Informacje6 września 2015, 08:00,

Festiwal Otwarte Ogrody Konstancin-Jeziorna 2015


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zwiedzanie zabytkowych willi, spotkania z artystami, wystawy, wycieczki, spektakle, koncerty i liczne warsztaty artystyczne to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody. Zapraszamy do Konstancina-Jeziorny już 5 i 6 września 2015 roku. Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny do swoich ogrodów zapraszają już po raz ósmy. Na wszystkich, którzy 5 i 6 września odwiedzą naszą gminę czeka mnóstwo atrakcji, m.in. liczne koncerty, wystawy, a także spotkania z malarzami, artystami i pisarzami. Organizatorzy Festiwalu Otwarte Ogrody - gmina Konstancin-Jeziorna, Klub Inicjatyw Obywatelskich, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński Dom Kultury - zadbali, by każdy znalazł coś dla siebie.

Festiwal Otwarte Ogrody Konstancin-Jeziorna 2015

Dla każdego coś ciekawego. I tak na przykład 5 września warto wybrać się do Willi AVE na wystawę fotografii „Konstancin i reszta świata” autorstwa Adama i Andrzeja Krzyżanowskich, z kolei w Willi La Fleur zobaczymy obrazy i rysunki Maurycego Mędrzyckiego. Do Cieciszewa zapraszamy natomiast na miodobranie. W „Tęczowej Pasiece” m.in. poznamy pracę pszczelarza i spróbujemy pysznych miodów. Festiwal Otwarte Ogrody jest doskonałą okazją do prezentacji artystycznych i kulturalnych osiągnięć wybitnych i kreatywnych mieszkańców gminy, a tych - o czym świadczy bogaty program imprezy - nie brakuje. Amatorzy fotografii będą mogli doskonalić swój warsztat pod okiem profesjonalisty Tomasza Myśluka. Do swoich galerii i na warsztaty zapraszają liczni artyści - m.in. Anna Buczkowska, a pisarze na spotkania autorskie, np. Józef Hertel. 6 września dużo będzie się działo w Pałacu w Oborach. W godz. 12-16 przygotowano m.in.: kiermasz rękodzieła artystycznego, spacer po pałacu oraz pokaz zaganiania kóz przez psy pasterskie. Tradycyjnie w festiwalowy weekend zapraszamy na wycieczkę po Konstancinie-Jeziornie, podczas której przewodnik oprowadzi nas szlakiem zabytkowych willi oraz przybliży historię ich mieszkańców.

Warto też zajrzeć do Willi „Świt”, czyli domu Stefana Żeromskiego. Ponadto swoje drzwi i ogrody dla zwiedzających otworzą: Chata Wuja Toma, Willa Moja i Hugonówka. Dwudniową imprezę oraz Letni Sezon Muzyczny zakończy gala operowo-musicalowa. Na scenie konstancińskiego amfiteatru wystąpi orkiestra La Strada pod dyrekcją Radosława Labahua. Wstęp na wszystkie spotkania, wystawy i koncerty jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Odwiedzaj ogrody i zgarniaj nagrody. Warto pamiętać, że przez dwa dni w Parku Zdrojowym czynny będzie punkt informacyjny festiwalu. Znajdziemy w nim wszelkie niezbędne informacje na temat planowanych wydarzeń. W tym roku dodatkowo na festiwalowiczów, którzy odwiedza najwięcej ogrodów czekają nagrody: książki, talony na kolacje i gadżety promocyjne. Tegoroczna edycja Otwartych Ogrodów odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Dziedzictwo utracone”. Festiwal odbywa się pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Patronat honorowy: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Piaseczyński i Przewodniczący Rady Powiatu Piaseczyńskiego. Sponsorzy: Borodesign, TMPiZK, Gruba Ryba, Pałac w Oborach, Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Piekarnia - Leszek Jaskulski, Park Cafe & Rest. Patronat medialny: TVP Warszawa, Kurier Południowy, Teraz Konstancin, Teraz Wilanów, mysleinaczej.pl, Puls Konstancina

Do pobrania: folder informacyjny Festiwalu Otwarte Ogrody 2015 (.pdf)

Przeczytaj też: Sprawdź co Centrum Kultury przygotowało na Zakończenie Lata

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Martin, 16 lipca 2019
powiązane http://www.powiat-piaseczynski.info/konstancin-jeziorna/58-wydarzenia/8152-akcja-reaktywacja-fotografujemy-analogowo
Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=1760&start=15
Informacje5 września 2015, 19:00,

Drużyna z Piaseczna w premierowym odcinku dziesiątej serii Postaw na Milion


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Już w najbliższą sobotę rusza dziesiąta edycja teleturnieju „Postaw na milion”! Łukasz Nowicki znów zada wiele trudnych pytań graczom z całej Polski, którzy walczyć będą o milion złotych – główną wygraną tego popularnego programu! Dotąd, w polskiej edycji teleturnieju „Postaw na milion”, uczestnicy wygrali już łącznie 2 725 000zł! Aktor Łukasz Nowicki, który od początku jest gospodarzem tego programu, z wielką przyjemnością rozdaje graczom pieniądze. Gdy widzę radość ludzi, którzy wygrywają w programie i dzięki temu mogą spełnić swoje marzenia, cieszę się, że prowadzę „Postaw na milion” - mówi Nowicki.

Postaw na Milion

W pierwszym odcinku nowej serii udział wezmą przyszli szwagrowie Marek Felskowski i Łukasz Pachelski z podwarszawskiego Piaseczna oraz Leszek Lipski z córką Aleksandrą. Pan Leszek i Ola pochodzą z Wrocławia i oboje interesują się militariami. Pan Leszek jest elektrykiem, a Ola studiuje biotechnologię. Czy ich wiedza okaże się być wystarczająca, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania i zgarnąć milion złotych? Tego dowiemy się już 5 września o godzinie 19:05 na antenie TVP 2.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Drużyna z Piaseczna w premierowym odcinku dziesiątej serii Postaw na Milion

„Postaw na milion” to przede wszystkim wielkie emocje i wielkie wygrane. Zawodnicy, aby zdobyć główną nagrodę, która wynosi MILION złotych, muszą odpowiedzieć poprawnie na 8 pytań. W programie mogą brać udział pary zawodników. Gracze mogą być spokrewnieni, ale mogą być też paczką znajomych. Dotychczas w historii programu na świecie główna wygrana padła dwa razy: w wersji niemieckiej oraz w wersji argentyńskiej. Czy w kolejnych odcinkach polskiej edycji, któryś z uczestników zostanie milionerem? Tego dowiemy się oglądając „Postaw na milion” w każdą sobotę o godzinie 19.05 na antenie TVP2. Teleturniej firmy Endemol jest światowym hitem produkowanym w ponad 20 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji Niemczech i USA. „The Million Pound Drop Live”- bo tak brzmi oryginalny tytuł formatu, w 2011 roku zdobył prestiżową nagrodę BAFTA. W Polsce program emitowany jest od marca 2011 roku. Strona Postaw na Milion http://www.tvp.pl/rozrywka/teleturnieje/postaw-na-milion

Drużyna z Piaseczna w premierowym odcinku dziesiątej serii Postaw na Milion

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11406

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie