Informacje13 maja 2013, 00:00,

Festiwal Tańca Tańczyć Każdy Może w Baniosze

Przedszkole Różowy Baranek oraz Zespół Szkół w Baniosze zapraszają na I Festiwal Tańca pt.: Tańczyć Każdy Może, który jest dla przedszkolaków gminy Góra Kalwaria. Festiwal tańca odbędzie się 15 maja 2013 roku o godz. 14.00 w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Baniosze. W festiwalu weźmie udział 7 zespołów tanecznych, które będą reprezentować: Przedszkole Samorządowe nr 1 w Górze Kalwarii, Przedszkole Samorządowe w Wilczynku, Przedszkole przy ZS-P w Kątach, Szkołę Podstawową w Czersku, Szkołę Podstawową w Baniosze, Niepubliczne Przedszkole Różowy Baranek. Zapraszamy na Festiwal Tańca.

FESTIWAL TAńCA TAńCZYć KAżDY MOżE W BANIOSZE

Harmonogram Festiwal Tańca w Baniosze:

13.30 Przyjęcie zespołów tanecznych i ich opiekunów
14.00 Rozpoczęcie Festiwalu Tańca
14.05 Powitanie Gości, przedstawienie komisji sędziowskiej
14.10 Rozpoczęcie zmagań festiwalowych
15.10 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
15.30 Zakończenie Festiwalu.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje13 maja 2013, 00:00,

W£OSKIE SZPILKI - Dyskusyjny Klub Książki

Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich do udziały w Dyskusyjnym Klubie Książki, który odbędzie się 16 maja 2013 roku, o godzinie 18:00. Tematem spotkania będzie książka Magdaleny Tulli pt.: W£OSKIE SZPILKI. Spotkanie odbędzie się w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie. Zapraszamy na Dyskusyjny Klub Książki.

W£OSKIE SZPILKI - Dyskusyjny Klub Książki

"Włoskie szpilki" to zbiór siedmiu krótkich opowiadań rozgrywających się w powojennej Polsce, w których czytelnik poznaje polsko-włoską rodzinę autorki. Matka pisarki ocalała z Auschwitz, ojciec był Włochem. Magdalena Tulli przejmująco opowiada o polskiej traumie, która do dzisiaj na nas ciąży. Zdaniem Justyny Sobolewskiej wiele rodzin może odnaleźć w tym portrecie swoją historię: milczenie i chłód rodziców, urazy, ukrytą agresję. Literacko doskonała proza Tulli to labirynt niewyczerpanych znaczeń. Marek Zaleski Odważna, wspaniała autorka. Martin Pollack Zdumiewające, piękne, mocne. Stawia pod znakiem zapytania konwencjonalne gatunki literackie. William S. Merwin

DYSKUSYJNY KLUB KSI¡żKI W KONSTANCINIE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna