film Bird, do Ośrodka Kultury w Piasecznie.

Film Bird w Klubie Filmowym Kulturalny Marian

Bird to jedno z najlepszych dokonań artystycznych Clinta Eastwooda. Film opisujący życie i twórczość Charliego "Birda" Parkera - saksofonisty, którego nowatorskie podejście do muzyki i do gry na trąbce zrewolucjonizowało i odmieniło tą dziedzinę sztuki. Parker miał też istotny wpływ na stosunki społeczne poprzez swoje mieszane rasowo małżeństwo z Chan (biała). Dramatycznie kończy się życie Parkera - który mając 34 lata umiera, ponieważ przesadził z narkotykami. Sława, pieniądze i nieustanne trasy koncertowe powodują, że "Bird" traci kontrolę nad przyjmowanymi narkotykami, alkoholem i jedzeniem. Film został starannie zilustrowany muzyką Lennie Niehausa uzupełnioną oryginalnymi kompozycjami solowymi Parkera. Niesamowite, pełne magii i tajemniczych zadymionych sal i niewyraźnych postaci, zdjęcia wzorowane były na starych fortosach jazzmanów z lat 30-tych. Film Bird jest dramatem, ale nie męczy - raczej fascynuje i wciąga. Został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez publiczność jak i przez krytyków. F. Whitaker został nagrodzony za tą rolę w 1988 w Cannes jako najlepszy aktor, a rok później Eastwood dostał Złoty Glob za reżyserię.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje8 października 2007, 00:00,

Wędkarz z powiatu zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W Pardubicach (Czechy) na rzece £aba odbyły się 21 Mistrzostwa Świata Juniorów w Wędkarstwie Spławikowym. W Mistrzostwach wzięło udział 18 reprezentacji narodowych. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Czech, drugie Węgier, a trzecie Polski. Polska reprezentacja narodowa zdobyła brązowy medal. To wielki sukces młodych zawodników, wśród których znalazł się wędkarz z powiatu piaseczyńskiego: Tomek Solka. Gratulujemy sukcesu!

Tomek Solka to były reprezentant, koła PZW nr17 w Piasecznie w kategoriach młodzików i juniorów. Jako wędkarz piaseczyńskiego koła nie miał sobie równych w kategorii młodzików, a następnie juniorów. Obecnie Tomasz reprezentuje PZW Koło nr 6 Warszawa. Powołano go do Reprezentacji Polski i pojawiają się sukcesy: zdobycie brązowego drużynowego medalu Mistrzostw Świata Juniorów w Wędkarstwie Spławikowym i siódmego miejsca indywidualnie. Więcej informacji o Mistrzostwach Świata oraz wywiad z Tomaszem Solka możecie przeczytać w Portalu Wędkarskim Grzegorza, który na naszym prywatnym forum udziela się jako stentonik. Zachęcamy do przeczytania informacji i wywiadu: www.splawik17.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie