Informacje4 czerwca 2016, 12:00,

Festyn rodzinny w Zespole Szkół nr 3 w Konstancinie-Jeziornie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zespół Szkół nr 3 w Konstancinie-Jeziornie zaprasza w najbliższą sobotę 4 czerwca 2016 roku na "Dzień Otwarty" i festyn rodzinny. Czekają liczne atrakcje dla dużych i małych. Zabawa startuje w samo południe.

FESTYN RODZINNY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Liczne atrakcje

"Na Bielawskiej szkoła zachwycić Cię zdoła" to hasło tegorocznego "Dnia Otwartego" placówki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wielki piknik rodzinny, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. W programie m.in.: występy artystyczne w wykonaniu Zespołu Tańca Nowoczesnego "Sonata" oraz uczniów konstancińskiej Szkoły Muzycznej, pokazy klubu karate IPPON oraz liczne konkurencje sportowe.

Zabawa i nauka

Będą też: stoisko czerpania papieru, aukcja obrazów, wystawa prac wykonanych przez uczniów, zabawa fantowa, "pchli targ", grill, słodka kawiarenka, dmuchany plac zabaw, malowanie buziek i konkursy z nagrodami. Z kolei wolontariusze Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nauczą udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Spotkanie informacyjne

Nad bezpieczeństwem piknikowiczów czuwać będą: strażacy ochotnicy z OSP Jeziorna, policja i straż miejskiej. Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia. Ma być: smacznie, zdrowo, kulturalnie i przyjemnie. W sobotę zaplanowano też spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów rozpoczynających naukę w "zerówce" i klasie pierwszej.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje5 czerwca 2016, 18:00,

Serenada w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

4 i 5 czerwca 2016 roku będzie można obejrzeć spektakl Serenada, w wykonaniu Teatru Albocoś. Miejsce: kino Uciecha w Górze Kalwarii. Serenada to lekka, frywolna komedia, której bohaterami są zwierzęta. Perypetie kur, koguta i lisa stają się pretekstem do opowiedzenia o stereotypach dotyczących relacji damsko-męskich, damsko-damskich i męsko-męskich.

Serenada w Górze Kalwarii

Reżyser Grzegorz Emanuel zdecydował się na zestawienie dwóch interpretacji w ramach jednego spektaklu, z różnymi obsadami, kostiumami i scenografią. – Widziałem już takie teatralne eksperymenty w zawodowym teatrze. Pomyślałem, że może to być dla widza ciekawe i chyba się nie pomyliłem. Co prawda przy powtórce dowcipy są już spalone (druga obsada ma trudniej), ale bawi widza zmiana interpretacji i podglądanie reżysersko-aktorskiego warsztatu – tłumaczy.

Reakcje publiczności podczas premiery potwierdzają, że eksperyment się udał, choć przysporzył on niemało trudności aktorom. Iwona Dmochowska przyznaje, że największym wyzwaniem było zagranie postaci Koguta i Lisa na zupełnie różne sposoby, a przy tym sprostanie wysokim wymaganiom reżysera. Dla Aleksandry Puacz-Markowskiej szczególnie wiele pracy wymagało przygotowanie roli Blondi. – Musiałam specjalnie modulować swój dość ostry i donośny głos, nauczyć się mówić z francuskim akcentem, być bardziej miękką, delikatną i uwodzicielską – mówi.

Wszystkie postaci w „Serenadzie” są wyraziste i konsekwentnie poprowadzone przez aktorów. W swojej nowej sztuce Albocoś daje popis pomysłowości i profesjonalizmu, igra z przyzwyczajeniami widza, a przy tym zdaje się doskonale bawić na scenie. To naprawdę warto zobaczyć.

Agata Korczak

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie