Informacje17 lipca 2016, 15:00,

Festiwal Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń Konstancin-Jeziorna 2016

W najbliższy weekend 16 i 17 lipca 2016 roku w konstancińskim Parku Zdrojowym będzie magicznie i bajecznie, a to za sprawą Festiwalu Sztuki Opowiadania "Tężnia Marzeń 2016". W programie tegorocznej edycji imprezy znalazły się m.in.: warsztaty i spotkania z niezwykłymi opowiadaczami. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy na Festiwal Tężnia Marzeń.

9363-festiwal-sztuki-opowiadania-teznia-marzen-2016

Festiwal Sztuki Opowiadania "Tężnia Marzeń" organizowany jest w Konstancinie-Jeziornie od 2005 roku. Mimo upływu lat impreza wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem. A to za sprawą organizatorów - Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie oraz Towarzystwa Muzycznego im. Kazimierza Wiłkomirskiego, którzy zawsze dbają o liczne atrakcje dla uczestników wydarzenia. - Naszym celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości: miłości, przyjaźni i sprawiedliwości - wyjaśnia Michał Malinowski, dyrektor MBBiO w Czarnowie. – Pomagają także w rozwijaniu zdolności komunikacyjnych i wzmacnianiu więzi międzyludzkich.

Festiwal startuje w najbliższą sobotę (16 lipca) o godz. 20.30. Na początek "Noc opowieści", na którą zapraszamy do konstancińskiej tężni solankowej. Natomiast w niedzielę (17 lipca) od godz.15.00 do 18.00 na wszystkich czeka wiele bajkowych atrakcji w ramach "Podwórka wyobraźni" (plac obok tężni). W tym roku organizatorzy będą "czarować" z udziałem senegalskiego artysty Amadou Fola, niezwykłego bajarza Mateusza Świstaka, Michała Malinowskiego oraz innych opowiadaczy. Wstęp bezpłatny.

Festiwal odbywa się przy współpracy z "Uzdrowiskiem Konstancin-Zdrój" i "EVA Park", a jego organizacja została dofinansowana ze środków gminy Konstancin-Jeziorna.

Informacje19 lipca 2016, 08:00,

Zamknięcie ul. Słonecznej w Piskórce

Z powodu remontu nawierzchni od 19 lipca (od godz. 8.00), do 30 lipca 2016 r. (do godz. 15.00), wyłączona będzie z ruchu droga nr 2834W w Piskórce (ul. Słoneczna) na odcinku od skrzyżowania w stronę Krupiej Wólki. Objazd przez Jaroszową Wolę w stronę Uwielin. Za utrudnienia przepraszamy.

ZAMKNIĘCIE UL. SŁONECZNEJ W PISKÓRCE

Wojciech Zmysłowski - Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego