Informacje18 kwietnia 2012, 00:00,

Festiwal Piosenki Angielskiej - Piaseczno 2012

Szkoła Językowa SPOT oraz Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zapraszają na Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej, który odbędzie się 23 kwietnia 2012 roku o godzinie 10:00 w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Już po raz siódmy na deskach Centrum Kultury zaprezentuje się utalentowana, czerpiąca radość ze śpiewu młodzież, która rywalizować będzie między sobą w ramach Festiwalu Piosenki Angielskiej.

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ - PIASECZNO 2012

Festiwal Piosenki Angielskiej będzie przebiegał w 2 etapach. Pierwszy etap przeprowadzony zostanie w poszczególnych szkołach naszego powiatu. Finał festiwalu, który odbędzie się w Centrum Kultury 23 kwietnia 2012 roku, wyłoni zwycięzców. Zapraszamy już od godz. 10.00 do domu kultury, gdzie można będzie usłyszeć melodie zarówno znanych przebojów jak i bardziej kameralnych utworów, oczywiście śpiewanych w języku angielskim. Jury oceniając poszczególne występy brać będzie pod uwagę nie tylko poprawną wymowę i akcent, ale również artystyczne wrażenia.

Celem imprezy jest propagowanie nauki języka angielskiego i zwiększenie motywacji do nauki wśród uczniów, zachęcanie ich do doskonalenia kompetencji językowych poprzez zabawę muzyczną, a także rozwijanie zainteresowań oraz zdolności językowych i muzycznych młodych ludzi. Patronat nad imprezą objął burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, Starosta Piaseczyński Jan Dąbek oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Gośćmi specjalnymi festiwalu będą pracownicy Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje18 kwietnia 2012, 00:00,

KIM JESTEM? - wystawa portretów M. Sobieraj

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola oraz Galeria Pasaż serdecznie zapraszają na wystawę portretów: KIM JESTEM? autorstwa Małgorzaty Sobieraj. Wernisaż wystawy odbędzie się 20 kwietnia 2012 roku o godz. 18.00. Miejsce: Galeria PASAż, świetlica GOK przy ul. Topolowej 2 w Mysiadle. Odbędzie się również koncert wernisażowy w wykonaniu Tomasza Winiarskiego. Wstęp wolny. Wystawa trwać będzie przez miesiąc od daty wernisażu. Zapraszam!

KIM JESTEM? WYSTAWA PORTRETÓW MA£GORZATY SOBIERAJ

Małgorzata Sobieraj o sobie: Rysowanie i malowanie było zawsze moją wielką pasją. Dzięki portretom odkrywam tajemnicę o drugim człowieku. Malowanie portretów jest dla mnie pasjonującym poszukiwaniem prawdy o ludziach. Widzę w nich urodę i niezwykłość. Malowanie to moja wielka przygoda życia. Umożliwia mi realizację marzeń i oderwanie się od codzienności. Pozwala mi zaprzyjaźnić się z ludźmi i ze sobą. Rysuję i maluję, stosując różne techniki. Robię kolaże i obrazy patchworkowe. Szyję makaty. Ukończyłam polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, ale zawód i pasja świetnie się uzupełniają.

KIM JESTEM? WYSTAWA PORTRETÓW MA£GORZATY SOBIERAJ

Wzięłam udział w następujących wystawach: Wystawa powarsztatowa "Secesja w rysunku" - Oranżeria Muzeum Pałacu w Wilanowie - grudzień 2011, Wystawa poplenerowa w Holendrach - sierpień 2011, "Najmniejsza Galeria Świata" - wystawa indywidualna w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Warszawie- maj 2011, "Kreska i plama" - wystawa zbiorowa w Natolińskim Ośrodku Kultury w Warszawie - kwiecień 2011, "Twarze" - indywidualna wystawa w Zespole Szkół nr I w Wieluniu - listopad 2010, "Kobiety malują kobiety" - ("Wędrujący salon artystyczny Elżbiety Pasteckiej") w £ochowie - marzec 2010, "Uczniowie Izabelli Bigelmajer" - w Galerii Kadr w Warszawie - marzec 2010. Zapraszam do obejrzenia mojej strony internetowej pod adresem: www.msobieraj.netgaleria.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola