Informacje13 czerwca 2007, 00:00,

Festyn Przystanek Piaseczno - Skwer Kisiela w Piasecznie

Ruch Społeczny Polska Jest Kobietą zaprasza na festyn: Przystanek Piaseczno, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 17 czerwca 2007 roku, w godzinach od 12:00 do 18:00. Zapraszamy na Skwer Kisiela przed Urzędem Gminy w Piasecznie. Patronat honorowy nad Festynem objęło Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej w Piasecznie.

Podczas Festynu Przystanek Piaseczno przewidziano wiele atrakcji: dla dzieci (szczudlarz, zabawy i wiele konkursów), dla kobiet (przydatne informacje, ciekawe książki, rękodzieła artystyczne), dla chłopaków małych i dużych (harleye i stare pojazdy), dla wszystkich (grill, muzyka). Jedną z atrakcji Festynu Przystanek Piaseczno, będzie prezentacja Czarnej księgi kobiet pod redakcją Christine Ockrent. Spotkanie na temat książki poprowadzi Katarzyna Bartkiewicz (tłumaczka).

Festyn Przystanek Piaseczno - Skwer Kisiela w Piasecznie

Uczestnicy Festynu Przystanek Piaseczno to: Stowarzyszenie Nasz Bocian (stowarzyszenie na rzecz leczenia niepłodności i wspierania adopcji), OPTA (organizacja pozarządowa z programem aktywizacji kobiet Od Nowa), Stowarzyszenie Oldtimer (harleye i stare pojazdy), Tomasz Skrzeliński (kolekcja pojazdów zabytkowych), Niepubliczna Placówka Oświatowo Dydaktyczna specjalizująca się terapii sensorycznej dla dzieci, Pracownie Ceramiki Artystycznej i Biżuterii, oraz wielu innych uczestników, których na pewno poznacie, jeżeli pojawicie się na Festynie Przystanek Piaseczno (Skwer Kisiela).

Gośćmi Festynu będzie: Wójt Roku 2006 Maria Jolanta Batycka - Wąsik, Sołtys Roku 2006 Honorata Kalicińska, oraz Manuela Gretkowska (polska pisarka, scenarzystka filmowa, felietonistka i działaczka społeczna, założycielka polskiej Partii Kobiet www.polskajestkobieta.org. Zapraszamy w niedzielę na Skwer Kisiela na Festyn Przystanek Piaseczno! Informacje pochodzą z plakatu reklamującego Festyn, który zobaczyłem przechodząc dziś przez bazarek w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje13 czerwca 2007, 00:00,

Wystawa malarstwa i rysunku uczniów Pracowni Artystycznej z Zalesia Górnego w MGOK Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku, uczniów Pracowni Artystycznej z Zalesia Górnego. Wernisaż wystawy artystycznej odbędzie się we wtorek 19 czerwca 2007 roku, o godzinie 19:00 w siedzibie Ośrodka Kultury w Piasecznie przy ulicy Kościuszki 49. Serdecznie zapraszamy!

W wystawie malarstwa i rysunku udział biorą: Katarzyna Stańska, Kamil Marchlewski, Patrycja Wojciechowska, Anna £atyńska, Aleksandra Matulczyk, Aleksandra Gasper, Radek Nowik, Julia żyła, Anna Szolc, Maria Szolc, Karolina Jasińska, Alicja Jasińska, Agnieszka Smus, Katarzyna Kawęcka.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno