Informacje17 sierpnia 2012, 00:00,

Festiwal Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym 2012


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Już po raz piąty spotkamy się na festiwalu Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym. Atrakcją tegorocznego festiwalu będzie otworzenie ogrodu i pracowni prof. Adama Myjaka - rzeźbiarza i rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Interesującym punktem programu będzie spotkanie polsko-węgierskie w ogrodzie przy ul. Dębowej 3, na posesji, gdzie w czasie okupacji mieszkali oficerowie węgierscy, w pobliżu domu gdzie w 1944 r. prowadzono rozmowy generałów węgierskich z dowództwem AK dotyczące pomocy Powstańcom.

FESTIWAL OTWARTE OGRODY W ZALESIU DOLNYM

Zapraszamy na wystawę, węgierską muzykę i inne atrakcje - także kulinarne, przygotowane we współpracy z Ambasadą Węgier w Polsce. W ogrodzie tym będziecie mogli państwo podziwiać rzeźby Franciszka Masiaka, a także obejrzeć I część kultowego filmu Eroika Andrzeja Munka (1957), którego akcja dzieje się na terenie Zalesia Dolnego. Na życzenie mieszkańców odbędzie się ponowny pokaz 4 archiwalnych filmów z lat 1943 i 1944 nakręconych w Zalesiu Dolnym. Są to absolutnie unikatowe dokumenty na skalę światową – okupacyjne filmy nakręcone poza machiną propagandową II Rzeszy pokazują Zalesie Dolne jako bezpieczne schronienie. Filmy są znakomitej jakości, a film z 1944 r. jest kolorowy.

WSPOMNIENIA Z UBIEG£EGO ROKU

W niedzielę zapraszamy na przygodę z fotografią w plenerze i na wystawie. a najmłodszych do teatrzyku Gagatki Beatki. Po południu w jednym z najpiękniejszych ogrodów w Zalesiu będziemy mogli obejrzeć obrazy J. Nowosielskiego i posłuchać muzyki poważnej w wykonaniu Macieja Piszka. Jeśli chcecie Państwo poznać niezwykłą atmosferę miejsc, które ocaliły najlepsze tradycje, jeśli chcecie spotkać interesujących, pełnych pasji ludzi, zapraszamy do otwartych specjalnie dla Państwa zalesiańskich ogrodów.

FESTIWAL OTWARTE OGRODY W ZALESIU DOLNYM

Festiwal Otwarte Ogrody program:

SOBOTA 25 SIERPNIA
OGRÓD Z HISTORI¡ W TLE - willa Jastrzębiec ul. Dębowa 3 (od al. Kasztanów) godz. 13.00 - 15.30 Oficjalne otwarcie festiwalu. Wystawa rzeźby Franciszka Masiaka i promocja publikacji TPZD. Spotkanie polsko-węgierskie. Zapraszamy na wystawę, węgierską muzykę i inne atrakcje – także kulinarne, przygotowane we współpracy z Ambasadą Węgier w Polsce.
OGRÓD SZTUKI ul. Czeremchowa 8 godz. 15.30 - 17.00 Ogród i pracownia rzeźby prof. Adama Myjaka.
OGRÓD FILMOWY - willa „Jastrzębiec” ul. Dębowa 3 godz. 17. 00 - 19.00 II cześć koncertu muzyków z Węgier. Prezentacja fragmentu kultowego filmu „Eroika” Andrzeja Munka (1957) i unikalnych archiwalnych filmów z lat 1943 i 1944 nakręconych w Zalesiu Dolnym.

WILLA JASTRZęBIEC

NIEDZIELA 26 SIERPNIA
Wycieczka fotograficzna godz. 10.00 – 12.00 Spacer fotograficzny po Zalesiu Dolnym. O architekturze Zalesia i ciekawym detalu opowiedzą: Mira Walczykowska - historyk sztuki i Andrzej Olędzki - artysta plastyk. Zbiórka przed stacyjką kolejki wąskotorowej o 9.50.
OGRÓD FOTOGRAFICZNY ul. Jałowcowa 6 godz. 12.00 - 14.30 Wystawa fotograficzna „Mój przyjacielu” Wiktora Nowotki. Wystawa „Transparentny transfer rzeczy”- Wiktora Nowotki i Jerzego Olka godz. 13.00 Teatr Gagatki Beatki – Ojcowie i Matki
OGRÓD DLA PRZYJACIÓ£ – ARTYSTÓW al. Kalin 26 godz. 15.30 - 17.30 Wystawa obrazów artysty-malarza Jerzego Nowosielskiego – dziekana Wydziału Renowacji i Konserwacji dzieł sztuki warszawskiej ASP. Koncert fortepianowy muzyki klasycznej w wykonaniu Macieja Piszka.

Współorganizatorzy: Gagatki Beatki, Centrum Kultury w Piasecznie
Partnerami festiwalu są: Weranda, Country, Instytut Węgierski w Warszawie, Salve
Patronaty Honorowe: Marszałek Woj. Mazowieckiego, Przewodniczący Sejmiku Woj. Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, Starosta Powiatu Piaseczyńskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.
Patron specjalny Ambasada Węgier w Polsce.
Festiwal został dofinansowany ze środków Gminy Piaseczno.
autor/źródło: Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego

Napisz komentarz

Informacje11 sierpnia 2012, 00:00,

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Radzymin i koncert Sami Swoi na Akcji Rynek Godzina 15.00


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców 12 sierpnia 2012 roku, na cykliczną inicjatywę: AKCJA RYNEK GODZINA 15.00. Podczas najbliższej akcji, wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Radzymin, a po niej odbędzie się koncert Sami Swoi. Miejsce: Plac Piłsudskiego (Rynek) w Piasecznie. Zapraszam w imieniu organizatorów!

Akcja RYNEK GODZINA 15.00 w Piasecznie

Akcja RYNEK GODZINA 15.00 w Piasecznie:

15.00 - Piaseczyńska Letnia Kapeliada - Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Radzymin; dyrygent - Zbigniew Kuś. Prowadzenie - Małgorzata Chmielewska.
16.00 - Koncert Sami Swoi – wystąpią zespoły Kłosowianki ze Złotokłosu i Leśne Echo z Chojnowa


Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Radzymin powstała w 2009 roku. Obecnie w trzech grupach pracuje 25 osób, uczniów miejscowych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Orkiestrę prowadzi znakomity kapelmistrz i menadżer kultury Zbigniew Kuś. Pomimo krótkiego stażu, orkiestra dala już ponad 70 koncertów, wzięła udział w międzynarodowej Gali Orkiestr w Milówce. Zespół współpracuje z grupą taneczną „Fanaberia” i chórem ZS w Słupinie.

Kłosowianki ze Złotokłosu

Zespół Kłosowianki ze Złotokłosu to zespół śpiewaczy powstał przy kole Gospodyń Wiejskich w Złotokłosie około roku 1990. Kierownikiem jest Kazimiera Lis. Zespół uczestniczy w Krajowym Przeglądzie Zespołów i Kapel Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w konkursach śpiewaczych. Występują w różnych uroczystościach w gminie i powiecie. W ich repertuarze znajdują się piosenki ludowe, okolicznościowe i małe formy teatralne.

Leśne Echo z Chojnowa

Zespół kabaretowo-wokalny Leśne Echo z Chojnowa to zespół w swoim repertuarze wykorzystuje własne teksty do znanych melodii, bądź skomponowanych samodzielnie. Bierze udział w wielu przeglądach zespołów ludowych oraz festiwalach zespołów śpiewaczych, kabaretów, chórów seniorów. Występuje podczas okolicznościowych uroczystości gminnych i powiatowych.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie