Informacje28 maja 2014, 20:24,

Festyn Szkolny w Zespole Szkół nr 3 w Konstancinie-Jeziornie

Zespół Szkół nr 3 w Konstancinie-Jeziornie zaprasza w sobotę 31 maja 2014 roku do wspólnej zabawy. Tego dnia z okazji zbliżającego się święta dzieci przygotowano wiele atrakcji. Znajdziemy wśród nich m.in.: zawody i pokazy sportowe, pchli targ oraz kiermasz fantowy. W programie festynu szkolnego m.in.: zawody, pokazy sportowe i taneczne, pchli targ, kiermasz oraz pokazy straży OSP Jeziorna. Niezwykle emocjonująco zapowiada się też pojedynek nauczycieli, rodziców i uczniów, którzy zmierzą się w meczu korfballa. Nie zabraknie również uczty kulinarnej. Będą: grill, przekąski przygotowane przez pracowników szkolnej stołówki, kawiarenka z ciastami serwowanymi przez rodziców i uczniów oraz stoiska gastronomiczne sponsorów festynu. Organizatorzy zapraszają i gwarantują doskonałą zabawę. Zapraszamy na Festyn Szkolny w Zespole Szkół nr 3 w Konstancinie.

FESTYN SZKOLNY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Informacje28 maja 2014, 20:52,

90 LAT MIEJSCOWOŚCI ZŁOTOKŁOS

W sobotę 31 maja 2014 roku zapraszamy wszystkich na huczne obchody jubileuszu 90-lecia miejscowości Złotokłos. W tym dniu w różnych miejscach Złotokłosu, począwszy od stadionu KS Perła, poprzez plac targowy, teren szkoły i plac przy OSP, dostępne będą liczne atrakcje dla mieszkańców. Organizatorzy przewidzieli m.in. zawody sportowe dla dzieci i młodzieży, pokazy strażackie na terenach przyszkolnych, mecz piłkarski klubu Perła z mieszkańcami, pieszy rajd rodzinny, wystawę zabytkowych samochodów i motocykli, wycieczkę kolejką wąskotorową, a na zakończenie wielką zabawę taneczną „na dechach”.

90 LAT MIEJSCOWOŚCI ZŁOTOKŁOS

Atrakcje trwać będą przez cały dzień. Rozpoczną się o godz. 9.00 na stadionie, gdzie odbędzie się Dzień Sportu. Rozpoczęcie oficjalnych obchodów zaplanowano na godzinę 14.15 na placu przed remizą strażacką. Podczas uroczystości przewidziano wystąpienia, uhonorowanie najstarszych mieszkańców Złotokłosu oraz liczne występy artystyczne. W tym dniu dystrybuowany będzie, wydany specjalnie z okazji 90-lecia Złotokłosu, folder o historii i mieszkańcach Złotokłosu. Prezentuje on barwne opisy najważniejszych miejsc i instytucji działających na terenie miejscowości, a dopełniają go ciekawie ilustrowane mapki oraz informator zawierający spis firm działających na terenie Złotokłosu. Folder opracowany został w całości przez mieszkańców Złotokłosu, a druk sfinansowała gmina Piaseczno. Już po uroczystościach pozostały nakład folderu dostępny będzie w Biurze Promocji i Informacji Gminy Piaseczno oraz u sołtysa.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

90 LAT MIEJSCOWOŚCI ZŁOTOKŁOS

W ramach obchodów 90-lecia Złotokłosu w sobotę 7 czerwca 2014 r. organizowana jest przejażdżka kolejką wąskotorową na trasie Złotokłos - Piaseczno - Złotokłos. Imprezę dofinansowuje gmina Piaseczno. Każdy z uczestników dopłaca 7,50 zł. Zapisy chętnych przyjmują: pani Hanna Wojdak telefonicznie (697 169 609) oraz w bibliotece w godzinach otwarcia, pani Anna Serafin telefonicznie (782 992 192) oraz w świetlicy przy OSP od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 - 18:00, sołtys Złotokłosu telefonicznie (501 762 902) oraz w świetlicy przy OSP w dniach przyjmowania wpłat na podatek 14 i 15 maja w godzinach 13:00 - 17:00 Zapisy przyjmowane będą także w czasie trwania festynu w dniu 31 maja 2014 r. Wiktor G. Lisowicz