Informacje30 maja 2008, 00:00,

Festyn Gmina Lesznowola Dzieciom na DZIEń DZIECKA

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola www.gok-lesznowola.pl zaprasza na Festyn Gmina Lesznowola Dzieciom, który odbędzie się 1 czerwca 2008 roku w godzinach15:00-19:00, z okazji Dnia Dziecka. Miejsce festynu: Stara Iwiczna (ul. Słoneczna 6). Podczas festynu, nastąpi otwarcie nowego terenu rekreacyjno-sportowego. Wszystkie dzieci zapraszamy do wspólnej zabawy. Serdecznie zapraszamy na X Festyn Gmina Lesznowola Dzieciom.

DZIEń DZIECKA X FESTYN GMINA LESZNOWOLA DZIECIOM

Organizatorzy na Festyn Gmina Lesznowola Dzieciom, przygotowali wiele atrakcji m.in.: Bliźniaczki z Jednej Paczki, występ teatrzyku Gagatki Beatki Ojcowie i Matki, pokazy walk rycerzy, występy dzieci. Oprócz tego, zaplanowane zostały dodatkowe atrakcje: stacja naukowa, będzie zamek do skakania, ścianka wspinaczkowa i prom kosmiczny, dzieci będą mogły pomalować swoje buzie, catering zapewni Ceregiela, będą również stoiska z zabawkami i słodyczami, zobaczycie pokaz pierwszej pomocy, oraz będzie można skorzystać z bezpłatnych badań. Przyjdź na Festyn do Starej Iwicznej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje27 maja 2008, 00:00,

Dorota Gellner spotkanie w Bibliotece Publicznej Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza serdecznie na spotkanie z DOROT¡ GELLNER. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 30 maja 2008 roku, o godzinie 10:00 w Filii Biblioteki w Zalesiu Górnym (ul. Wiekowej Sosny 4), natomiast o godzinie 12:00 w Filii Biblioteki w Jagarzewie (ul. Główna 29). W trakcie spotkań z Dorotą Gellner, Biblioteka organizuje kiermasz książek. Informację o spotkaniu, otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury (współpracują z nami).

DOROTA GELLNER

Dorota Gellner to bardzo popularna poetka, czasem pisząca także krótką prozę, od debiutu (Mysia wyprawa, 1985) opublikowała blisko pięćdziesiąt książeczek dla najmłodszych. Jej wiersze są tradycyjne, melodyjne - z wielu powstały piosenki. Autorka wielu książek dla dzieci, programów telewizyjnych (Tęczowa bajeczka), słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych, no i oczywiście tekstów piosenek - a jest ich więcej niż sto: "Zuzia - lalka nieduża", "Zając malowany", czy "Duszki, duszki". W 1999 roku została laureatką dorocznej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Jej piosenki śpiewa już kolejne pokolenie przedszkolaków. Wraz z Wandą Chotomską, Danutą Wawiłow, Natalią Usenko należy do najwybitniejszych poetek piszących dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Dorotą Gellner w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno