Informacje29 sierpnia 2013, 00:00,

FESTYN STRAżACKI W MROKOWIE 2013


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Starosta Piaseczyński, OSP Mroków, Sołtysi i Rady Sołeckie Mrokowa i Jazgarzewszczyzny, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zapraszają na festyn strażacki w Mrokowie. Impreza odbędzie się w niedzielę 1 września 2013 roku o godz. 14.00. Miejsce: plac OSP przy ul. M. Świątkiewicz w Mrokowie. Zaplanowano całodzienne atrakcje, min. występ zespołów Sąsiedzi oraz Mrokowiacy, natomiast wieczorem odbędzie się koncert zespołu FANATIC. Zapraszamy na Festyn Strażacki w Mrokowie.

FESTYN STRAżACKI W MROKOWIE

Program Pikniku Rodzinnego w Mrokowie:
14.00 Otwarcie Loterii Fantowej
16.00 Uroczyste otwarcie pikniku
16-20 Atrakcje na scenie: iluzjonista, występy rodzinne, kabaret Barwy Jesieni, konkurs z nagrodami, występ zespołów Sąsiedzi i Mrokowiacy
20.00 Koncert zespołu FANATIC
21.30 Zabawa taneczna z DJ Maro
24.00 Zakończenie imprezy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje29 sierpnia 2013, 00:00,

L12 - nowa linia komunikacyjna do Złotokłosu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W poniedziałek 2 września 2013 roku do Złotokłosu pojedziemy nową linią, która wprowadzi spore ułatwienia komunikacyjne dla mieszkańców okołopiaseczyńskich miejscowości. Autobusy linii L12 pojadą z przystanku przy Urzędzie Miasta w Piasecznie przez Zalesie Dolne, Zalesinek, Gołków, Głosków, Baszkówkę, Wólkę Pracką do Złotokłosu. Nowa trasa została wydzielona z istniejącej dotąd trasy linii L2, która od września również będzie zmodyfikowana.

L12 - nowa linia komunikacyjna do Złotokłosu

Do tej pory autobus zataczał pętlę, jadąc w obu kierunkach inną trasą. Teraz dwie oddzielne linie, na różnych trasach, połączą Złotokłos z Piasecznem. – Wcześniej mieszkańcy Głoskowa, chcąc dostać się do Złotokłosu, musieli jechać okrężną trasą przez Piaseczno, co znacznie wydłużało ich podróż. Nowe rozwiązanie usprawni tę komunikację, a przede wszystkim skróci czas podróży dzięki bezpośredniemu połączeniu wszystkich miejscowości leżących na trasie autobusu – mówi burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.

Na początek na trasie nowej linii L12 będzie dziesięć kursów. Biorąc pod uwagę, że wszystkie kursy na trasie L2 zostaną utrzymane, możemy mówić o ponad pięćdziesięcioprocentowym wzroście częstotliwości połączeń na tym kierunku. Opłaty za przejazd na obu zmienionych liniach będą takie same i będą wynosić: bilet jednorazowy pełnopłatny - 5 zł, bilet jednorazowy ulgowy (50%) - 2,50 zł, bilet miesięczny pełnopłatny - 90 zł, bilet miesięczny ulgowy (50%) - 45 zł. Komunikacja na obu trasach odbywa się w ramach sytemu wspólnego biletu ZTM.

Szczegółowy rozkład oraz przebieg zmienionych tras obu linii od września będzie dostępny na stronach internetowych ZTM Warszawa: www.ztm.waw.pl
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie