Informacje3 września 2016, 13:13,

Festiwal Piosenki Dołującej 2016

3 września 2016 roku w imieniu organizatorów zapraszamy na niecodzienne wydarzenie Festiwal Piosenki Dołującej, który odbędzie się na Zimnych Dołach w Lasach Chojnowskich przy trakcie wareckim, nieopodal Zalesia Górnego.

FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ 2016

Korzystając z niezwykłych walorów przyrodniczych i prowokującej nazwy Zimne Doły organizatorzy realizują wydarzenie kulturalne w formie konkursu piosenki z towarzyszącymi recitalami gwiazd. Festiwal to konkurs piosenki nawiązującej do przypisywanego Polakom malkontenctwa i wszechobecnego narzekania na Świat Wokół Nas. Artyści w konkursie mogą zaprezentować się w kilku kategoriach, z których szczególnie ceniona jest piosenka autorska, ale pożądane są również wariacje na temat znanych, optymistycznych zdawałoby się piosenek. Hitem był znany toast „Sto lat” wykonany w tonacji molowej przez zespół „Tercja zmniejszona”. Utwory konkursowe wykonywane są w języku polskim.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

- Przez formę tego wydarzenia pokazujemy, że dysponujemy potencjałem twórczym i niezmierzonymi pokładami humoru połączonego z dystansem do siebie samych. Staramy się także spopularyzować piękne miejsce, położone w zadbanym i przygotowanym dla ludzi szukających leśnych klimatów terenie - tłumaczy inicjatorka festiwalu Ewa Kozłowska. Twarzą festiwalu i prowadzącym każdą edycję jest Andrzej Poniedzielski. Udział w festiwalu biorą znani artyści reprezentujący główny nurt ponurego doła i różne środowiska muzyczne. Do tej pory udział w konkursie brali Ania Sarosiak, Piotr Paweł Kowalicki, Piotr Dąbrówka Mariusz „Ozio” Orzechowski, zespoły Tercja Zmniejszona, Piąty Dzień, Niebieski Klucz, Borońka i wielu innych ciekawych artystów. Z recitalami wystąpili Mirosław Czyżykiewicz, Mariusz Lubomski, Parasol Poetica.

FESTIWAL PIOSENKI DOŁUJĄCEJ 2016

Program Festiwalu Piosenki Dołującej 2016:
godz. 13.13 - przesłuchania konkursowe
godz. 18.13 - recital Andrzeja Garczarka
godz. 19.13 - koncert laureatów
godz. 20.13 - koncert Kuby Sienkiewicza
godz. 21.00 - spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim
godz. 21.30 - koncert Transgrajpolu.

Informacje3 września 2016, 15:00,

PIKNIK BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

3 września 2016 roku w godz. 15-18 odbędzie się piknik BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY. Miejsce: Park Zdrojowy przy Hugonówce, Konstancin-Jeziorna. W programie rodzinnego pikniku m.in. miasteczko ruchu drogowego, zabawy i konkursy, egzamin na kartę rowerową, pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, symulator dachowania, znakowanie rowerów, prezentacja policyjnych radiowozów, pokaz obrony przed atakiem psa, wystawa dokumentów i pamiątek z okazji 25-lecia Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie.

PIKNIK BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY