Informacje17 lipca 2016, 15:00,

Festiwal Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń Konstancin-Jeziorna 2016

W najbliższy weekend 16 i 17 lipca 2016 roku w konstancińskim Parku Zdrojowym będzie magicznie i bajecznie, a to za sprawą Festiwalu Sztuki Opowiadania "Tężnia Marzeń 2016". W programie tegorocznej edycji imprezy znalazły się m.in.: warsztaty i spotkania z niezwykłymi opowiadaczami. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy na Festiwal Tężnia Marzeń.

9363-festiwal-sztuki-opowiadania-teznia-marzen-2016

Festiwal Sztuki Opowiadania "Tężnia Marzeń" organizowany jest w Konstancinie-Jeziornie od 2005 roku. Mimo upływu lat impreza wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem. A to za sprawą organizatorów - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie oraz Towarzystwa Muzycznego im. Kazimierza Wiłkomirskiego, którzy zawsze dbają o liczne atrakcje dla uczestników wydarzenia. - Naszym celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości: miłości, przyjaźni i sprawiedliwości - wyjaśnia Michał Malinowski, dyrektor MBBiO w Czarnowie. – Pomagają także w rozwijaniu zdolności komunikacyjnych i wzmacnianiu więzi międzyludzkich.

Festiwal startuje w najbliższą sobotę (16 lipca) o godz. 20.30. Na początek "Noc opowieści", na którą zapraszamy do konstancińskiej tężni solankowej. Natomiast w niedzielę (17 lipca) od godz.15.00 do 18.00 na wszystkich czeka wiele bajkowych atrakcji w ramach "Podwórka wyobraźni" (plac obok tężni). W tym roku organizatorzy będą "czarować" z udziałem senegalskiego artysty Amadou Fola, niezwykłego bajarza Mateusza Świstaka, Michała Malinowskiego oraz innych opowiadaczy. Wstęp bezpłatny.

Festiwal odbywa się przy współpracy z "Uzdrowiskiem Konstancin-Zdrój" i "EVA Park", a jego organizacja została dofinansowana ze środków gminy Konstancin-Jeziorna.

Informacje20 lipca 2016, 09:00,

Wakacje + Książka = Góra Kalwaria + Dobra Zabawa Konkurs Fotograficzny

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii zaprasza do udziału w II edycji konkursu fotograficznego pt.: Wakacje + Książka = Góra Kalwaria + Dobra Zabawa. Tematyka zdjęć: spędzanie wolnego czasu z książką na tle gminy Góra Kalwaria.

WAKACJE + KSIĄŻKA = GÓRA KALWARIA + DOBRA ZABAWA KONKURS FOTOGRAFICZNY

Celem Konkursu jest popularyzacja CZYTELNICTWA oraz promocja Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Prace konkursowe można nadsyłać do 31 sierpnia 2016 r. (do północy) i wypełnione oraz podpisane oświadczenie (skan) lub dostarczyć podpisane oświadczenie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Górze Kalwarii (w godzinach otwarcia placówki). Prace konkursowe należy zgłaszać mailowo, na adres: bibliotekagkwakacje@poczta.fm, z dołączonym tytułem i nazwa/ opis miejsca/ krajobrazu gminy Góra Kalwaria oraz swoimi danymi osobowymi: imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, kontakt: telefon (w przypadku osób nieletnich telefon kontaktowy do rodziców/opiekunów prawnych).

DOKUMENTY:
Regulamin Konkursu Fotograficznego 2016